Verslo projektų valdymas

 Verslo projektų valdymas

Kas yra projektų valdymas?

Projekto valdymas apima įmonės išteklių planavimą ir organizavimą tam, kad būtų atlikta konkrečia užduotis, įvykis ar pareiga. Tai gali apimti vienkartinį projektą arba nuolatinę veiklą, o valdomi ištekliai apima personalą, finansus, technologijas ir intelektinę nuosavybę. Projektų valdymas dažnai siejamas su inžinerijos ir statybos sritimis, o pastaruoju metu – su sveikatos priežiūra ir informacinėmis technologijomis (Terra IT), kurios paprastai turi sudėtingą komponentų rinkinį, kuris turi būti užbaigtas ir surinktas tam tikru būdu, kad būtų sukurtas veikiantis produktas. Nesvarbu, kokia yra pramonės šaka, projektų vadovas paprastai turi maždaug tą patį darbą: padėti apibrėžti projekto tikslus ir uždavinius bei nustatyti, kada ir kas turi užbaigti įvairius projekto komponentus. Jie taip pat sukuria kokybės kontrolės patikras, kad užtikrintų, jog baigti komponentai atitinka tam tikrą standartą.

Paprasčiausiai projektų valdymas apima projekto planavimą, inicijavimą, vykdymą, stebėjimą ir uždarymą. Egzistuoja daug įvairių projektų valdymo metodikų ir metodų, įskaitant tradicinį. Projektų valdymas naudojamas įvairiose pramonės šakose ir yra svarbi statybos, inžinerijos ir IT įmonių sėkmės dalis. Paprastai tariant, projekto valdymo procesas apima šiuos etapus: planavimas, inicijavimas, vykdymas, stebėjimas ir uždarymas.

Kiekvienam projektui nuo pradžios iki pabaigos reikia plano, kuriame būtų nurodyta, kaip viskas prasidės, kaip jie bus statomi ir kaip baigsis. Pavyzdžiui, architektūroje planas prasideda nuo idėjos, pereina prie brėžinių ir pereina prie plano rengimo, kai tarp kiekvieno žingsnio susijungia tūkstančiai mažų detalių. Architektas yra tik vienas asmuo, pateikiantis vieną dėlionės dalį. Projekto vadovas viską sujungia.

Kiekvienas projektas paprastai turi biudžetą ir terminą. Projektų valdymas užtikrina, kad viskas vyktų sklandžiai, laiku ir neviršytų biudžeto. Tai reiškia, kad pasibaigus suplanuotam laikotarpiui, projekto vadovas gali priversti visus komandos narius dirbti su projektu, kad jis baigtų pagal grafiką.

Projektų valdymo rūšys

Siekiant patenkinti specifinius tam tikrų pramonės šakų ar projektų tipų poreikius, buvo sukurta daug projektų valdymo tipų. Jie apima:  Krioklio projektų valdymas. Tai panašu į tradicinį projektų valdymą, tačiau apima įspėjimą, kad kiekviena užduotis turi būti atlikta prieš pradedant kitą.

Žingsniai yra linijiniai, o pažanga teka viena kryptimi – kaip krioklys. Dėl šios priežasties tokio tipo projektų valdyme labai svarbu atkreipti dėmesį į užduočių sekas ir terminus. Dažnai su projektu dirbančios komandos dydis didėja, kai atliekamos mažesnės užduotys ir prasideda didesnės užduotys.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video