Žvyrkeliai Kėdainių rajone jau primena kraterius – kaimų gyventojus tuoj atkirs nuo pasaulio

 Žvyrkeliai Kėdainių rajone jau primena kraterius – kaimų gyventojus tuoj atkirs nuo pasaulio

Pačius Skaistgirius kerta kelias Nr. 2021 Būdai–Skaistgiriai–Vincentava. Ir nė vienas šių kelių nėra asfaltuotas, todėl pasiekti kaimą įmanoma tik žvyrkeliu, o apie probleminį kelią Nr. 2012 Šėta–Beinaičiai–Nociūnai kasmet kalba ir kaimo seniūnaitis Tomas Mickevičius./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių rajono gyventojai skundžiasi – besibaigiant žiemai ir nutirpus sniegui žvyrkeliai atrodo tarsi krateriai. Prastų kelių su žvyro danga yra visose seniūnijose, bet daugiausia skundų gaunama iš Josvainių, mat ten susidarė neeilinė situacija. Visgi seniūnijų seniūnai ramina – situacija keisis maždaug po mėnesio, kada keliai pradžius ir juos bus galima ne tik greideriuoti, bet ir remontuoti.

Ties Angirių užtvanka – duobė ant duobės

Pastarosiomis dienomis gyventojai skundžiasi gatvele, kuri eina palei Angirių užtvanką. Ši gatvelė jungia kelius Gėluva–Jankūnai–Juodkaimiai ir Josvainiai–Pilsupiai–Krakės.

Dalis gatvelės yra asfaltuota, dalis – žvyro danga. Šiemet čia susidarė neeilinė situacija dėl kelių priežasčių.

„Ta gatvele eismas jau kurį laiką labai didelis buvo, nes pačiuose Josvainiuose Kelių direkcija remontuoja krašto kelią Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai. Ten situacija prasta, darbai stringa dėl archeologinių radinių, tad žmonės nenori pro ten važiuoti. Jie dabar sugalvojo ties Angirių užtvanka iš vieno kelio pervažiuoti į kitą, tai apkrova tikrai padidėjo.

Pastarosiomis dienomis gyventojai skundžiasi gatvele, kuri eina palei Angirių užtvanką. Ši gatvelė jungia kelius Gėluva–Jankūnai–Juodkaimiai ir Josvainiai–Pilsupiai–Krakės./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kitas dalykas – šiemet žiema ir vėl pokštauja. Čia sninga, čia lyja, labai daug duobių išmušta.

Aš suprantu gyventojų pyktį, problema yra, pinigėlių tikrai skirs ir, kai tik pradžius, šis objektas bus pirmasis, kurį sutvarkysime seniūnijoje“, – žadėjo Josvainių seniūnas Algimantas Sirvidas.

Kai kurie keliai tapo neišvažiuojami

Skundžiasi ir kito minėtos seniūnijos kaimo gyventojai. Skaistgiriečiai savo namus pasiekia nuo kelio Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai sukdami į šoną, į rajoninės reikšmės žvyrkelį Nr. 2032 Jankūnai–Pernarava–Kampai II. Pačius Skaistgirius kerta kelias Nr. 2021 Būdai–Skaistgiriai–Vincentava. Ir nė vienas iš šių kelių nėra asfaltuotas, todėl pasiekti kaimą įmanoma tik žvyrkeliu.

„Skaistgirių kaimas yra Josvainių seniūnijoje. Šios bendruomenės klausimus sprendžia šios seniūnijos administracija, bet Skaistgirių kaimo bendruomenė stengiasi šią problemą spręsti ir savo jėgomis, nes kaimo gyventojai yra aktyvūs žmonės ir kiekvieną dieną savo transportu važiuoja į aplinkinius miestus dirbti.

Tačiau šiandien į Skaistgirių kaimą vedantys žvyrkeliai yra neišvažiuojami. Daug priežasčių valdininkai randa – šiuo metu taisyti negali, kelio danga pažliugusi ir t.t.

Tačiau šis kelias buvo lygintas tik prieš pusę metų. Kaimo žmonės supranta, kad kažkas turi atsakyti savo pareigomis už kelių priežiūrą. Kodėl pamiršote šio kaimo kelius?“ – atsiųstame rašte klausia vietos gyventojų atstovas Irmantas Stanevičius, kuris prieš keletą metų net parašus rinko ir į susisiekimo ministrą kreipėsi, kad kelią asfaltuotų.

Kėdainių rajono gyventojai skundžiasi – besibaigiant žiemai ir nutirpus sniegui žvyrkeliai atrodo tarsi krateriai.

Aut. past.

Žvyrkelius tvarko pagal nustatytą tvarką

Kelias į Skaistgirius priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. O ši sako, kad pagerinti situaciją galima tik išėjus įšalui, nes greideriuoti įšalusios žvyro dangos, net jei ir atšilę 2–3 cm, nėra įmanoma.

„Pavasarį net ir be atskiro kreipimosi AB „Kelių priežiūra“ greideriuoja visus žvyrkelius ir tęsia jų priežiūrą, vadovaudamasi sutartimi su užsakovu – Lietuvos automobilių kelių direkcija. Žinoma, pastebėję blogą kelią, visada praneškite Eismo informacijos centro trumpuoju numeriu 1871 arba tel.: 8 523 29 600, 8 615 49 300“, – pažymi direkcija.

Taip pat pažymima, kad atskirai žvyrkelių priežiūrai lėšos nėra skiriamos. Tai įeina į visų kelių nuolatinei priežiūrai skiriamų lėšų krepšelį.

Pažymima, kad atskirai žvyrkelių priežiūrai lėšos nėra skiriamos. Tai įeina į visų kelių nuolatinei priežiūrai skiriamų lėšų krepšelį.

Aut. past.

Dėl baisaus kelio vargsta ir Pelėdnagių seniūnijos gyventojai

Skundų taip pat sulaukiama ir iš Pelėdnagių seniūnijos gyventojų. Dėl savo kelio jau daugybę metų kovoja ir Beinaičių bei aplinkinių mažesnių kaimelių gyventojai. Apie probleminį kelią Nr. 2012 Šėta–Beinaičiai–Nociūnai kasmet kalba ir Beinaičių kaimo seniūnaitis Tomas Mickevičius.

„Mūsų žvyrkeliu kiekvieną dieną turi važiuoti maršrutinis autobusas, vežantis vaikus į mokyklą, mamos, vežančios vaikus į darželį, Beinaičių ir Užkapių gyventojai, važiuojantys į darbą.

Kokiu lygmeniu reikia spręsti šią problemą, nes situacija visai nebejuokinga? Suprantu, kad dabar šlapia, bet kai prabrinks, į ką kreiptis?

Nes praeitais metais ši atkarpa buvo visai pamiršta… Kas bus, kai bus nuimtas autobuso maršrutas Beinaičiai–Šėta?“ – retoriškai klausė T. Mickevičius.

Beje, šis kelias, kaip ir vedantis į Skaistgirius, priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

Kitose seniūnijose taip pat sulaukiama pavienių skundų dėl prastai prižiūrimų kelių ir žvyrkelių.

21 Komentarai

 • Valdžiai svarbiau, kad usrainos nuo pasaulio neatkirstų. Lietuviai dzin.

  • Pauostykit pirstus ir apsiraminsit

   • Tauragės raj tas pats Mažonai-Šakvietis

  • Pasol na ui vatini debile

   • Issitrauk slapenka is burnos kazka rasydamas, kacape

    • Kas ten valdžioje Kėdainių smaukosi? Ūkininkų kraštas,bet kolūkietiškas mentalitetas prie vairo. Ar jau visos buhalteres ir vaikai su anukais pasistate namus?

     • Kolūkių laikais tokių kelių nebuvo!

 • Tai gal valdžia apmokės už išdaužytas mašinas.

 • kelią per užtvanką turbūt pamatė pirmą kartą. Kad tylėjo ir nieko nedarė nuo užtvankos ,,gimimo“. ,, Šis objektas“, kaip pavadino seniūnas visada buvo panašios kokybės. Buvo ir yra duobelė ant duobės, balutė ant balos. Gal po šių paskebimų žiniasklaidoje seniūnas tankiau prisimins šią kelio atkarpą.

 • Kad jau niekam tikes Josvainiu seniūnas visuem senai žinoma .Ko nepasistenkt tos atkarpeles per angiriu uztvanka išasfaltuot .Zmogus savo lešomis dali sutvarkė. Aplamai jis nieko nesirupina kitose seniunijose gyvenvietese ir seniunija sienauja o jis net apie pastoties nepasirupina apsienaut .Mes pensininkai dar gyvenvietes teritorijas esancias pries savo sklypus turim nusienaut .bent Angiriuose jis nieko nedaro.

 • Kokie čia dar zvyrkeliai siais
  laikais. Kas čia per miestų vadovybės. Tu pinigu yra pilnai. Tereikia mokėti pasiimti ir panaudoti. Prirenka kaimiečiai visokių tundru bemoksliui, o tada patys kenčia. Senų seniausiai visi tie keliai turėjo būti isasfaltuoti. Taigi čia gabaliukai. Rasit jum man kokioje Vakarų Lietuvoje tarkim ne asfaltuota kelią, kur gyvenvietės yra. Tundru tundros. Jie net mieste tako vaikam į mokyklą nesugeba sutvarkyti. Šiemet vaikai eidami į šeštą skendo, griuvo į balą, sirgo sėdėdami šlapi pamokose. Idiotai renka idiotus. Kaip jiem negeda, kas čia per vadovai.

  • Pats tu tundra!Vilniuj,Kaune ne idiotai išrinkti!!!Ką turim?

 • Valstybinę kelių direkciją reik judint. O tokie seniūnai kaip pagurskis tegul eina lauk. Nes viska nudirba pavaduotoja mano nuomone

 • Ar tik alga ima, o pasirūpinti savo rajono keliais nesugeba ? Tegu susisiekimo ministerijoje dažniau apsilanko ir reikalauja ,kad pagaliau butu pradėtas tvarkyt Kedainiu Tilto g. tiltas, rajono žvirkeliai

  • Pamiršai ir lovelasą iš bebrų partijos, ar tik viena pavardė įsimenama tavo tuščiom smegenim?

 • Fedia su blandinka duodasi

 • Klaipėdos rajone tas pats net nevažiuoja miesto autobusas

  • Ar Klaipedoje gyveni, žiūrek Kedainių rajonà

 • Neišrinkot mane meru, tai nebesiskūskit dabar kėdainiečiai. Dėjau aš skersą ant jūsų.

 • Ir i seimą tokio durnelio fedosiko

 • Dar i valdzia sodinkit vagis tokius kaip žentuks su uošviene,o paskui cypkit?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video