Ir vėl nauji ribojimai – dalis įsigaliotų nuo pirmadienio
BNS ir rinkosaikste.lt inf.
Ministrų kabinetas trečiadienį aptarė tolesnių griežtinimų planą – izoliaciją ir kaukių dėvėjimą. Taip pat apsvarstė pokyčius dėl galimybių paso: praėjus 7 mėnesiams po vakcinacijos, norintys pratęsti jo galiojimą turės pasiskiepyti trečiąja vakcinos doze. Šias priemones Vyriausybė planuoja patvirtinti pirmadienį.
Numatoma, kad jau nuo kitos savaitės keistųsi izoliacijos taisyklės:
Privaloma izoliacija po kontakto su sergančiuoju, vakcinuotiems asmenims iki tyrimo atlikimo – nuo 2021 m. lapkričio 17 dienos.
Nuo pirmadienio, lapkričio 15 dienos, įsigalioja įpareigojimas visiems dėvėti tik medicinines kaukes ar respiratorius.
Nuo gruodžio 1 dienos būtų įvestas privalomas kaukių dėvėjimas visiems mokiniams ir ugdymo įstaigų darbuotojams.
Nuo lapkričio 17 dienos numatoma galimybė pasiskiepyti sustiprinančiąja doze jau po 4 mėnesių, o ne pusmečiui, kaip yra dabar.
Pirmadienį Vyriausybė svarstys papildomus ribojimus:
Galimybių pasas privalomas vaikams nuo 12 metų. Planuojama įsigaliojimo data – gruodžio 28 diena. Pasak viceministrės, laiko paliekama, kad gyventojai, galintys vakcinuotis, spėtų tai padaryti.
Galimybių pasui gauti – tik PGR tyrimas, jo galiojimas – 72 val. Planuojama įsigaliojimo data – gruodžio 1 diena.
Galimybių paso galiojimo terminas po pilnos vakcinacijos – 7 mėnesiai. Planuojama įsigaliojimo data – gruodžio 1 diena. Vyriausybė planuoja Galimybių paso galiojimą susieti su trečiąja, sustiprinančia vakcinos nuo koronaviruso doze. Po antrojo skiepo (arba po pirmojo – „Janssen“ vakcinos atveju) galimybių pasas galios 7 mėnesius. Norint pratęsti galimybių paso galiojimą, reikės sustiprinančios dozės.
Ribojimai – pasiekus 215 lovų rodiklį
A. Bilotienė Motiejūnienė pristatė ir scenarijus, kokie ribojimai būtų taikomi pasiekus atitinkamai 215 ir 240 COVID-19 reanimacijos lovų rodiklį.
Esant 215 lovų rodikliui, siūloma riboti renginius, nustatant maksimalų žiūrovų skaičių arba renginio erdvės užpildymo procentą, riboti prekybos plotą aptarnaujant lankytojus su ir be galimybių paso atitinkamai iki 20 ir iki 30 kv. metrų, taip pat būtų atsisakoma furšetų viešojo maitinimo įstaigose, įpareigojama laikytis vietų tarp stalų, ribojamos pačios sėdimos vietos.
Būtų svarstoma įvesti nuotolinį darbą, viešajame transporte leisti tik sėdimas vietas, riboti neformalų švietimą.
Pasiekus 240 lovų rodiklį, būtų taikomi iš esmės karantino suvaržymai.
„Ribojimai, kuomet pasiekiame visiškai raudonąją liniją, kai stabdomos planinės paslaugos – renginių draudimas, ploto ribojimas, naktinių klubų, viešojo maitinimo įstaigų, nebūtinųjų prekių parduotuvių uždarymas, ribojimas, nuotolinis darbas, nuotolinis ugdymas, neformalaus ugdymo, susibūrimų ribojimas – reiškia karantino režimą“, – teigė A. Bilotienė Motiejūnienė.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1843 COVID-19 sergantys žmonės, 144 iš jų – reanimacijoje.
3 Komentarai
Nesuprantu šitiek žmonių paskiepyta o serga kaip būtų neskiepyti.
Statistika rodo tik neskiepytus, kad vakseriai rektu kokie jie protingi, bet kad po 2 skiepu guli po deguonies aparatais, tai “issilavine” vakseriai to net nenori girdeti, pas juos ant tiek isplautos smegenis, kad skiepas vienintelis budas issaugoti gyvybe, kodel nekalba apie imuniteto stuprinima? O tik apie skiepa? Valdziai mat rupi zmones ir todel skiepas yra nr.1 kaip negaus europiniu pinigu, tada jau ir sakys skiepas jau neapsaugo, nors pradzioj aiskino, kad skiepai PILNAI APSAUGO NUO SUNKIOS FORMOS, tai kodel guli skiepyti po deguonim renimacijoje???
Man tai labiausiai vaikų gaila. dabar nori 12- mečius suvakcinuot, taip pat trim+ dozėm, kad sratistiką gerą parodyt. O vaikas nei vienas sunkiai nesirgo. Kas per ”laisvės” partija atėjo…