10 būdų sustiprinti sąmoningumą

 10 būdų sustiprinti sąmoningumą

Ką reiškia tapti sąmoningesniam? Tai nuosekliai siekti tobulo, sąmoningo savo proto valdymo.

Problema ta, kad sąmoningumui padidinti reikalingas sąmoningumas, bet jums nereikia dėl to nerimauti, nes jo pagrindus jau turite. Prisiminkite ugnį, liepsnelę, kurią norite paversti ryškia liepsna. Kaip tai padarysite? Įmeskite kuro. Čia aprašyti pavyzdžiai, kaip galėsite kurstyti savo sąmoningumo liepsną. Taigi, panagrinėkime 10 būdų sąmoningumui padidinti.

1 TIESA

Tiesa jūsų sąmoningumą sustiprina, melas jį silpnina. Pirma, priimkite tiesą. Jūsų sąmoningumą mažina tai, ką bijote sužinoti. Atsistokite ant svarstyklių ir pažiūrėkite, kiek sveriate. Su vyru ar žmona išsamiai aptarkite savo santykius. Iš esmės paanalizuokite savo karjerą. Kiekvienu atveju priimkite sprendimą. Ne šiaip sau pripažinkite tikrąją padėtį iškart išmesdami ją iš galvos. Pagalvokite, kokia ji, tiesa. Priimkite tai, ką jaučiate jai – ir tuo atveju, jei ji jums patinka, ir tuo atveju, jei nepatinka.

Antra, sakykite tiesą. Jeigu sąžiningumas jums per sudėtingas, vadinasi, jūs nesate sąžiningi su savimi. Kitiems sakomas melas – tik sau sakomo melo šešėlis. Atkreipkite dėmesį į tas sritis, kuriose nesijaučiate esantys tikrai sąžiningi, ir kruopščiai išsiaiškinkite nesąžiningumo priežastis. Jūs nemeluojate apie tas savo dalis, kurias priimate visu 100 proc.

2 UŽUOJAUTA

Užuojauta sąmoningumą didina, žiaurumas jį mažina. Geras būdas tapti sąmoningesniam – rasti nesąmoningo savo gyvenimo žiaurumo ir susvetimėjimo priežastis. Tai turėtų būti sudėtinga, nes reikia drąsos. Mes natūraliai priešinamės ir nenorime pamatyti savo žiaurumo, bet jį savyje reikia tiesiog atrasti.

Užuojauta – besąlyginės meilės, bendrumo su tuo, kas egzistuoja, pagrindas. Ar jaučiate ryšį su savimi, su kitais žmonėmis, su gyvūnais, su gyvais organizmais, su viskuo, kas egzistuoja? Kuo labiau tobulinate ryšį, tuo labiau tampame sąmoningesni ir supratingesni.

3 SĄMONINGI ŽMONĖS

Sąmoningi žmonės didina jūsų sąmoningumą, nesąmoningi jį mažina. Ieškokite tų, kurie, jūsų nuomone, pasiekė aukštesnį nei jūsų sąmoningumo lygį. Kalbėkitės su jais, užduokite jiems klausimus ir džiaukitės jų buvimu. Užsikrėskite jų idėjomis ir žiniomis – pamatysite, kad tobulėjate visomis kryptimis. Tapsite sąžiningesni, drąsesni, gailestingesni ir t.t.

Jeigu bendraujate su žmonėmis, kurių sąmoningumo lygis žemesnis, pamažu ir jūs nusileisite iki jų lygio. Jūs lygiai taip pat užsikrėsite jų mąstysena, todėl dažniau meluosite, tapsite bailesni, apatiškesni ir kt.

Stenkitės bendrauti su tais, kurie gali padidinti jūsų sąmoningumą, ir su tais, kuriems galite padėti jūs. Mokykitės iš tų, kurie sąmoningesni už jus, ir padėkite mažiau sąmoningiems. Skleisdami sąmoningumą, tarnaujate didžiausiam gėriui.

4 IŠMINTIS

Racionalumas jūsų sąmoningumą didina, nelogiškumas jį mažina. Tinkamai panaudota logika – galingas sąmoningumo įrankis, ji mintimis suteikia struktūrą ir turinį. Bet daug sudėtingiau logikai išvengti apgaulingų spėjimų. Vienintelė netiksli prielaida gali sužlugdyti visų logiškų samprotavimų rezultatus, viso gyvenimo mąstymo vaisius. Abejokite visais savo įsitikinimais ir niekada per daug nepasitikėkite ne visai perprastais.

5 DĖMESYS

Dėmesingumas jūsų sąmoningumą didina, išsiblaškymas jį mažina. Sąmoningesni tapsite tuomet, kai pagerės gebėjimas susikoncentruoti. Paimkite akmenį, visiškai į jį susikoncentruokite ir pamatysite, kas įvyks.

Bei jeigu tik leisite protui nukrypti į šalį, jūsų sąmoningumas kris. Išsiblaškęs protas – bejėgis protas.

Meditavimas – puikus būdas treniruoti dėmesingumą ir susikaupimą. Sėdėkite ramiai, kvėpuokite giliai ir, kiek tik galite, sutelkite savo protą, kad išvalytumėte jį nuo blaškančių minčių. To išmokti nesunku, bet meistriškumui pasiekti gali prireikti ir viso gyvenimo.

6 DRĄSA

Drąsa jūsų sąmoningumą didina, baimė jį mažina. Drąsa – tai durys, atskiriančios nesąmoningą augimą nuo sąmoningo. Kol esate nesąmoningumo pusėje, gyvenime turėsite problemų tol, kol nežengsite žingsnio ir netapsite patys už save atsakingais. Kai žiūrite baimei tiesiai į akis, ji pradingsta, o problemos virsta galimybėmis. Kai nuo problemų bėgate, baimė tik auga.

Vertėtų vadovautis principu: „Kad ir ko bijočiau, turiu su tuo susitikti akis į akį.“ Kuo daugiau baimių nugalėsite, tuo sąminingesni tapsite. Ir kai šią pamoką gerai išmoksite, drąsa taps ne tokia jau ir reikalinga. Stiprindami savyje drąsą, leidžiančią akis į akį susitikti su bet kokia gyvenime sutikta baime, daugiau į gyvenimą nieko baisaus nebepritrauksite. Štai kodėl drąsa – skiriamoji linija tarp nesąmoningumo ir sąmoningumo augimo. Drąsos įgijimas suteikia jėgų spręsti, kaip reikėtų tobulėti, o ne likti likimo užgaidų auka.

7 NORAS

Noras didina jūsų sąmoningumą, apatija jį mažina. Kai išsiaiškinate, ko norite, pavyzdžiui, išsikeliate tikslą, jūs savo sąmoningumą didinate. Aiškumas sutelkia jūsų protą ir suteikia jėgų protingai mąstyti ir veikti. Šį efektą jaučiate visada, kai galvojate apie tai, ko tiksliai norite.

Antra vertus, kai norai neaiškūs, sąmonė taip pat lieka miglota. Jūsų mintims nepakanka susikaupimo ir kryptingumo, jūs tiesiog buksuojate. Pasistenkite kuo aiškiau suprasti, ko iš tikrųjų labiausiai norite, tuomet ir sąmoningumas padidės. 

8 ŽINOJIMAS

Žinojimas jūsų sąmoningumą didina, neišmanymas jį mažina. Pirmiausia pažinkite save. Giliai apmąstykite savo gyvenimą ir savo dienoraštyje pradėkite rašyti savo mintis. Užduokite klausimus, į kuriuos nežinote atsakymų, ir ieškokite tų atsakymų. Stebėkite, kas aplink jus vyksta ir viską, ką žinote, sugerkite kaip kempinė. Smalsiai tyrinėkite aplinką. Mokykitės. Eksperimentuokite. Patys įsitraukę į realybę, siekite kuo tiksliau suprasti jos prigimtį. Kuo tiksliau įžvelgsite realybės prigimtį, tuo sąmoningesni tapsite.

9 ENERGIJA

Energija jūsų sąmoningumą didina, liga jį mažina. Rūpinkitės savo fiziniu kūnu, nes tai yra pagrindinis sąveikos su pasauliu būdas. Energija jus aprūpina nepertraukiamu gyvenimo patirties srautu. Prarasdami energiją, savo suvokimui nesuteikiate peno. Valgykite suvokdami, ką valgote. Sportuokite suvokdami, kokį poveikį darote savo kūnui ir protui. Prieš suteikdami ką nors kūnui, įvertinkite jo energinį efektą ne tik trumpalaikės, bet ir ilgalaikės perspektyvos požiūriu. Visada klauskite savęs: „Ar tai man suteiks energijos, ar sulauksiu ligos?“

10 KETINIMAI

Sąmoningumas turi gebėjimą didėti arba mažėti, kaip ir jūs turite galimybę tobulėti arba degraduoti. Kiekvieną minutę turite pasirinkimo laisvę.

Nuoširdžiai pareikšdami apie savo ketinimus arba melsdamiesi: „Aš noriu tapti sąmoningesnis ir daugiau žinantis“, jūs pradedate savo įsisąmoninimo procesą. Ketinimas tobulėti bet kokioje iš anksčiau minėtų devynių sričių duos panašų rezultatą. Kaip alternatyvą, jūs visiškai laisvai galite pasirinkti bet kurią akimirką mažinti savo sąmoningumą. Nors, greičiausiai, tai nėra tai, ką jūs pasirinktumėte tiesiogiai. , tokį pat efektą galite pasiekti netiesiogiai, veikdami bet kurioje iš devynių sričių žemesniu lygmeniu. Pasirinkimu meluoti, pasiduoti baimei, pasielgti žiauriai, likti neišmanėliais, jūs parodote savo ketinimą sumažinti savo sąmoningumą. Taip pasielgę, pradedate veiksmą, kuris į jūsų gyvenimą pritrauks daugiau melo, baimės, žiaurumo, neišmanymo.

Kiekviena jūsų galvoje besisukanti mintis tarnauja arba tam, kad tobulėtumėte, arba tam, kad sąmoningumą mažintumėte. Viduriuko nėra. Taigi, pasirinkite protingai.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video