Žiemą prasidėjo pavasariniai darbai: grėbiami lapai, tvarkomi parkai

 Žiemą prasidėjo pavasariniai darbai: grėbiami lapai, tvarkomi parkai

Seniūnija daug žmonių praėjusią savaitę pasiuntė į Gegučių parką rinkti lapų. Lapų buvo daug, todėl ir darbo nemažai. Miesto seniūnijos darbuotojai lapus sukrovė į didmaišius, kurie vėliau krovininiais automobiliais išvežti į atliekų surinkimo aikštelę/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS 

Šiųmetė žiema pakeitė nusistovėjusius Kėdainių miesto seniūnijos darbus. Jei įprastai nukritę medžių labai buvo grėbiami rudenį ir pavasarį, tai šiemet šiam darbui puikiausiai tinka ir žiema. Štai visai neseniai darbininkai sugrėbė pernykščius lapus ir pavasariui paruošė miesto Gegučių parką. Lapams grėbti palankus oras nusistovėjo prieš porą savaičių, tiesa, keletą dienų šiems darbams trukdė pliaupiantis lietus.

Nutirpus sniegui

Lapus mieste rudenį ir pavasarį įprastai grėbia seniūnijos darbuotojai bei visuomenei naudingus darbus už pašalpą turintys atidirbti asmenys. Seniūnija daug žmonių praėjusią savaitę pasiuntė į Gegučių parką rinkti lapų. Lapų buvo daug, todėl ir darbo nemažai. Miesto seniūnijos darbuotojai lapus sukrovė į didmaišius, kurie vėliau krovininiais automobiliais išvežti į atliekų surinkimo aikštelę. 

Miesto seniūnas Algirdas Krivičius atviravo, kad paskutiniu metu žiemos yra tokios, kad per ilgus metus nusistovėję sezoniniai darbai tiesiog keičiasi dėl besikeičiančių oro sąlygų.

Grėbs netrukus

Jau už mėnesio ar dviejų tiek miesto seniūnija, tiek daugiabučių namų bendrijos ar pavieniai asmenys turės susitvarkyti savo kiemus – sugrėbti pernykščius lapus, kurių liko nuo rudens. Mieste tuomet daugelyje vietų bus galima išvysti pilnutėlius lapų didmaišius.

Daugiabučių namų bendrijos aplink savo namą esančias teritorijas pavasarį turės sutvarkyti pačios. Individualių valdų savininkams reikės sugrėbti lapus ir sukrauti juos į specialius kompostavimo konteinerius. Didelį kiekį atliekų gyventojai patys galės pristatyti į Zabieliškio sąvartyną. Tai jiems nieko nekainuos. Mokėti teks tik įmonėms.

Darbštiems negaila

A. Krivičius patikino, kad ir šiemet miesto seniūnija daugiabučių namų bendrijoms, kaip ir kiekvieną pavasarį, skolins ir specialius didmaišius sugrėbtiems lapams sukrauti. Šie didmaišiai vėliau bus išvežti. Maišų seniūnija paskolins ne tik daugiabučių namų bendrijoms, bet ir švietimo, kitoms įstaigoms.

6 Komentarai

  • Dimitrijau, geriau gaudyk „Ecoservice“ darbuotojus kur dirba, ir kur barsto druską dažniausiai. O lapų nesugriebia, nes laukia kol iškkris pirmas sniegas ir jie prišąla.

  • jei Gegučių parke sugrėbti lapai,tada aš Napaleono žmona, pirma pažiūrėkit, paskui nesąmones rašinėkit

    • Lapai grėbiami dura kiekviena diena ar tau nosį įkišti o šuns šūdą?

  • Nu ir jusu bendravimas ponas Petraiti…

    • Aršus žmogus geriau nelįst prie jo toli pasiųs.

  • Rudenį mes pirmiau žolę nupjaut turim.Tikrai nešauniai atrodo nenugrėbti plotai.Bet kai paskaitai,kad lapus į savartyną veža,o paskui gėlynams sodinti kompostą perka,tai čia jau ne ūkiškumas.Nejau savivaldybė negalėtų kur įsirengt lapų kompostavimo aikštelės?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video