Apsauga padėjo: kaštonai žaliuoja ir žydi

 Apsauga padėjo: kaštonai žaliuoja ir žydi

Šiemet Kėdainių mieste augantys kaštonai ir vėl pasipuošė specialiomis prijuostėmis bei namelio formos gaudyklėmis./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Šiemet Kėdainių mieste augantys kaštonai ir vėl pasipuošė specialiomis prijuostėmis bei namelio formos gaudyklėmis. Miesto seniūnija jau beveik dešimtmetį vykdo programą, kurios metu šie medžiai taip gelbėjami nuo kenkėjų. Šios programos daugiametis rezultatas – puikiai matomas, mat kaštonai kasmet žaliuoja vis ilgiau, o dabar jie dar ir pasipuošę įspūdingais žiedais.

Gegužės mėnesį

Kėdainių miesto seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė Palubinskienė informavo, kad mieste visą gegužės mėnesį vykdomi kaštonų sanitarinės būklės gerinimo darbai – naudojamos biologinės apsaugos priemonės – kabinamos feromoninės gaudyklės ant kaštonų Č. Milošo, S. Dariaus ir S. Girėno ir Respublikos gatvėse mieste bei Gegučių ir miesto parkuose.

Kabina savo jėgomis

Miesto seniūnija medžiams gelbėti nesamdo jokių įmonių, visus darbus atlieka seniūnijos darbininkai.

„Programos įgyvendinimo laikotarpis – gegužės mėnuo. Įsigijome kaštoninio karšelio gaudykles, o jas kabina ir montuoja patys seniūnijos darbininkai, tai nėra sudėtingas darbas“, – pažymėjo S. Mituzaitė Palubinskienė.

Praėjusiais metais kaštonų gelbėjimui buvo išleisti 5 890 eurai. Už juos įsigytos sanitarinės būklės gerinimo darbams reikalingos biologinės apsaugos priemonės želdiniams.

Aut. past.

Svarbus kiekvienas

Seniūno pavaduotoja pažymi, kad tokios priemonės kasmet duoda teigiamų rezultatų – kaštonai žaliuoja ilgiau, juos ne taip agresyviai puola keršakandės, o šiuo metu dar medžiai ir pasipuošė įspūdingais žiedais.

Praėjusiais metais kaštonų gelbėjimui buvo išleisti 5 890 eurai. Už juos įsigytos sanitarinės būklės gerinimo darbams reikalingos biologinės apsaugos priemonės želdiniams, augantiems mūsų mieste.

2 Komentarai

  • Viską paaiškinkit žaliesiems kodėl dedamos tos plėvelės jie saugo kiekvieną vabalą

  • liaudiška medicina patria užpilti spiritu ir naudoti įtrynimams nuo sanarių skausmo.Poetai juos vadina kaštonų žvakėmis,o dabar po medžių patirtų vargų kažkaip lyg ir griekas juos skinti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video