Verta perskaityti: Knyga „Artūro sala“ – pasakiška drama

 Verta perskaityti: Knyga „Artūro sala“ – pasakiška drama

Rūta Švedienė

„Nuostabiai parašytas kūrinys, stulbinantis išgalvoto pasaulio sudėtingumu ir visapusiškai atskleista žmogiškosios būties drama“ – taip knygą apibūdina žymi italų rašytoja Elena Ferrante. Tikrai labai gera knyga. Pagavo žmogaus brendimo ir esminių gyvenimo pasirinkimų istorija.

Artūras – laisvas, veik laukinis paauglys. Savo dienas jis leidžia vienas, klajodamas po kaimą ir paplūdimius savo gimto joje Pročidos saloje, įsispraudusioje Neapolio įlankoje, o namo grįžta tik genamas alkio. Artūro pasaulėžiūrą formuoja godžiai skaitomos knygos, todėl ne tik jo motina, mirusi jį gimdydama, bet ir tėvas, pasirodantis ir vėl iškeliaujantis be jokio įspėjimo, jam – bene mitinės būtybės, neturinčios trūkumų ir besąlygiškai garbinamos.

Kai vieną dieną tėvas namo parsiveda nedaug už Artūrą vyresnę nuotaką, tyliai ir idiliškai jo būčiai ateina galas. Staiga susidūręs su realybe Artūras ima jausti pavydą, o galiausiai ir meilę – jausmus, apie kuriuos nieko nesupranta.

Romanas yra labai gražus, sudėtingas psichologine prasme, jautrus, bet kartu paveikiantis tiesmukiškumu, brutalia tikrove. Knyga verta Jūsų laiko ir dėmesio.

Aut. past.

Tai daugiasluoksnė, brutaliai realistiška ir kartu pasakiška šeiminė drama, kurios centre –  skausminga, bet prisijaukinta vienatvė, sudrumsčiama niekad vietoje nestovinčio gyvenimo.
Autorė labai nuostabiai aprašo Pročidos salą, jos gamtą ir atmosferą. Knyga tiesiog persmelkta gamtos, izoliuoto grožio.

Romanas yra labai gražus, sudėtingas psichologine prasme, jautrus, bet kartu paveikiantis tiesmukiškumu, brutalia tikrove. Knyga verta Jūsų laiko ir dėmesio.

1957 m. parašyta „Artūro sala“ pelnė prestižiškiausią Italijos literatūros apdovanojimą – Premio Strega. Jos autorė – Elsa Morante (1912–1985), sudėtinga ir uždara asmenybė, anksti paliko namus, kad taptų rašytoja.

Knygos viršelyje esančioje apžvalgoje rašoma: „Jos kūrybai būdingas tiesmukumas ir sudėtingi šeiminiai santykiai, o vertingomis ji laikė tik tas knygas, kurios turi galios keisti pasaulį. Jos kūryba laikoma moderniąja Italijos klasika“.

Knygą išleido leidykla „Alma littera“, vertė Lina Tilindytė. Ją turi mūsų biblioteka.

1 Komentaras

  • Visada stengiuos perskaityti Rūtos rekomenduojamas knygas. Puikus skonis. Tik ne visas turi biblioteka, tenka pirktis. Prie kai kurių knygų bibliotekoje ilga eilė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video