Vienoje miesto pėsčiųjų perėjoje gyventojai jaučiasi itin nesaugūs

 Vienoje miesto pėsčiųjų perėjoje gyventojai jaučiasi itin nesaugūs

Ties „Senukų“ prekybos centru įvyko eismo įvykis, kurio metu partrenktas pėsčiasis. Po šio įvykio gyventojai prabilo, kad minėtoje pėsčiųjų perėjoje jie jaučiasi itin nesaugūs./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

„Rinkos aikštė“ neseniai pranešė apie ankstų rytą Kėdainiuose, pėsčiųjų perėjoje ties „Senukų“ prekybos centru, įvykusį eismo įvykį, kurio metu partrenktas pėsčiasis. Po šio įvykio gyventojai prabilo, kad minėtoje pėsčiųjų perėjoje jie jaučiasi itin nesaugūs. Savivaldybės vadovai paaiškino, kad ši gatvė kol kas yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos žinioje, tad jie sprendžia, kokių saugumo priemonių reikia imtis. Savivaldybei perėmus minėtą gatvę, būtų galima galvoti ir apie papildomas saugumo priemones.

Ėmėsi priemonių

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius pažymėjo, kad savivaldybė deda visas pastangas didinti pėsčiųjų saugumą pėsčiųjų perėjose, tačiau ne viskas priklauso nuo savivaldybės.

„Šiuo metu visa mūsų miesto pagrindinė gatvė yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos žinioje. Ji yra kelio Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai dalis.

Mūsų iniciatyva šios gatvės pėsčiųjų perėjose buvo įrengtas kryptinis apšvietimas. Tai reiškia, kad gatves tamsiuoju paros metu apšviečia ne tik paprastas, bet ir specialus apšvietimas.

Pats dar nuvažiavau ir patikrinau, ar jis tikrai veikė – pasirodo, kad viskas buvo tvarkoje.

Policija aiškinasi, dėl ko įvyko eismo įvykis, o aš tiesiog patarčiau neskubėti tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams. Ypač tokiu metų laiku tiesiog reikia būti labai atidiems“, – dėstė administracijos vadovas.

Savivaldybės vadovai paaiškino, kad ši gatvė kol kas yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos žinioje, tad jie sprendžia, kokių saugumo priemonių reikia imtis. Tik savivaldybei perėmus minėtą gatvę, būtų galima galvoti ir apie papildomas saugumo priemones.

Aut. past.

Būtų paprasčiau

Savivaldybės vadovai paaiškino, kad ši gatvė kol kas yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos žinioje, tad jie sprendžia, kokių saugumo priemonių reikia imtis.

Tik savivaldybei perėmus minėtą gatvę, būtų galima galvoti ir apie papildomas saugumo priemones.

„Dabar saugumo priemones diegia direkcija. Ji turi savo metodikas, skaičiavimus, ji ir daro, ką reikia, kaip jiems atrodo geriau.

Mes galime patarti, prašyti, bet tik tiek.

Savivaldybė anksčiau ar vėliau perims šią gatvę savo žinion, tuomet mes galėsime tvarkytis, kaip mūsų specialistams atrodys geriausiai, galėsime įsiklausyti į žmonių nuomonę, analizuoti ir vertinti pasiūlymus.

Gatvės perėmimas turėtų įvykti, kai direkcija atnaujins visus gatvėje esančius tiltus. Toks yra susitarimas. Tada mes būsime tikri šeimininkai šioje gatvėje“, – informavo A. Kacevičius.

Patikslino aplinkybes

Priminsime skaitytojams, kad praėjusią savaitę Kėdainiuose, J. Basanavičiaus gatvėje, pirminiais duomenimis, automobilis „Nissan“, vairuojamas 1958 metais gimusio vyro, pėsčiųjų perėjoje kliudė neblaivų 1967 metais gimusį pėsčiąjį.

„Pėsčiajam nustatytas 1,94 promilės girtumas.

Eismo įvykis galimai nutiko dėl prasto matomumo, pėsčiasis tamsiu paros metu nedėvėjo matomumą gerinančių saugos priemonių.

Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – komentavo policijos atstovė Reda Zarauskienė.

2 Komentarai

  • Eidami pėsčiųjų perėja paspauskit telefono mygtuką ir telefono šviesa saugos jūsų sveikata ir givybe. Tamsiuoju paros metu visada krisdamas gatve įjungiu telefoną ir vairuotojai lengviau pastebi mane

    • Geras pasiūlymas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video