„Agrošiltnamiuose“ darbas verda ištisus metus

 „Agrošiltnamiuose“ darbas verda ištisus metus

Kalbėdamas apie tai, kokios turėtų būti daržovių kainos vasarą, Paulius Andriejavas sakė: „Tikslios kainos įvardinti negalime – viskas priklauso nuo konkurencijos kaimyninėse šalyse bei bendro daržovių kiekio Europoje. Tačiau, ką matome dabar, tai kainos, bent kol kas, – žemesnės nei pernai“./Asmeninio archyvo nuotr.

Nors orai mus dar lepina, tačiau įprastas daržininkystės laikas jau eina į pabaigą. Vis tik šviežiomis daržovėmis galime mėgautis ištisus metus. Tuo pasirūpina ne tik šiltųjų kraštų, bet ir Lietuvos daržovių augintojai. Kaip sako UAB „Agrošiltnamiai“ direktorius Paulius Andriejavas, darbas šiltnamiuose nesustodamas verda visus metus. O kad daržovių nepritrūktume, bendrovė šiais metais dar labiau išplėtė savo teritoriją ir auginamų daržovių kiekį, kuris iš tiesų stebina – šiuo metu šiltnamiuose auga daugiau nei 150 tūkst. agurkų daigų, o per sezoną nuskinama net 3 tūkst. tonų šių lietuvių pamėgtų daržovių. Tiesa, ne tik jau užaugintomis daržovėmis, bet ir jų sėklomis prekiaujančios bendrovės vadovas pastebi, jog kraštiečiai pastaruoju metu itin yra pamėgę daržininkystę. Ir ne bet kokią, o tokią, kur auginama vis įdomesnių ir įvairesnių augalų.

Užaugina du derlius

„Praėjusiais metais įgyvendinome dar vieną įmonės plėtros etapą – pastatėme naują 3,5 ha žieminį šiltnamį, tačiau dėl geopolitinės situacijos ir drastiškai padidėjusių energetikos sąnaudų, daigus pasodinome gerokai vėliau – tik kovo mėnesį, – apie „Agrošiltnamių“ plėtrą kalbėjo P. Andriejavas. – Tuo metu šiemet šiltnamius visiškai užsodinome sausio mėnesį ir derlių skynėme jau vasario antroje pusėje.

Galime pasidžiaugti, kad bendras šiltnamių plotas sudaro per 6,5 ha, kur šiuo metu auga daugiau nei 162 tūkst. trumpavaisių agurkų augalų ir per sezoną nuskiname net 3 tūkst. tonų agurkų.“

Pašnekovo teigimu, daržovių kainos stipriai nesikeičia, net ir kartais padidėjusios auginimo sąnaudos nedaro ženklios įtakos trumpavaisių agurkų ar pomidorų kainoms.

„Jos labai panašios kaip pernai. Didžiąją užauginamų daržovių dalį parduodame Lietuvoje, paklausa tikrai jaučiasi, nes pirkėjai vertina kokybę ir šviežumą, – apie lietuvių meilę savų augintojų užaugintai produkcijai pasakojo P. Andriejavas. – Skiname agurkus kiekvieną dieną ir tą pačią dieną juos pristatome į prekybos tinklus. Todėl pirkėjai gali įsigyti daržoves, kurios dar vakar augo šiltnamiuose.“

„Agrošiltnamiuose“ daržovės auginamos nenaudojant augalų apsaugos priemonių. Tai reiškia, kad agurkai nepurškiami chemikalais, o naudojama biologinė augalų apsauga. Šiltnamiuose „apgyvendinami“ gerieji vabaliukai, kurie saugo daržoves nuo kenkėjų./Asmeninio archyvo nuotr.

Daržoves augina be chemikalų

Pašnekovas pabrėžia, kad ne veltui lietuviai taip vertina „Agrošiltnamių“ užaugintas daržoves, jų kvapą ir skonį – jos auginamos natūraliai.

„Daržoves auginame nenaudodami augalų apsaugos priemonių. Tai reiškia, kad agurkų nepurškiame chemikalais, o naudojame biologinę augalų apsaugą. Šiltnamiuose „apgyvendiname“ geruosius vabaliukus, kurie saugo daržoves nuo kenkėjų. Esame sertifikuoti tarptautiniu gerosios augalininkystės praktikos sertifikatu. Jis pažymi ir užtikrina, kad vartotojai gauna tikrai kokybiškas ir natūralias daržoves“, – aiškino P. Andriejavas.

„Pas mus darbas vyksta ištisus metus. Per sezoną nuimame du derlius. Pirmąjį sodiname sausio viduryje ir tęsiame iki liepos mėnesio, tada vyksta augalų kaita ir antrą derlių auginame iki spalio vidurio. Produkcijos neturime tik kelis mėnesius, tačiau tuo metu intensyviai tvarkomės ir ruošiamės naujam sezonui.

P. Andriejavas

Darbai nesibaigia ištisus metus

Pasidomėjus, ar jau baigėsi derliaus nuėmimas ir šiltnamiai paruošti kitam sezonui, jų vadovas pažymėjo, jog čia darbai nesibaigia niekada.

„Pas mus darbas vyksta ištisus metus. Per sezoną nuimame du derlius. Pirmąjį sodiname sausio viduryje ir tęsiame iki liepos mėnesio, tada vyksta augalų kaita ir antrą derlių auginame iki spalio vidurio. Produkcijos neturime tik kelis mėnesius, tačiau tuo metu intensyviai tvarkomės ir ruošiamės naujam sezonui“, – apie šiltnamių darbus pasakojo P. Andriejavas.

O pasiruošimas, pašnekovo teigimu, vyksta iš tiesų labai atsakingai ir kruopščiai.

„Kaip minėjau, pasibaigus daržovių sezonui darbas šiltnamiuose nesustoja – turime juos kruopščiai išsiplauti ir išsivalyti tam, kad atvykus naujiems augalams jie patektų į švarią aplinką ir galėtų sėkmingai augti. Plaunamos ne tik konstrukcijos, auginimo latakai, bet ir laistymo sistemos, stiklai ir plėvelė“, – aiškino šiltnamių vadovas.

Siūlo ne tik daržoves, bet ir sėklas

Paulius Andriejavas: „Galime pasidžiaugti, kad bendras šiltnamių plotas sudaro per 6,5 ha, kur šiuo metu auga daugiau nei 162 tūkst. trumpavaisių agurkų augalų ir per sezoną nuskiname net 3 tūkst. tonų agurkų.“/Asmeninio archyvo nuotr.

Pastaraisiais metais tapo madinga net ir daugiabučių balkonuose užsiauginti savų pomidorų, agurkų ar kitų daržo gėrybių. Tačiau, P. Andriejavo teigimu, jokios neigiamos įtakos jų daržovių pirkimui tai nedaro. Atvirkščiai, įmonė netgi pati skatina žmones užsiimti daržininkyste ir siūlo įvairiausio asortimento sėklų.

„Mūsų įmonė užsiima ne tik daržovių auginimu šiltnamiuose – prekiaujame profesionaliomis daržovių sėklomis. Pastaruoju metu pastebime tendenciją, kad ne tik prekiniai ūkiai, bet ir smulkūs augintojai labiau vertina kokybiškas daržovių sėklas, nebijodami už jas sumokėti daugiau. Daugelis įsitikino, kad kokybiškos sėklos garantuoja kokybišką ir gausų derlių. Pastebime išaugusius ne tik tradicinių pomidorų, agurkų, svogūnų sėklų pardavimus, bet ir stipriai augančią arbūzų sėklų paklausą. Pastarųjų galime pasiūlyti labai įvairių: raudonų, geltonų, besėklių, pailgų ar apvalių. Sėklų galima įsigyti internetu www.darzoviuseklos.lt arba atvykus pas mus į ūkį, esantį Šingalių kaime.

„Dėl susidariusios energetikos krizės pasaulyje teko staigiai reaguoti ir imtis veiksmų, kad būtų išsaugota per 100 darbo vietų ir netektų šiltnamių uždaryti. Pernai papildomai investavome į suskystintųjų dujų terminalą ir šalia šiltnamių įsirengėme tris suskystintųjų dujų talpyklas. Tai leido keletą kartų sumažinti šildymo sąnaudas“.

P. Andriejavas

Išsaugojo 100 darbo vietų

Tiesa, nuo 2000 metų veikiančių „Agrošiltnamių“ vadovas pasakojo, kad kasdieniame darbe tenka pasirūpinti ir džiaugtis ne tik daržovių auginimu, jų derliumi ir realizacija. Taip pat nemažai iššūkių kelia ir kiti dalykai.

„Dėl susidariusios energetikos krizės pasaulyje teko staigiai reaguoti ir imtis veiksmų, kad būtų išsaugota per 100 darbo vietų ir netektų šiltnamių uždaryti. Pernai papildomai investavome į suskystintųjų dujų terminalą ir šalia šiltnamių įsirengėme tris suskystintųjų dujų talpyklas. Tai leido keletą kartų sumažinti šildymo sąnaudas“, – apie verslo investicijas kalbėjo P. Andriejavas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video