Apartame lauke degė šiaudų krūvos

 Apartame lauke degė šiaudų krūvos

Kelio Jonava–Kėdainiai–Šeduva ruože, Pelėdnagių seniūnijos Pėdžių kaime plytinčiuose laukuose, degė šiaudai. Dūmai apgaubė ne tik laukus, bet ir patį kelią./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šeštadienio vakarą ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į vieną Pelėdnagių seniūnijos kaimą, mat čia, laukuose, apartoje teritorijoje degė šiaudų krūvos. Degusius šiaudus teko užgesinti.

Pranešė prašalaitis

Bendrasis pagalbos centras 20 valandą sulaukė pranešimo iš pravažiuojančio automobilio ekipažo. Informuota, jog Kėdainių rajone, kelio Jonava–Kėdainiai–Šeduva ruože, Pelėdnagių seniūnijos Pėdžių kaime dega žolė.

Pranešėjai informavo, kad dūmai gaubia ne tik laukus, bet ir patį kelią.

Ugniagesiai primena, kad laužus denginti reikia labai atsakingai ir laikantis tik griežtų saugumo reikalavimų.

Aut. past.

Teko užgesinti

Į įvykio vietą buvo pasiųsti savivaldybės ugniagesiai.

Po penkiolikos minučių nuo pranešimo į įvykio vietą atskubėjo Pramonės ugniagesių komanda.

Atliko žvalgybą ugniagesiai nustatė, kad apartame lauke dega šiaudų krūvos, 1 ha plote apie 10–12 krūvų. Degę šiaudai užgesinti.

Ugniagesiai primena

Ugniagesiai primena, kad laužus deginti kaime reikia labai atsakingai ir laikantis tik griežtų saugumo reikalavimų.

Jei nėra galimybės kompostuoti, sugrėbtą sausą žolę, ražienas, nendres, nukritusius lapus, šiaudus deginti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių, deginant turi būti nuolat prižiūrintis žmogus, o baigus darbus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti vandeniu ar smėliu.

Draudžiama sugrėbtus augalus deginti ypač karštomis dienomis, taip pat draudžiama juos deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video