Verslo nuo mokesčių neatleido

 Verslo nuo mokesčių neatleido

Rajono politikai nuo mokesčių neatleido nei UAB „Kaplių žuvys“, nei UAB Dotnuvos eksperimentinio ūkio./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Į Kėdainių rajono savivaldybės administraciją bei rajono tarybos narius kreipėsi krašto politikai ir gyventojai, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių norėjo būti atleisti nuo viso arba nuo dalies valstybinio žemės nuomos mokesčio. Tiesa, Mokesčių lengvatų skirstymo komisija verslui šį kartą nebuvo linkusi daryti nuolaidų.

Atleido pavienius asmenis

Rajono politikai kartu su Mokesčių lengvatų skirstymo komisija nusprendė atleisti nuo žemės mokesčio du asmenis.

Viena gyventoja komisiją informavo, kad šeimoje yra sunkus ligonis, šeimos pajamos labai mažos ir daug jų skiriama gydymui.

Moteris bus atleista nuo kuklios 42 eurų mokestinės sumos.

Kitas kraštietis komisijai teigė šiuo metu turintis didelių finansinių sunkumų, maža to, šiemet sudegė šeimos gėlių ūkio šiltnamis. Šeimoje auga du nepilnamečiai vaikai.

Komisija ir krašto politikai pritarė kraštiečio atleidimui nuo mokesčio. Jam nukris daugiau kaip tūkstantį eurų siekianti mokestinė našta.

Rajono politikai nuo mokesčių neatleido nei UAB „Kaplių žuvys“, nei UAB Dotnuvos eksperimentinio ūkio/. „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Padidėjo kone 4 kartus

Jau pabiro ir pirmieji verslininkai, kuriems kone 4 kartus pakeltas valstybinės žemės nuomos mokestis kerta itin skaudžiai.

UAB „Kaplių žuvys“ viena iš šių įmonių. Jiems nuomos mokestis didėja nuo 4,7 tūkst. eurų iki 28 tūkst. eurų. Toks mokesčio šuolis yra sunkiai pakeliamas mažai įmonei, kurioje dirba tik 9 darbuotojai ir kuri yra priskiriama labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms.

UAB „Kaplių žuvys“ teigė, kad pernai per karantiną dėl taikytų įvairių apribojimų, taip pat dėl padidėjusių kuro, elektros energijos ir kitų kaštų, patyrė nemažai nuostolių, ženkliai sumažėjo kiti finansiniai rodikliai.

Vis dėlto komisija nustatė, kad karantino laikotarpiu bendrovė nebuvo priversta nutraukti veiklos, o darbuotojų prastovos turėjo būti kompensuotos valstybės biudžeto lėšomis. Dėl to lengvata įmonei nebus suteikiama, jai teks susimokėti kone 30 tūkst. eurų siekiančius žemės nuomos mokesčius.

Dotnuvos eksperimentiniam ūkiui savivaldybės biudžetą teks papildyti daugiau kaip 80 tūkst.
eurų suma.

Aut. past.

Prašė sumažinti

UAB Dotnuvos eksperimentinis ūkis prašė komisijos ne visai atleisti, bet sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį 50 procentų. 

Bendrovės vadovas prašyme informavo, kad šiemet dėl nepalankių gamtos sąlygų nepavyko užauginti planuoto aukštos kokybės grūdų kiekio, laukiniai gyvūnai suniokojo 20 ha kukurūzų plotą.

Dėl nurodytų priežasčių teks papildomai pirkti kombinuotųjų pašarų melžiamoms karvėms, kurie dėl susiklosčiusios situacijos rinkoje labai ženkliai brangsta, sukelia sunkumų padidėjusi kuro ir elektros kaina.

Vis dėlto komisija patikrino, jog 2020 metų įmonės pelno (nuostolių) ataskaitoje nurodyta, kad įmonė dirbo pelningai.

Bendrovė vykdo ne vieną veiklą: perspektyvių mėsos ir pieno krypties galvijų veislininkystė; javų sėklininkystė, pašarų gamyba; eksperimentinė, mokomoji ir bandomoji ūkinė veikla. Laukinių gyvūnų padaryti nuostoliai kompensuojami valstybės biudžeto lėšomis, jei tik kreipiamasi laiku.

Įmonei teks savivaldybės biudžetą papildyti daugiau kaip 80 tūkst. eurų suma.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video