5 žmonių, kurių namai visada švarūs, paslaptys

 5 žmonių, kurių namai visada švarūs, paslaptys

Visi turime tokį pažįstamą: kiekvieną kartą, kai nueini pas jį į namus, viskas yra savo vietose, o stalviršiai blizga. Galima pamanyti, kad tokie žmonės tvarkosi kiaurą dieną, ir nurašyti švarių namų galimybę kaip tokią, kuriai nėra laiko. Tačiau viskas kur kas paprasčiau – yra keletas gudrybių, kurios padeda namus visuomet palaikyti tvarkingus.

Tvarka – kasdienis įprotis

Žmonės, kurių namai visada švarūs, nelaukia, kol atsiras betvarkė. Jiems tvarka yra tapusi įpročiu. Tai reiškia, kad kiekvieną vakarą svetainėje pertvarkomos pagalvėles ir sulankstomos antklodės, vaikai sudeda žaislus atgal į žaislų dėžę, o skalbiniai sulankstomi iš karto, kai ištraukiami iš džiovyklės.

Pavyzdžiui, patariama dieną pradėti nuo lovos paklojimo. Tai užtruks vos kelias minutes, bet pradės jūsų dieną sėkmingai. Nesvarbu, koks nereikšmingas gali atrodyti šis veiksmas, jis suteikia chaoso kontrolės jausmą ir paruošia būsimai dienai. Jei dirbate miegamajame, tvarkinga lova gali padėti geriau susikaupti ir padidinti produktyvumą.

Mažai daiktų ir kiekvienas – savo vietoje

Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl jūsų namai net ir po valymo atrodo nešvarūs ir netvarkingi, yra ta, kad daiktai neturi nuolatinės vietos. Nesvarbu, net jei paviršiai ir grindys nušveisti, baldai ir kilimai išsiurbti, o vonios kambarys blizga. Jeigu ant nepaklotos lovos mėtosi drabužiai, ant grindų sumesti žaislai, o visur krūvos knygų ir popierių, tokie namai nesudarys švaros įspūdžio.

Tvarkydami ir valydami namus, būtinai padėkite visus rastus daiktus į vietą, kurioje jie galėtų likti visam laikui. Kai daiktą panaudosite, visada pasirūpinkite, kad jis būtų grąžintas į pradinę padėtį. Palikę daiktus bet kur, ne tik atrodysite netvarkingai. Kiekvienas ne vietoje esantis daiktas yra potencialus dulkių ir netvarkos magnetas, o tai tik apsunkina valymo darbus.

Branginkite daiktus, turinčius prasmę, bet nekaupkite nereikalingų daiktų. Užuot gaišę laiką bandydami surinkti daiktus, reguliariai paaukokite arba parduokite kai kuriuos jums nereikalingus dalykus.

Nuvalykite paviršių po kiekvieno naudojimo

Kai gaminate maistą, valotės dantis, darotės makiažą – kad ir ką darytumėte, nuvalykite ką tik naudotą paviršių. Tai užtrunka vos kelias sekundes, o paviršius išlieka švarus ir dezinfekuotas, paruoštas naudoti dar kartą. Turėkite omenyje, kad jei leisite susikaupti riebalams ir nešvarumams, bus beveik neįmanoma atkurti pradinės būklės.

Pavyzdžiui, itin svarbu prižiūrėti vonios kambario erdvę. Daug dėmesio reikalauja dušo kabinos, nes būtent jos yra naudojamos kasdien. Po kiekvienų maudynių nuo dušo sienelių, grindų ir durų nuvalykite drėgmę, kuri gali sukelti pelėsį. Tada dar kartą nušluostykite šias vietas sausu rankšluosčiu, kad pašalintumėte paskutinius vandens likučius. Žinoma, jei investuosite į dušo kabinas, kurios yra pagamintos iš kokybiškų medžiagų ir turi specialią dangą, bus kur kas lengviau. Būtent šie gaminiai yra idealus sprendimas norintiems sutaupyti laiko ir ilgiau džiaugtis gražia dušo kabinos išvaizda.

Patogi valymo rutina

Švarius namus turintys žmonės gali pasigirti gerai sudarytu valymo grafiku. Tai ne tik padeda išvengti purvo ir netvarkos bei tam tikrų namų vietų apleidimo, bet ir sumažina per dažno valymo riziką.

Kasdienėms valymo užduotims, tokioms kaip šlavimas ir šluostymas, teikite pirmenybę vietose, kuriose dažniausiai leidžiate laiką. Skalbimą, dulkių valymą ir vonios kambario priežiūrą suplanuokite atlikti kas savaitę arba siekite kiekvieną savaitės dieną išvalyti vieną ar du kambarius. Giluminio valymo namuose nedarykite dažniau nei kartą per mėnesį.

Pasidarykite valymo kalendorių ir turėkite jį po ranka – tai geras būdas įtraukti į grafiką ir kitus šeimos narius. Vyresni vaikai gali sudėti išplautus indus ir sulankstyti skalbinius, o mažesnieji gali padėti tvarkyti savo žaislus ir knygas. Išmokyti vaikus tvarkytis po savęs ir atlikti paprastus darbus yra vertinga pamoka. Tai padeda jiems išsiugdyti gerus įpročius nuo mažens ir įvertinti pastangas, kurias reikia įdėti tvarkant namus.

Kasdien plaukite indus

Kalnas nešvarių indų gadina ir vaizdą, ir nuotaiką. Net jei neturite laiko kiekvienam indui pilnai nuplauti, galite greitai praplauti jį po tekančiu vandeniu, kad pasišalintų maisto dalelės ir vėliau būtų lengviau išvalyti. Stalo įrankius, lėkštes ir mažesnius indus sutvarkykite kuo greičiau, kad kuo mažiau liktų netvarkos.

Viskas paprasčiau, jei turite indaplovę. Padarykite sau paslaugą ir prieš eidami miegoti įkraukite indaplovę, paleiskite ją, jei ji beveik pilna, ir išplaukite puodus bei keptuves. Ryte turėsite švarius indus, kuriuos sudėti užtruksite kelias minutes.

Šie įpročiai yra lengvi, paprasti ir atima mažiau laiko, nei manote. Net atvirkščiai – ilgainiui sutaupo laiko. Jei norite, kad namai visada atrodytų švarūs, pradėkite nuo vienos iš šių paslapčių ir įtraukite ją į savo kasdienę ar savaitinę rutiną.

1 Komentaras

  • Vonios kambario baldus tikrai maloniau prižiūrėti kai yra atnaujintas vonios interjeras ir baldai parinkti praktiški bei kokybiški 🙂 Tikriausiai vienas mano geriausių pasirinkimų buvo rinktis iš Arsan salono

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video