Žinoma kraštietė surengė parodą

 Žinoma kraštietė surengė parodą

Danguolė Barauskienė

M. Daukšos viešojoje bibliotekoje vyko Kėdainių fotografų draugijos narės Genės Sereikienės fotografijų parodos „Kėdainių krašto žmonės ir gėlės“ bei debiutantės Oksanos Morozovaitės gamtos peizažų parodos uždarymas. 

Renginio metu buvo pasidalinta mintimis apie fotografijos meną, skambėjo poezijos eilės ir Oksanos Morozovaitės atliekama kanklių muzika.

Gėlė ir žmogus

Visą mėnesį kėdainiečiai ir svečiai, praeidami pro M. Daukšos viešąją biblioteką, galėjo gėrėtis jos languose eksponuojama paroda.

Kėdainių fotografų draugijos parodose aktyviai dalyvaujanti ir ne pirmą personalinę parodą surengusi autorė G. Sereikienė sako, kad naujausioje parodoje „Kėdainių krašto žmonės ir gėlės“ ji stengėsi parodyti šių dviejų Dievo kūrinių panašumus, nuotaikas, jų grožį.

„Labai man panašu – žmogus ir gėlės. Štai, pavyzdžiui, netikėtose situacijose tu jį matai labai labai gražų tą žmogų, jisai žydi tarsi gėlė. Matai, kad jis įsigilinęs, užsimiršęs ir gėrisi tuo, ką mato, jis laimingas. Net jo ir raukšlės, viskas viskas gražu.

Parodos ,,Kėdainių kraštas ir gėlės autorė Genė Sereikienė./Asmeninio archyvo nuotr.

Kai aš savo moterims, Marijos legionierėms, pasiūliau „nusipaveiksluoti“ ir padariau nuotrauką, tuomet paraginau nusišypsoti ir, žinot, visai kitoks vaizdas. 

Mes nematome savęs, kokie esame gražūs, nes kasdienybė užgožia, skubėjimas… Mes taisome savo trūkumus, išorę ir nematome, kada mes iš tiesų esame labai gražūs – mes visi esame Dievo kūriniai, sukurti Dievo ir panašūs į jį.

Ir tas grožis atsiskleidžia, kai žmogus laimingas, kai užsimiršęs, o ne tada, kai pasidaro šukuoseną ir sako, kad dar čia kreiva, dar čia ne taip, ne ta plaukų dažų spalva pasirinkta…

Svarbiau yra, kai atsiskleidžia žmogaus vidinis grožis, tuomet jis papuošia ir žmogaus išorę“, – teigia G. Sereikienė.

Paprasti nepaprasti žmonės

Parodoje eksponuojamos nuotraukos iš įvairių renginių, religinių iškilmių, o jų fone – Kėdainių krašto žmonės.

„Tai – nepaprasti žmonės, – sako G. Sereikienė. – Paprasti žmonės – nepaprasti iš tiesų. Šimtametis I. Meškauskas, mūsų „Carito“ vadovė, zakristijonas, mergaitė savanorė su šuneliu ir kt. Atrodo, viskas paprasta, kasdieniška, bet pasigilinus, iš tiesų taip ir yra“.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video