Aiškinsis galimybių paso teisėtumą

 Aiškinsis galimybių paso teisėtumą

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga inicijuoja kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl galimybių paso.

Trečiadienį posėdžiavusi „valstiečių“ šešėlinė Vyriausybė prašys KT įvertinti pirmadienį įsigaliojusį Vyriausybės nutarimą dėl ribojimų imuniteto neturintiems asmenims.

„Nors abi grupės žmonių – skiepytieji ir ne – rizikuoja užsikrėsti ir tapti viruso platintojais, jiems nustatomas visiškai skirtingas teisinis režimas, ignoruojant tą medicininį faktą. Taigi, kyla klausimų, ar žmonės nėra diskriminuojami“, – „valstiečių“ pranešime cituojamas partijos vadovas Ramūnas Karbauskis.

LVŽS vadovas tvirtina, kad partija pasisako už vakcinaciją ir skatina žmones sąmoningai skiepytis, tačiau „pabrėžia žmonių teisę laisvai pasirinkti ir atsisakyti intervencijos“.

„Žmones turime raginti skiepytis pozityviais būdais. Prievarta diskredituoja vakcinaciją, įjautrina visuomenę, skatina priešintis“, – sako R. Karbauskis.

Kreipimesi į KT bus prašoma įvertinti, ar ribojimai galimybių paso neturintiems asmenis nepažeidžia asmenų lygybės prieš įstatymą, privataus gyvenimo neliečiamumo principų.

Kreiptis į KT dėl Vyriausybės nutarimo gali ne mažesnė nei 29 parlamentarų grupė. „Valstiečių“ frakcija turi 22 narius.

Vyriausybės sprendimu nuo pirmadienio daugelis paslaugų bei prekybos vietų apribotos galimybių paso neturintiems žmonėms. Be jo galima apsipirkti tik nedidelėse maisto prekių parduotuvėse, vaistinėse, optikose, taip pat veterinarijos prekių parduotuvėse.

Imuniteto neturintys žmonės taip pat negali lankytis grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramogų vietose, renginiuose, išskyrus atvirose erdvėse vykstančius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.

Ribojimai netaikomi žmonėms, kurie yra pasiskiepiję pilna skiepijimo schema ir įgiję imunitetą, persirgę koronavirusu, kai tai patvirtinta PGR, antigeno testais arba serologiniu antikūnų tyrimu, turi neigiamą PGR testą, atliktą per pastarąsias 48 valandas, ir vaikams iki 16 metų.

„Rinkos aikštės“ ir BNS inf.

1 Komentaras

  • Tikrai yra dar labai daug neaiškumų…Gal tie, kurie turi galimybių pasus taip pat yra virusų nešiotojai( na, žinoma tikrai ne visi). Jie jau seniai pasiskiepiję, švenčia įvairias šventes užsieniuose, imunitetas jų silpnėja.., grįžta į Lietuvą ir gali atvežti virusą ir , bendaudami su sveikais žmonėmis, kurie testuojasi, gali juos taip pat užkrėsti.. Man daug neaiškumų, labai…!!!!!!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video