VMVT pradėjo paramos siekiančių ūkių patikras

 VMVT pradėjo paramos siekiančių ūkių patikras

BNS nuotr.

Šį mėnesį prasidėjo ir iki pat metų pabaigos tęsis Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) atrinktų ūkio subjektų (pareiškėjų) patikros, kurias atliks Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai. Specialistai lankysis visuose NMA atrinktuose ūkiuose ir tikrins, kaip Europos Sąjungoje įteisintų reikalavimų laikosi pirminiai pašarų, pieno, pieno medaus, kiaušinių, taip pat augalinio maisto gamintojai. Bus tikrinama, ar gyvulių laikytojai teisingai rūpinasi jų sveikatingumu ir gerove, taip pat ar tinkamai ir racionaliai naudoja veterinarinius vaistus, laikosi jų išlaukos, tvarkingai veda apskaitą. Galvijų ūkių patikrų metu bus tikrinamas ūkinių gyvūnų ženklinimo bei duomenų perkėlimo ir kaitos Ūkinių gyvūnų registre registravimo reikalavimų laikymasis.

Šiais metais taip pat startuoja nauja su aukštesnių gyvūnų gerovės standartų įgyvendinimu susijusi paramos priemonė – parama už galvijų ganymą ganyklose, išleidimas laisvai vaikščioti diendaržiuose laisvam judėjimui skirtose aikštelėse.

„Šiemet pirmą kartą dalies patikrų metu šiltuoju metų periodu vertinsime, ar galvijų laikytojai sudaro sąlygas laikomiems galvijams pasiganyti natūralioje gamtoje, kur jie galėtų gauti įvairesnių rūšių augalų pašaro, pabūti gryname ore.

Tai ūkinių gyvūnų laikytojams įprasta, kasdienė praktika, tačiau siekiant dar labiau skatinti laikytis aukštesniųjų gyvūnų gerovės standartų, šiemet nuspręsta remti galvijų ganymą natūraliose gamtos sąlygose. Buvimas gamtoje gyvūnams turi teigiamos įtakos jų sveikatai, imunitetui, elgsenai ir be abejo gerovei. Kartu raginame pareiškėjus ir visus ūkininkus bei gyvūnų laikytojus ne tik prieš prasidedant patikroms, tačiau bet kuriuo atveju, trūkstant žinių ar iškilus klausimui pasikonsultuoti su VMVT specialistais ir atsakingai prižiūrėti savo gyvūnus“, – primena VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėjas Giedrius Blekaitis.

Parengta pagal VMVT inf.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video