Vos per porą valandų Kėdainių rajone sudegė du automobiliai

 Vos per porą valandų Kėdainių rajone sudegė du automobiliai

Atvykus ugniagesiams atvira liepsna degė automobilio „Citroen Evasion“ variklio skyrius. Ugniagesiai ėmė malšinti ugnį ir per keletą minučių jiems ją pavyko sutramdyti./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pirmadienį Kėdainių mieste ir rajone liepsnojo du lengvieji automobiliai. Užgesinę vieną gaisrą ugniagesiai jau skubėjo gesinti kito. Abiem atvejais gaisrai kilo variklio skyriuose. Laimei, žmonės spėjo laiku išlipti iš transporto priemonių ir patyrė tik išgąstį.

Kad dega, pranešė liudininkai

16 val. 19 min. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Draugystės gatvėje Kėdainiuose dega lengvasis automobilis.

Į įvykio vietą pasiųsti Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmasis ir antrasis skyriai.

Beje, įvykio liudininkai – labai pilietiški žmonės, jie ne tik pranešė, kad automobilis dega, bet ir patys puolė gesintuvais gesinti degančios transporto priemonės.

Degė atvira ugnimi

Deja, gesintuvais kilusio gaisro numalšinti nepavyko. Atvykus ugniagesiams atvira liepsna degė automobilio „Citroen Evasion“ variklio skyrius. Ugniagesiai ėmė malšinti ugnį ir per keletą minučių jiems ją pavyko sutramdyti. Tačiau automobilio išgelbėti nepavyko – jis tinkamas tik metalo laužui.

Paaiškėjo, kad Kėdainiuose užsiliepsnojo pusamžės moters iš Jonavos mašina. Moteris važiavo viena, kai pastebėjo, kad mašina dega./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

„Išdegė variklio skyrius, trūko priekinis stiklas, apdegė priekio apdailos detalės“, – informavo Džiuginta Vaitkevičienė, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė.

Patyrė išgąstį

Paaiškėjo, kad užsiliepsnojo pusamžės moters iš Jonavos mašina. Moteris važiavo viena, kai pastebėjo, kad mašina dega.

Jai iškart į pagalbą puolė viską matę vietos gyventojai. Moteris vos spėjo iššokti iš užsidegusio ir dūmais apsipylusio automobilio. Laimei, kaimyninio rajono gyventoja atsipirko tik išgąsčiu.                                                                                                                                           

Užsidegė dar viena mašina

Neprabėgus nė dviem valandoms, 18 val. 09 min., gautas pranešimas, kad automobilis liepsnoja ir Dotnuvos seniūnijos Vainotiškių kaimo Ežero gatvėje.

Į įvykio vietą pasiųstas Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmasis skyrius ir Dotnuvos ugniagesių komanda.

Kėdainių mieste ir rajone liepsnojo du lengvieji automobiliai. Užgesinę vieną gaisrą ugniagesiai jau skubėjo gesinti kito. Abiem atvejais gaisrai kilo variklio skyriuose.

Aut. past.

Atskubėjus ugniagesiams degė automobilis „Opel Signum“. Gaisrą numalšino Dotnuvos ugniagesiai, tačiau jo metu išdegė variklio skyrius.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė pranešė, kad šio įvykio metu žmonės taip pat nenukentėjo. Jie irgi važiuodami mašina pastebėjo, kad kažkas varva iš mašinos ir automobilis dega. Vietos gyventojai patys apie nelaimę informavo Bendrąjį pagalbos centrą.

Būtina žinoti, kaip elgtis

Ir nors oficialiai gaisrų priežastys dar tiriamos, tačiau pirminiais duomenimis, greičiausiai gaisrai kilo dėl gedimo elektros instaliacijoje. Ugniagesiai pabrėžia, jog šį kartą gaisrai automobiliuose pridarė labai didelių nuostolių.

Jie primena, kad esant galimybei galima bandyti malšinti ugnį vos tik pamačius gaisrą. Variklio dangtį atidaryti galima tik rankoje laikant naudoti paruoštą gesintuvą. Neturint gesintuvo to geriau nedaryti, nes galite tik dar stipriau įplieksti liepsnas. Gesintuvas mašinoje turi būti lengvai prieinamoje ir greitai pasiekiamoje vietoje. Siekiant išvengti liepsnos pliūpsnio iš po kapoto, ugnį slopinti gesintuvu reikia pradėti variklio dangtį pakėlus tik truputį, kad ten patektų kuo mažiau oro.

1 Komentaras

  • Kokie vairuotojai tokie ir pasekmės.Reik kartais tikrinti žiureti automobili.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video