Vienas pasenęs filtras gali sugadinti visą variklį

 Vienas pasenęs filtras gali sugadinti visą variklį

Atvykus be išankstinės registracijos serviso specialistai greitai jus priims ir atliks nemokamą filtrų bei alyvos lygio patikrą./„Dvigubas taškas“ nuotr.

Prieš žiemą dauguma vairuotojų atlieka kone generalinius automobilio tvarkymo darbus. Todėl dabar pats metas pasirūpinti visais automobilyje esančiais filtrais. Ar atsimenate, kada jūsų transporto priemonėje paskutinį kartą pakeistas kuro filtras? O atsiminti reikėtų, mat važinėjimas su užterštu kuro filtru gali labai brangiai kainuoti.

Kenkia tyliai

Didžiausia problema yra ta, kad net ir stipriai užterštas kuro filtras kurį laiką jokių požymių nerodo. Tarkime, keičiant alyvą paprastai kartu pakeičiamas ir alyvos filtras, o salono oro filtrui užsikimšus greitai pajuntame oro kokybės automobilio salone pasikeitimus.

Savo ruožtu užsikimšus kuro filtrui ilgą laiką automobilis važiuoja it važiavęs, o kai ima lįsti bėdos, dažniausiai paaiškėja, kad jų tvarkymas atsieina itin brangiai. Vairuotojai suka galvas, kas gi čia nutiko – o atsakymas būna paprastas: laiku nepakeitėte kuro filtro.

„Susidėvėjęs kuro filtras ilgą laiką gali nerodyti jokių netinkamo veikimo požymių. Variklis veikia tinkamai arba jo veikimo pasikeitimas yra nežymus ir nepastebimas.

Problema atsiranda tik tuomet, kai teršalų prisirenka daug arba į įpurškimo sistemą patenka didesnė purvo dalelė“, – sako „Dvigubo taško“ specialistai.

Užsikimšus kuro filtrui ilgą laiką automobilis važiuoja it važiavęs, o kai ima lįsti bėdos, dažniausiai paaiškėja, kad jų tvarkymas atsieina itin brangiai./„Dvigubas taškas“ nuotr.

Išskirtinai su automobilių alyva ir filtrais dirbančios įmonės praktika rodo, kad didelės problemos vairuojant automobilį ima lįsti tada, kai teršalai pro pasenusį kuro filtrą prasiveržia į aukšto slėgio siurblį arba į purkštuvus.

Kenkia daug kam

„Pro seną kuro filtrą prasprūdę teršalai gali pažeisti nei tik siurblį ir purkštuvus, bet ir stūmoklius, vožtuvus ir kitus variklio elementus“, – sako serviso specialistai ir primena, kad variklio remontas tikrai ne veltui yra kone didžiausias kiekvieno vairuotojo siaubas.

„Netinkama išmetamųjų dujų sudėtis sukelia nuosėdų kaupimąsi ir dar blogesnį variklio darbą.

Taip pat verta pažymėti, kad pažeistas kuro filtras nesugeba išvalyti kuro nuo vandens dalelių, o tai sukelia variklio komponentų koroziją“, – priduria specialistai.

Kaip pamatyti?

Kaip minėta anksčiau, jei jūsų automobilis jau važiuoja ne taip, kaip turėtų, akivaizdu, kad kuro filtro problema yra įsisenėjusi. Vis dėlto laiku supratus transporto priemonės siunčiamus ženklus ir pakeitus filtrus, didelių bėdų galima išvengti.

„Vienas iš pirmųjų kuro filtro susidėvėjimo požymių – sunkus variklio užvedimas.

Tai ypač liečia dyzelinius variklius, kurių užvedimas žiemą gali sukelti nemažai problemų, – sako Karolis Sabeckas, „Dvigubo taško“ vadovas. – Dažnu atveju užkūrus automobilį pasirodo juodų dūmų kamuolys, kuris sako apie netinkamą degalų-oro mišinio sudėtį. Taip pat kartais užkūrus automobilį jaučiamas degančios alyvos kvapas – tai jau rimtas signalas, kad kažkas negerai.

Ar atsimenate, kada jūsų transporto priemonėje paskutinį kartą pakeistas kuro filtras?/„Dvigubas taškas“ nuotr.

Tačiau kur kas pavojingesni yra požymiai, susiję su netinkamu variklio darbu“.

Specialistai sako, kad, jei vairuojant jaučiamas netolygus variklio darbas, noras užgesti, trūkčiojimas didesnių apkrovų metu – į servisą reikia skubėti kaip įmanoma greičiau.

„Užsikimšęs kuro filtras gali pabloginti akceleratoriaus pedalo darbą, sumažinti variklio galią bei turėti įtakos netolygiam variklio darbui.

Variklio trūkčiojimas yra pastebimas didelės apkrovos metu – tarkime, kylant į kalną arba lenkiant kitą automobilį, kai greitai užkeliamos variklio apsukos. 

Kai kuriose situacijose variklis gali gesti net ir važiuojant ramiai, tarkime, privažiuojant prie sankryžos“, – požymius vardija K. Sabeckas ir priduria, kad tokios problemos veikia sniego gniūžtės principu ir gadina dar daugiau automobilio dalių – ilgai delsiant galima atsisveikinti ir su vairo stiprintuvu, ir net su stabdžiais.

Kviečia ir turi dovanų

Tam, kad žiemą pasitiktumėte visiškai ramiai, suskubkite apsilankyti servise „Dvigubas taškas“. Atvykus be išankstinės registracijos serviso specialistai greitai jus priims ir atliks nemokamą filtrų bei alyvos lygio patikrą.

Iš karto, jei reikės, viską galės ir pakeisti, arba, jei norite automobilį susitvarkyti pats, servise galite įsigyti aukščiausios kokybės tepalus ir filtrus, kuriuos specialistai jums parinks pagal jūsų vairuojamo automobilio modelį.

„Gimtadienio proga norime savo esamiems ir būsimiems klientams padovanoti variklio alyvos filtrą nemokamai perkant ar keičiant alyvą iš UAB „Dvigubas taškas“, – apsilankyti kviečia serviso kolektyvas.

Dovanos klientų laukia iki spalio 31 dienos. 

„Facebook“ Dvigubas taškas. Tepalai, filtrai, jų keitimas

Užs. Nr. 176

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video