19-metės kėdainietės dingimas apaugo kraupiomis mįslėmis

 19-metės kėdainietės dingimas apaugo kraupiomis mįslėmis

Lrytas.lt koliažas

Mergina nerasta, bet kratos rezultatas – iškalbingas

Vygandas Trainys, lrytas.lt

Prieš keturis mėnesius dingusios 19-metės kėdainietės Viktorijos Kulčiūnaitės artimuosius iki šiol kankina nežinomybė – nepaisant intensyvių paieškų, policijai nepavyksta rasti merginos. Tačiau pareigūnai netikėtai aptiko jos asmens dokumentą.

Viktorijos močiutė Laimutė Kulčiūnaitė naujienų portalui lrytas.lt trečiadienį pranešė, jog policija per kratą aptiko anūkės pasą.

Pasak L.Kulčiūnaitės, asmens dokumentas buvo rastas Žemaitės gatvėje esančiame bendrabutyje – tame pačiame aukšte, kur gyvena Viktorijos draugė Inesa.

„Pasą pareigūnai aptiko tuščioje, negyvenamoje patalpoje greta Inesos kambario“, – tvirtino Viktorijos močiutė. Dingus Viktorijai, Inesa parašė žinutę savo bendraamžei, kurioje aiškiai leidžiama suprasti, kad pasas yra pas Inesą.

„Pati mačiau tą žinutę. Ši informacija pasiekė pareigūnus, kurie surengė kratą ir rado bendrabutyje mano vaikaitės pasą – bet ne Inesos namuose, o gretimame, apleistame kambaryje“, – prisiminė L.Kulčiūnaitė.

Byla – vienas sudėtingiausių Narpliodami Viktorijos dingimo istoriją, pareigūnai įtarimų dar niekam nepareiškė. Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Vaitkevičienės, kol kas nė vienas asmuo nėra sulaikytas. „Dingusios merginos paieška tebevyksta“, – teigė O.Vaitkevičienė.

Prieš keturis mėnesius dingusios kėdainietės V.Kulčiūnaitės aptikti nepavyksta, tačiau buvo rastas jos pasas./Nuotr. iš šeimos archyvo

Tyrimo metu bylą iš Kėdainių policijos perėmė Kauno kolegos, dirbantys Sunkių nusikaltimų tyrimo valdyboje.

V.Kulčiūnaitė be žinios prapuolė dar gegužės 23 dieną, sekmadienį – šeimos nariai paskutinį kartą ją matė apie 16 valandą. Tyrimui vadovaujantis Kauno prokuroras Andrejus Klimaševskis portalui lrytas.lt trečiadienį sakė, jog tiriamos įvairios versijos, susijusios su merginos dingimu. Viktorija galėjo tapti nusikaltėlių auka arba pati išvyko į užsienį, nieko nepasakiusi artimiesiems.

Neatmetama ir nelaimingo atsitikimo versija. Surinkti duomenys kol kas neleidžia spręsti, kad prieš V.Kulčiūnaitę tikrai buvo įvykdytas nusikaltimas. Pareigūnai šiuo metu nelinkę įtarti Inesos ar kitų Viktorijos aplinkos žmonių. Pasak A.Klimaševskio, paso suradimas dar nereiškia, kad kas nors galėjo įvykdyti nusikaltimą prieš merginą arba prie jo prisidėti. „Ši byla – viena sudėtingiausių, su kokia teko susidurti“, – sakė prokuroras.

Dingo po mįslingo skambučio L.Kulčiūnaitė nemano, kad anūkė galėjo savo noru prapulti iš artimųjų akiračio – nebuvo pasiėmusi nei mantos, nei pinigų, tik mobilųjį telefoną. Namuose liko net jos nedidelė rankinė su kosmetikos priemonėmis ir kitais daiktais. Jei žmogus susiruoštų išvykti ilgesniam laikui ir dar į svečią šalį, jis neabejotinai įsidėtų daugiau asmeninių daiktų, pasiimtų banko kortelę, grynųjų.

Prieš keturis mėnesius dingusios kėdainietės V.Kulčiūnaitės aptikti nepavyksta, tačiau buvo rastas jos pasas./A. Vaitkevičiaus asociatyvi nuotr.

Be to, Viktorija visuomet pasakydavo šeimos nariams, kada sugrįš namo, jei užtrukdavo kur nors su draugais. Su savo seneliais P.Lukšio gatvės daugiabutyje gyvenusi mergina mįslingai prapuolė, sulaukusi telefono skambučio. „Tuojau ateisiu“, – kažkam telefonu pasakė Viktorija, ir netrukus susiruošė iš namų. Močiutei ji pranešė einanti pas savo draugę Inesą, pažadėjusi grįžti po poros valandų.

Pasak L.Kulčiūnaitės, anūkė neatrodė prislėgta ar išsigandusi – buvo žvali, gerai nusiteikusi. Atstumas nuo V.Kulčiūnaitės būsto P.Lukšio gatvėje iki Inesos buto Žemaitės gatvėje – maždaug 200 metrų. L.Kulčiūnaitė matė anūkę pro langą žingsniuojančią daugiabučių kvartalu, pro seną katilinę.

Neatmetama ir nelaimingo atsitikimo versija.

Aut. past.

Artimieji merginos daugiau nebematė – ji neatsiliepė nei tą patį vakarą, nei kitą dieną, o Inesa pareiškė, jog su Viktorija nebuvo susitikusi. Merginos telefono signalas prapuolė gegužės 25-osios rytą – iki tol jis veikė, tačiau surinkus numerį, niekas neatsiliepdavo. Gegužės 26 dieną artimieji dėl paieškos kreipėsi į policiją.

Pasak prokuroro A.Klimaševskio, signalas kurį rodė, kad merginos telefonas yra Kėdainiuose, netoli jos dingimo vietos. Močiutė įtaria pagrobimą L.Kulčiūnaitė neslėpė nerimo ir abejonių, kalbėdama apie daugiavaikėje šeimoje užaugusią Inesą ir jos artimuosius. Viktorija dvi dienas prieš dingimą, gegužės 21-ąją ir 22-ąją lankėsi Inesos namuose Žemaitės gatvėje.

„Mano žiniomis, ten buvo ir vyriškis, kuris kitą dieną atsidūrė kalėjime už narkotikus. Po Viktorijos dingimo toje šeimoje buvo kilęs nemenkas sujudimas“, – pasakojo V.Kulčiūnaitės močiutė. L.Kulčiūnaitė svarstė, kad vaikaitė galėjo tapti prekeivių žmonėmis auka, būti pagrobta ir išvežta į Vokietiją ar kitą užsienio šalį.

Pareigūnai ir artimieji daug kartų Kėdainiuose ir jų apylinkėse ieškojo Viktorijos, buvo pasitelkti tarnybiniai policijos šunys, tačiau pastangos kol kas yra bevaisės. Policija pranešė apie prapuolusios merginos požymius: apie 165 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, pilkų ilgų plaukų, ant kairės rankos dilbio ir riešo turi ištatuiruotą velnią ir užrašą „Love“.

Išeidama iš namų, Viktorija vilkėjo šviesiai mėlynos spalvos džinsus, tamsiai mėlyną trumpą, ploną striukę, avėjo rausvus batelius storu padu. Žmonių, ką nors žinančių apie V.Kulčiūnaitę, jos dingimo aplinkybes, prašoma paskambinti policijai telefonais (8 700) 60 600 arba 112.

2 Komentarai

  • I užseny be paso ? Ka ji ten veiktu be paso atsigaukit…

  • Dienos metu, miesto vidury dingo jauna mergina ir , kaip į vandenį? Nors policija uoliai ieškojo, bet neužtiko jokių merginos pėdsakų. Dabar rado jos asmens dokumentą, šalia draugės gyvenamos vietos. Keista ir paslaptinga istorija. Taip kaip dingo Sandra Grafinina, baikeris Aivaras Kilkus… Nėra nei žmonių, nei kaltų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video