Vertins visus rusų kalbos vadovėlius, netinkamas jau išimtas iš apyvartos

 Vertins visus rusų kalbos vadovėlius, netinkamas jau išimtas iš apyvartos

Ugdymui netinkamas rusų kalbos vadovėlis „V dobryj put“ („Gero kelio“ – red. past.) išimtas iš apyvartos, mokyklos informuotos, kad juo naudotis negalima./lrytas.lt A. Liubertaitės nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Ugdymui netinkamas rusų kalbos vadovėlis „V dobryj put“ („Gero kelio“ – red. past.) išimtas iš apyvartos, mokyklos informuotos, kad juo naudotis negalima, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pasak ministrės, tai – leidyklos „Šviesa“ vadovėlis, jame „yra vietų, kurios šlovina Rusiją ir, šiame brutalaus karo kontekste, jos yra visiškai nepriimtinos. Tų vietų buvo nemažai“.

„Sutarėme labai konkrečiai, kad leidėjai per dvi savaites peržiūrės visus savo leidžiamus vadovėlius, kad nebūtų tokių situacijų, kurias turime su rusų kalbos vadovėliu. Rusų kalbos vadovėlis yra išimtas iš apyvartos, taip pat iš visų sistemų, išsiųstas raštas mokykloms, kad šiuo vadovėliu naudotis negalima. Jis taip pat išimtas iš archyvų“, – sakė J. Šiugždinienė po susitikimo su vadovėlių leidėjais.

J. Šiugždinienės teigimu, Nacionalinė švietimo agentūra savo ruožtu atliks visų rusų kalbos vadovėlių vertinimą. Iš viso Lietuvoje šiuo metu yra 21 skirtingas rusų kalbos vadovėlis, skirtas tiek besimokantiems gimtosios, tiek antrosios kalbos.

„Taip pat (…) atliksime kalbų teminę peržiūrą mokyklose, kad matytume visą paveikslą“, – teigė ministrė.

Ji nurodė, kad „Šviesa“ grąžins mokykloms lėšas už įsigytus vadovėlius. „Jie tą patvirtino, kad už šiais metais įsigytus vadovėlius grąžins pinigus“, – sakė J. Šiugždinienė.

Anot ministrės, leidykla per susitikimą nurodė, kad nebeleis rusų kalbos vadovėlių.

Kaip praėjusią savaitę skelbė LRT radijas, šiuo metu pasirinkę rusų kalbą 6–12 klasių moksleiviai vadovėliuose kviečiami keliauti po Rusiją, aplankyti okupuotą Krymą, o karą Ukrainoje tęsianti šalis pristatoma kaip patraukli demokratinė valstybė.

Rusų kalbos vadovėlių leidėjai teigia, kad prasidėjus karui sustabdė prekybą jais.

Ministrė nurodė, kad prieš pranešimus žiniasklaidoje nusiskundimų apie rusų kalbos vadovėlius nebuvo sulaukta.

Rusų antrąją užsienio kalbą yra pasirinkę daugiau nei 110 tūkst. arba 75 proc. 6–12 klasių moksleivių.

9 Komentarai

 • A.Hitleris irgi degino knygas,kas išto gavosi?Ateina galas ir konservams.

 • Norintys išmokti ir be vadovėlių apsieis!
  Tam yra visagalis internetas!
  Jau nuo lopšio vaikai žiūri puikius rusiškus multikus ir kalba rusiškai.

 • Kam ta rusų kalba? Taigi vienas ir tas pats kaip pvz. mokėti kokių laukinių iš Afrikos ar laukinių iš Rusyno kalbą. Jokio skirtumo. Nuo tų ir nuo kitų reikia didžiausiom sienom atsitverti, kad nelįstų plėšti ir žudyti. Ir tie ir anie laukiniai buvo ir bus.

  • Kai skaitai panašius komentarus, atrodo, kad čia gyvena vien debilai!
   Pasakė lansbergai, kad ukrai šventi žmonės ir visi meldžiasi jiems!
   Bidenai pasakė, kad Rusiją reikia sunaikinti ir visi puolė vykdyti!
   Tik pamiršo visi istorija, jog niekam dar nepavyko jos užkariauti!
   Buvo rusų kalba kalbama pasaulyje ir toliau bus kalbama!
   Liaudies išmintis sako:
   – Kalbos ant kupros nereikia nešioti!

   • Ruski, čemodan, vokzal, Rosija!!!

    • Narkomane su išplautais smegenimis, temoki tik tuos kelis žodžius parašyt?
     O tau tik šviečia piderastiški vakarai! Varyk greičiau!

 • Ka tie konservai daugiau gali ir pasakyt, kaip bezdziones ismoke kelis zodzius ir kartoja

 • Man yra 30 metų ir aš mokykloje mokiausi rusų kalbos. Tiesą sakant, visi mano kartos žmonės žino: vadovėliai ir programa bent jau seniau buvo sudaromi taip, kad moksleiviai neišmoktų rusų kalbos. Padrikas gramatikos dėstymas, tekstai, pilni nežinomų žodžių. Man namų darbus visada darydavo mama, anokia čia paslaptis, kad kai reikėdavo išmokti „papasakoti“, viską iškaldavome mintinai nesuprasdami 90 proc. žodžių. Jau tada buvo aišku, kad tai sąmoninga strategija. Nežinau, karas yra viena, bet pasaulinės literatūros šedevrai, parašyti rusų kalba, – jau kas kita. Patys rusų rašytojai kritikuodavo valdžią, todėl mokėti rusų kalbą, mano supratimu, yra tik privalumas. Nusiristi iki „raganų medžioklės“ ir visą tautą tapatinti su politikais yra didžiulės dvasinės tamsos požymis. O tam, kuris čia postringauja apie „laukinių kalbas“, trūksta elementaraus išprusimo. Kaip galima tokias nesąmones rašinėti?

 • Oj laukiu laukiu kai pradėsime paukščius gaudyti mat jie iš Rusijos skrenda, ne duok dieve Rusijos diversantai….

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video