„Žalgiris“ Kėdainiuose sutriuškino be K. Kemzūros likusius „Wolves“

LKL.lt nuotr.

LKL.lt

Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) atkrintamąsias Kėdainiuose be intrigos pradėjo du iš stipriausių Lietuvos klubų. Kauno „Žalgiris“ ketvirtfinalio serijoje prieš Vilniaus „Wolves“ startavo užtikrinta pergale – 95:76 (28:13, 22:25, 17:16, 28:22).

„Vilkai“ turėjo būti šio mačo šeimininkais, tačiau dėl „Avia Sollutions Group“ arenos užimtumo jų namais trumpam tapo Kėdainiai.

„Žalgiris“ rungtynes sutiko su neįprastu vairininku – komandą paliko vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis, jį keičia Andrea Trinchieri. Iki italo atvykimo komandai vadovauja Tautvydas Sabonis.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo sėkmingiau, po Edmondo Sumnerio tritaškio ir Keenano Evanso metimo atsiplėšdamas 13:6. „Wolves“ ant stalo metė kozirius – po pusantro mėnesio atėmusios traumos ant parketo žengė Rasheedas Sulaimonas, po ligos grįžo Jeffery Tayloras. Tai nesuveikė – Laurynas Birutis skirtumą pavertė dviženkliu (17:7). Naują rekordinę persvaros ribą nustatė kėlinį uždaręs K. Evanso dvitaškis – 28:13.

Iki dešimties taškų (22:32) priartėjusių „Wolves“ spurtą nutraukė penki Luko Lekavičiaus taškai paeiliui. Tre’Shawnas Thurmanas nesportiškai prasižengė prieš Lauryną Birutį, kuriam pasirodė kraujas, baudų metimus už jį realizavo Brady Manekas. Dar prieš ilgąją pertrauką ketvirtąją pražangą užsidirbo J. Tayloras, „Žalgiris“ pabėgo dar toliau – 45:26. Iki ilgosios pertraukos „vilkams“ pavyko prisitraukti iki 38:50.

Po ilgosios pertraukos sužaidus vos dvi minutes emocijomis pratrūko Kęstutis Kemzūra, kuriam skirtos dvi techninės pražangos ir parodytas tiesus kelias į rūbinę. Emocinis impulsas suveikė ir „vilkams“ pavyko priartėti iki 50:57. „Žalgiris“ šį gaisrą užgesino atsakomuoju spurtu po Tomo Dimšos tritaškio atitrūkdamas 67:52. Paskutinius kėlinio taškus pelnė Christianas Mekowulu – 54:67.

Lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo tritaškių salve, taip įtvirtindamas pergalę, o paskutinėmis minutėmis tiesiog garantuodamas solidžią persvarą prieš atsakomąjį mačą.

„Žalgirio“ gretose ryškiausiai žibėjo aukštaūgiai. B. Manekas per 21 minutę surinko 22 taškus (3/4 dvitaškių, 4/5 tritaškių, 4/5 baudų metimų), 4 atkovotus kamuolius ir 25 naudingumo balus, L. Birutis pridėjo 16 taškų (7/7 dvitaškių).

Antrasis ketvirtfinalio serijos susitikimas vyks Kaune sausio 21-ąją. Jame „Žalgiriui“ užteks nepralaimėti didesniu skirtumu nei pavyko triumfuoti Kėdainiuose.

Citadele KMT ketvirtfinalyje šie klubai susitiko ir praėjusį sezoną. Tuomet „Žalgiris“ abu kartus laimėjo užtikrintai – 95:79 išvykoje ir 91:72 namie. Šį sezoną tarpusavio mačuose ekipos buvo pasidalinusios po pergalę.

„Wolves“ pratęsė itin slogią seriją – įskaičiuojant ir Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) bei Europos taurės frontus, jie patyrė jau aštuntąjį pralaimėjimą paeiliui. Šiose rungtynėse jie dar ir prarado susižeidusį bei po ilgosios pertraukos nežaidusį Regimantą Miniotą. „Žalgiris“ Eurolygoje krito šešis sykius paeiliui, bet vietiniame fronte tvarkosi gerokai užtikrinčiau.

„Žalgiris“: Brady Manekas 22 (4/5 tritaškių), Laurynas Birutis 16 (7/7 dvitaškių), Edmondas Sumneris 11 (3/7 tritaškių), Lukas Lekavičius 10, Rolandas Šmitas 9 (8 atk. kam.), Tomas Dimša 8 (6 atk. kam.), Keenanas Evansas 7 (3 per. kam.).

„Wolves“: Tre’Shawnas Thurmanas 17 (4 atk. kam.), Christianas Mekowulu 14 (6 atk. kam.), Arnas Beručka 9 (3/5 tritaškių), Jeffery Tayloras 8, Kristupas Žemaitis (5 rez. perd.) ir Vaidas Kariniauskas po 6.