2017 biudžetas: brangs alkoholis, augs algos

 2017 biudžetas: brangs alkoholis, augs algos

Vyriausybė pritarė 2017 metų valstybės ir savivaldybių biudžetui ir ketina iki savaitės pabaigos jį pateikti Seimui. Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog Vyriausybė sumažino biudžeto deficitą, be to, nors ir nelengvai, rado galimybių padidinti atlyginimus mokytojams, teigiama BNS pranešime.

Neliks lengvatos šildymui

Finansų ministras Vilius Šapoka teigė, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos centriniam šildymui turėtų nebelikti nuo kitų metų pradžios.

„Dėl šildymo PVM lengvatos ne kartą esu teigęs, jog ji yra savo esme ydinga, nes didžiąja dalimi naudojasi žmones, kuriuos turėtų išmušti raudonis dėl naudojimosi ta lengvata, todėl ji turėtų išnykti ir mes Vyriausybėje nutarėme, kad tai turėtų įvykti nuo pat naujųjų metų pradžios. Kalbant apie kompensavimo mechanizmą, tai yra aiškus perteklius lėšų savivaldybių sistemoje, kuriomis būtų galima kompensuoti šią lengvatą ir yra mechanizmas žmonėms, kuriems reikėtų padėti, kaip kreiptis dėl kompensacijos“, – teigė V.Šapoka.

Jis taip pat pabrėžė, kad ateinančių metų valstybės biudžetas yra drausmingesnis, mat iš esmės buvo peržiūrėtos išlaidos.

Brangs alkoholis

Akcizai alkoholiniams gėrimams ūgtėlės nuo kitų metų kovo. Vynui ir fermentuotiems gėrimams jie išaugs maždaug 111 proc., etilo alkoholiui apie 5 proc.

Alus turėtų brangti apie 14 euro centų, vynas – apie 20 euro centų, stipresnis, nei 8,5 laipsnių vyrnas ir fermentuoti gėrimai brangs daugiau nei puse euro. Mažiausiai brangtų stiprieji gėrimai, kurie pabrags maždaug 16 euro centų.

Planuojama, kad tai padės į biudžetą surinkti papildomus 45 mln. Eurų pajamų.

Mokslo srities darbuotojai ir garbaus amžiaus žmonės

Patobulintame projekte asignavimus siūloma padidinti 83,4 mln. eurų, iš kurių 17 mln. eurų būtų papildomai skirta pedagogų algoms didinti (iš viso – 41 mln. eurų), 3,1 mln. eurų – mokslinių tyrimų institutams ir universitetų mokslo darbuotojų užmokesčiui, 4,9 mln. eurų – Vidaus tarnybos statuto nuostatoms įgyvendinti (iš viso – 23,2 mln. eurų).

Papildomus 44,5 mln. eurų ketinama skirti dėl krizės sumažintų senatvės pensijų ir valstybinių pensijų kompensavimui (iš viso – 87,3 mln. eurų), 2,6 mln. eurų – atstatyti pusę sumažintų asignavimų sumos, kuri buvo sumažinta dėl įmokų „Sodrai“ sumažėjimo 0,5 procento.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video