Šviesiajai gimnazijai įteikta Taikos vėliava (GALERIJA)

 Šviesiajai gimnazijai įteikta Taikos vėliava (GALERIJA)

Šią savaitę Šviesiajai gimnazijai buvo įteikta tarptautinė Taikos vėliava. Šios vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų koordinatorė dr. Auksė Narvilienė, suteikusi garbingą simbolį mūsų miesto gimnazijai, pasidžiaugė, kad dar viena šalies mokykla prisijungė prie Taikos vėliavos nešėjų būrio.

Pagerbta už veiklą

Šviesioji gimnazija yra 17-oji mokykla Lietuvoje, kur plėvesuoja Taikos vėliava. Kėdainiuose ši vėliava iškelta dar ir Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje.

„Taikos vėliavą Šviesiajai gimnazijai suteikti pasiūlė mano bendramokslė, gydytoja kardiologė Antanina Rimienė. Ji atkreipė mano dėmesį, kad Kėdainiuose yra puiki mokykla – Šviesioji gimnazija, kuri vykdo daug įvairių kultūrinių bei kitų projektų. Apsilankiusi Šviesiojoje gimnazijoje buvau abstulbinta kokia tai nuostabi mokykla. Pasidomėjus jos istorija, vykdoma veikla, projektais ir darbais, neliko jokių abejonių, kad ši gimnazija tikrai verta turėti Taikos vėliavą“, – sako dr. A. Narvilienė.

Taikos vėliava simbolizuoja tai, kad jos turėtojas vykdo vertybinių nuostatų ugdymą, plačią švietėjišką bei kultūrinę veiklą.

„Kai kalbama apie vertybinius dalykus ir apie vertybių ugdymą vaikuose, kiekvienas nuveiktas darbas yra labai svarbus. Juk gyvenime svarbiausia – sveikata ir vertybės, nes šie dalykai daro įtaką viskam, kas vyksta aplinkui. Todėl tai, kad Šviesiajai gimnazijai buvo įteikta Taikos vėliava, mums yra didelė garbė. Jaučiamės labai įvertinti ir paskatinti toliau dirbti tvirtų vertybių ugdymo linkme.

Gimnazija iš tikrųjų daug dėmesio skiria kultūros, meno, mokslo, šeimos, pagarbos, religijos bei kitų vertybinių sričių stiprinimui. Na, o Taikos vėliava mums nuolat primins ne tik apie jų svarbą, bet ir apie kiekvieno iš mūsų atsakomybę jas puoselėti“, – tvirtina Šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė.

Taika per kultūrą

Taikos vėliavos steigėjas yra garsus XIX a. pabaigos–XX a. pradžios vokiečių kilmės rusų dailininkas Nikolajus Rerichas.

Balandžio 15 d. minima Kultūros diena siejama su svarbiais pasaulio įvykiais. Tą dieną 1935 m. Vašingtone buvo priimtas Rericho paktas – sutartis dėl meno, mokslo įstaigų ir istorinių paminklų apsaugos karo ir taikos metu naudojant Taikos vėliavą.

Taikos vėliavos simboliu buvo pasirinktas rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone.

Būtent šio menininko – N. Rericho – reprodukcijų paroda jau antrą savaitę eksponuojama Šviesiojoje gimnazijoje. Taikos vėliavos steigėjo darbų parodos fone Šviesiajai gimnazijai buvo įteikta garbinga vėliava, kuri yra simbolinis įsipareigojimas saugoti meno, mokslo ir kultūros vertybes, o kartu ir ginti taiką.

„Taikos vėliava turi prasmes, jos simbolika yra gana plati. Tačiau pagrindinė prasmė – taika per kultūrą. Vėliavos simbolika jungia vertybes – religiją, meną ir mokslą kultūros žiede. Taip pat tai gali būti šeimos simbolis – tėvas, motina ir vaikai, arba praeitis, dabartis ir ateitis amžinybės rate, tiesa, džiaugsmas, grožis, Švenčiausioji Trejybė. Visos šios vertybės yra ugdomos ir mokykloje. Todėl džiugu, kad kasmet pagerbiant ir užtvirtinant šias vertybes Taikos vėliavą nešančių mokyklų būrys tampa vis gausesnis“, – pasidžiaugė dr. A. Narvilienė.

[#gallery=1903#]

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video