Akademijoje – spektaklis „Perdegimas“ atsigręš į nūdienos žmogaus problemas

 Akademijoje – spektaklis „Perdegimas“ atsigręš į nūdienos žmogaus problemas

Karolinos Latvytės Bibiano nuotr.

Šių metų šiuolaikinio šokio sklaidos projekto „PROmetėjas“ kelionė pasiekė finalą. Rugsėjo 23 d. 18:00 val. trupės „Nuepiko“ spektaklis „Perdegimas“ atkeliauja į Akademijos miestelį Kėdainių rajone, kur užbaigs šių metų šokio prometėjo kelionę regione.

„Vargu ar nūdienos pasaulyje rastumėme šiuolaikinį žmogų, kuris nė sykio gyvenime nebūtų „perdegęs“. Tokie sniego žmonės paprasčiausiai nebeegzistuoja. Juk gyvename planetoje, kuri aplink savo ašį per pastaruosius kelis dešimtmečius išmoko suktis nebepaisydama fizikos dėsnių. Žinios čia sensta greičiau, nei pavyksta jas perskaityti, o skubėti kiekviename žingsnyje darosi ne tik natūralu, bet ir madinga. Gyvename nuolatinės konkurencijos, statusų ir virtualybės pertekliaus laikais. Darosi sunku nepasimesti tarp daugybės susikurtų tapatybių ir įsipareigojimų“, – teigia spektaklio kūrėjai, trupė „Nuepiko“.

Įkvėpti savų ir svetimų „perdegimų“ trupės „Nuepiko“ šokėjai (Adrian Carlo Bibiano, Marius Pinigis ir Andrius Stakelė) savo spektaklyje imasi tyrinėti ir menine kūno kalba interpretuoti „perdegimo“ reiškinį, kurį perkėlė į populiarumo sulaukusį pasirodymą „Perdegimas“. Šį šiuolaikinio šokio spektaklį Akademijoje, Kėdainių rajone galėsite nemokamai išvysti jau penktadienį, rugsėjo 23 d. 18:00 val. Akademijos kultūros centre.

„Kasdieną matau „perdegusius“ žmones. Kartais ir pats jaučiuosi „perdegęs“. Negana to, savotiškas „perdegimas“ vyksta ir globalesniame politiniame bei ekologiniame lygmenyje. Žmonija labai stipriai serga.“ – mintimis dalinasi šokėjas, vienas iš spektaklio kūrėjų Marius Pinigis. 

Trupė „Nuepiko“ susikūrė 2016 metais, po pasirodymo „(g)round zero“ nusprendusi drauge tęsti kūrybinę veiklą. Spektakliai, edukacinės dirbtuvės, darbas su bendruomene, filmų ir muzikos kūryba – segmentai, per kuriuos trupės menininkai siekia plėtoti šokį ir pristatyti savo kūrybinę komandą. Trupė savo spektaklius rodo ne tik įvairiose erdvėse Lietuvoje, tačiau aktyviai dalyvauja ir tarptautiniuose festivaliuose svetur. Trupės veikla intensyvi, o jos nariai – įvertinti aukščiausiais scenos meno apdovanojimais Lietuvoje.

Šis spektaklis – tai šiuolaikinio šokio sklaidos projekto „PROmetėjas“ programos dalis. Organizuojamas susivienijusių kultūros centrų projektas šiais metais lankosi Akademijoje, Balbieriškyje, Birštone, Josvainiuose, Kaišiadoryse, Kėdainiuose, Krakėse, Prienuose, Ramučiuose, Skriaudžiuose, Stakliškėse, Žiežmariuose iki rugsėjo 23 dienos.

Visa „PROmetėjo“ programa: shorturl.at/dvCEW .

Projekto partneriai: Šiuolaikinio šokio asociacija, Lietuvos šokio informacijos centras. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba, regiono savivaldybės.

Visi „PROmetėjas“ renginiai – nemokami.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video