Vyriausybė nusprendė: karantinas atšaukiamas nuo liepos 1 dienos

 Vyriausybė nusprendė: karantinas atšaukiamas nuo liepos 1 dienos

BNS Arno Strumilos nuotr.

Nuo liepos 1 dienos atšaukiamas karantinas, tačiau toliau galios ekstremali situacija, todėl išliks ir dauguma suvaržymų, pirmadienį nusprendė Vyriausybė.

Kaip sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, paramos priemones nukentėjusiam verslui planuojama taikyti ir toliau.

„Didžioji dalis priemonių yra perkeliamos iš karantino nutarimo į ekstremalių situacijų nutarimo turinį: daugybė nuostatų, numatomos priemonės ir sienų kontrolės, ir ūkinės veiklos reguliavimo, viešų ir administracinių paslaugų reguliavimo srityse“, – pristatydamas sprendimus pasitarime kalbėjo ministras.

Sprendime dėl ekstremaliosios situacijos numatyta, kad galimybių pasas būtų naudojamas dideliuose renginiuose, kuriuose žiūrovai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų – festivaliuose, masiniuose susibūrimuose, koncertuose, kt., taip pat teikiant švietimo ir asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Išliks reikalavimas į renginius registruoti iš anksto, platinant bilietus elektroniniu būdu.

Be galimybių paso renginiai galėtų vykti tik žiūrovams sėdint, viduje užpildant ne daugiau 75 proc. sėdimų vietų. Atvirose erdvėse dalyvių skaičius neribojamas.

Vykdant neformalųjį vaikų švietimą, užsiėmimuose uždarose erdvėse galėtų dalyvauti ne daugiau kaip 30 vaikų – tai galiotų ir vaikų stovyklų grupėms, nebent visi vaikai ir darbuotojai yra persirgę ar pasiskiepiję.

Daugumą veiklos principų, tokių kaip švietimo paslaugų teikimas, pacientų lankymas ir kitų, taip pat numatoma reglamentuoti operacijų vadovo sprendimais.

Uždarose erdvėse kaukių bei respiratorių dėvėjimas liks tik rekomendacija. Tačiau apsauginės veido kaukės išliks privalomos tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje, kai yra kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir gavėjo.

„Kiekvienu atveju bus parengtas operacijų vadovo sprendimas“, – sakė A. Dulkys.

COVID-19 pacientus ligoninėse ir toliau bus draudžiama lankyti, nebent tai būtų vaikai, terminalinės būklės pacientai arba lankytojai yra persirgę šia liga arba nuo jos pasiskiepiję.

Šalyje ir toliau išlieka sienų kontrolė, ūkinės veiklos bei paslaugų teikimo reguliavimas.

Nutarimo projekte nustatoma, kad darbas įstaigose organizuojamas ir klientai aptarnaujami užtikrinant operacijų vadovo nustatytas sąlygas.

Nutarimo projekte nustatomos valstybės sienos kirtimo sąlygos: išlieka būtinybė pateikti imunizavimą nuo COVID-19 ligos arba COVID-19 tyrimo atlikimo faktą patvirtinančius dokumentus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video