Vyriausybė siūlo nebedrausti nepilnamečiams pasakoti apie LGBTQI

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.
BNS inf.
Vyriausybė siūlo Seimui atsisakyti įstatymo nuostatos, kad informacija apie LGBTQI žmonių santuokas daro neigiamą poveikį nepilnamečiams.
Tokias įstatymo pataisas trečiadienį teikė Teisingumo ministerija, reaguodama į Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimą, kuriuo pripažinta, kad Lietuva pažeidė Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos nuostatas, susijusias su saviraiškos laisve.
„Priėmus įstatymą Lietuva išvengtų Europos Komisijos teisės pažeidimo, ką turi dabar Vengrija“, – žurnalistams sakė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.
Bylą Strasbūro teisme iškėlė dabar jau mirusi rašytoja Neringa Macatė, kuri ginčijo Lietuvoje sustabdytą jos knygos „Gintarinė širdis“ leidybą.
Pasakų rinkinį, kuriame aprašomi tos pačios lyties asmenų santykiai, 2013 metais išleido Lietuvos edukologijos universitetas, tačiau po kelių mėnesių knygos platinimą sustabdė.
Tokį sprendimą universitetas grindė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos raštu, kuriame N. Macatės knyga įvardyta kaip daranti žalą vaikams iki 14 metų. Tuo metu tarnyba savo poziciją aiškino galiojančiu teisiniu reguliavimu.
Vyriausybei pritarus, pataisos keliauja į Seimą, kur ministerijos iniciatyvą parlamentarai vertina skirtingai ir prognozuoja, kad šio klausimo svarstymas gali tapti dar viena takoskyra kaip Stambulo konvencijos ratifikavimas ar civilinės sąjungos įteisinimas.
Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatyme numatyta, kad neigiamą poveikį darančiai informacijai priskiriama tokia, kuria „niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“.
Būtent šios nuostatos Teisingumo ministerija ir siekia atsisakyti.
Vyriausybei pritarus, pataisos keliauja į Seimą, kur ministerijos iniciatyvą parlamentarai vertina skirtingai ir prognozuoja, kad šio klausimo svarstymas gali tapti dar viena takoskyra kaip Stambulo konvencijos ratifikavimas ar civilinės sąjungos įteisinimas.
Savo ruožtu Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė teigė besitikinti, kad šios nuostatos pašalinimas iš įstatymo santykių koalicijoje nepablogins.
„Tai yra Vyriausybės projektas, tai Vyriausybės projektui tikimės vieningo palaikymo“, – kalbėjo ji.
A. Armonaitė teigė kol kas neskaičiavusi galimo palaikymo Seime, tačiau tvirtino, kad „bus labai blogai“, jei įstatymo pataisoms parlamentarai nepritars.
„Toliau kapanosimės, kur esame dabar. Siekiame, kad ta spaudos laisvė Lietuvoje būtų tikra, reali“, – sakė A. Armonaitė.
5 Komentarai
Ar dar yra besistebinčių?Pagal teisingumą Lietuvoje ir tatuiruotus dabrawolskės papus toks ir teisingumo ministerijos lygis. Tad ko norime?Viskas vyksta pagal planą,kurį atskleidė armonikaitė.O jis toks,kad jei neklausysime peredastinės politikos nuorodų,mums bus taikomas spaudimas,sankcijos ir kiti,,demokratiniai malonumai“.Taip kad,broliai kralikai,greit po armonikaitės vėliava,norim ar nenorim, mes būsime ,,integruoti“į tų jauropinių vertybių vartotojų gretas.
O tave perpiso kas iš LGBT ar kaip kitaip tave apturėjo, kad toks baisiai piktas ant jų? Už Lietuvą vyraiiii!
matosi,kad pats jau seniai jų apturėtas ir tuo patenkintas.
Komentarą akivaizdu, jog lgbtpdrst+ yra nekultūringi, neišsilavinę, netolerantiški, nepakantūs kitokiai nuomonei žmogai. Nors vaizduoja tai, oho, kokius tolerantiškus , išsilavinusius ir nuskriaustus.
O tu pasistenk,kad tauta atsikratytų būsimuose rinkimuose tų vidurius laisvinančių armonikaičių nuodingų siūlymų,trukdančių šviesai ir tiesai šalyje sklisti,kad vienybė jungtų ją ,o ne narkotinės haliucinacijos.