Verslininkai pateko į biurokratų pinkles

 Verslininkai pateko į biurokratų pinkles

Viešbutį-restoraną „Grėjaus namas“ valdantis žinomas Kėdainių verslininkas Arvydas Petrulis valdininkų dėka pateko į nepavydėtiną situaciją. Jam niekaip nepavyksta eksploatacijai priduoti prieš kurį laiką viešbučio kieme pastatyto naujo statinio. Kol ši procedūra neatlikta, pastatas neįteisintas, jame neturėtų būti vykdoma jokia komercinė veikla. O kaip yra iš tikrųjų? Ar „Grėjaus namo“ veikla balansuoja ant itin siauros įstatymų ribos?

Užstrigo pridavimas

Jau kuris laikas Kėdainių rajono savivaldybės kuluaruose šnabždamasi, jog viešbučio-restorano „Grėjaus namas“ valdytojams gali grėsti rimti nemalonumai. Esą viešbučio pašonėje, tame pačiame žemės sklype prieš kurį laiką išdygęs statinys nėra atiduotas eksploatacijai, kaip to reikalauja teisės aktai.

Atrodytų, tai maža bėda. Tačiau iki galo neatlikus visų reikiamų procedūrų jame negalima vykdyti jokios komercinės veiklos. O kaip yra iš tikrųjų? Ar Kėdainių miestą, didingą jo praeitį bei multikultūrinį paveldą reprezentuojantis „Grėjaus namas“ veiklą vykdo nepaisant tam tikrų įstatyminių apribojimų.

„Šiuo metu tvarkomi pastato atidavimo dokumentai, vyksta procedūra“, – „Rinkos aikštei“ pradėjus domėtis šia istorija lakoniškai daugiau nei prieš dvi savaites sakė Kėdainių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus atstovai.

Kodėl tai daroma tik dabar, jeigu naujas statinys su jame įrengta sale veikia jau seniai? Atsakyti į tai savivaldybės darbuotojai negalėjo. Esą tai ne jų, bet Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos kompetencija.

Valdo du savininkai

Viešai skelbiama, jog viešbutis-restoranas „Grėjaus namas“ priklauso Arvydo Petrulio įmonei. O kaip yra iš tikrųjų?

[quote author=“M. Petrulis“]Ne, tai tikrai ne komercinė veikla. Gal ten buvo koks nors mūsų darbuotojų susibūrimas?[/quote]

Valstybės įmonės Registrų centro duomenimis, adresu Kėdainiuose Didžioji g. 36, kur veikia „Grėjaus namas“, yra registruoti keli nekilnojamojo turto vienetai. Tai prekybos salonas su biuro patalpomis, garažas, viešbutis su administracinėmis patalpomis, dar vienas viešbučio paskirties statinys bei kiemo aikštelė.Pasak Kėdainių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus atstovų, šiuo metu tvarkomi pastato atidavimo dokumentai, vyksta procedūra./

Remiantis Registrų centro suteikta informacija, A. Petrulis ar jo įmonė nėra vienintelis „Grėjaus namo“ savininkas.

„Sklypas priklauso dalimis Skirmantei Matusevičienei ir A. Petrulio įmonei.

S. Matusevičienei taip pat priklauso prekybos salonas su biuro patalpomis, pusė kiemo aikštelės, dalis negyvenamųjų patalpų viešbutyje (administracinės patalpos). A. Petrulio įmonei priklauso garažas, viešbutis, dalis viešbučio su administracinėmis patalpomis ir pusė kiemo aikštelės“, – teigiama „Rinkos aikštei“ pateiktoje informacijoje.

Renginiuose – tik darbuotojai?

„Čia nieko ir nevyksta“, – „Rinkos aikštei“ pasiteiravus, ar naujoje banketų salėje komerciniai renginiai vyksta teisėtai, sakė Mantas Petrulis.

Jis – viešbutį valdančios įmonės savininko Arvydo Petrulio sūnus. O remiantis viešai prieinama informacija panašu, jog būtent M. Petrulis tiesiogiai dalyvauja „Grėjaus namo“ veikloje, jo elektroninio pašto adresas nurodomas darbo skelbimuose, kuriais kviečiami nauji darbuotojai.

Patikslinus, jog viešojoje erdvėje, socialiniuose tinkluose galima rasti nemažai šiame pastate vykusių renginių nuotraukų, verslininkas pateikė stulbinantį paaiškinimą.

„Ne, tai tikrai ne komercinė veikla. Gal ten buvo koks nors mūsų darbuotojų susibūrimas?“ – sakė M. Petrulis.

Pasiteiravus, dėl kokių priežasčių statinys ilgą laiką nepriduodamas, verslininkas konkrečiai atsakyti negalėjo. Pasak jo, statybos metu buvo padaryta tam tikrų klaidų, būta tam tikrų pretenzijų iš savivaldybės bei kitų institucijų pusės.

„Mums nėra jokio tikslo laikyti pastatą nepriduotą. Tą seniai norėjome padaryti, tačiau dėl įvairių kliūčių tai neįvyko. Juo labiau kad ir reikalavimai atiduodant pastatą eksploatacijai šiuo metu kur kas griežtesni, nei buvo anksčiau“, – sakė M. Petrulis.

Rekonstravo garažą

Pasirodo, jog naujasis viešbučio statinys, kuriame įsikūrusi salė, ir esą „nevyksta“ komerciniai renginiai, Kėdainių senamiestyje iškilo gana įdomiomis aplinkybėmis.

[quote author=“Aut. past.“]Statinio pridavimo procedūros užtruko ne dėl A. Petrulio, bet valstybės institucijų kaltės.[/quote]

„Rinkos aikštei“ pavyko sužinoti, jog leidimas vykdyti statybos darbus Didžiosios gatvės 36 numeriu pažymėtame žemės sklype Kėdainių rajono savivaldybės administracijos buvo išduotas dar 2014 metų vasario 24 dieną. O 2012 metais parengtas projektas vadinosi išties iškalbingai – „Garažų rekonstravimas į 1 buto gyvenamąjį namą, ūkinio pastato statyba“.

Leidimas buvo išduotas individualiai Arvydo Petrulio įmonei. Statybos inspekcijos duomenimis, koks rangovas atliko šiuos darbus – nenurodyta. Esami duomenys liudija, kad darbai vykdyti „ūkio būdu“. Tai toks statybos organizavimas, kai darbai atliekami nesudarius rangos sutarties, o statytojas turi tiek statytojo, tiek ir rangovo pareigas bei teises.

Tikina tapęs auka

O ką apie šią situaciją mano pats viešbutį valdančios A. Petrulio įmonės savininkas Arvydas Petrulis? Susisiekus su žinomu Kėdainių verslininku, šis iš karto pareiškė manantis, jog informacija apie problemas priduodant naują statinį „Rinkos aikštę“ pasiekė ne šiaip sau.

„Bendravau su Statybos inspekcija, žinote, ne vien jai reikia priduoti, dar ir kitoms instancijoms. O jūs – „Rinkos aikštė“, dar viena instancija, kokia dvidešimt penkta ar dvidešimt šešta“, – sakė A. Petrulis.

Paklausus, ar oficialiai neatiduotame vertinti pastate vyksta komerciniai renginiai, A. Petrulis atšovė – niekas ten nevyksta. Šiuo teiginiu galima pagrįstai abejoti, nes viešoje erdvėje publikuojamos nuotraukos liudija visai ką kita.

„Jeigu taip, galiu pasakyti – Kėdainiuose labai daug nepriduotų pastatų. Yra tokių, kuriuose 4–5 metus veikia valstybinės įmonės. Geriau šiuos faktus patyrinėkite, o aš toks mažas esu, kam čia užkliuvau“, – sakė A. Petrulis.

Jis tikino, kad statinio pridavimo procedūros užtruko ne dėl jo, bet valstybės institucijų kaltės. Esą leidimai statybai buvo netinkamai išduoti, ilgai trunka teisminis ginčas su Statybos inspekcija.

[quote author=“A. Petrulis“]Aš jau prieš penkerius metus norėjau priduoti, bet man sutrukdė valstybinės instancijos.[/quote]

„Pamenate, kas toje vietoje buvo, kokia aplinka? Viskas dabar sutvarkyta, už tai padėkoti galėtų. Aš jau prieš penkerius metus norėjau priduoti, bet man sutrukdė valstybinės instancijos. O dabar ilgą laiką negaliu to padaryti ne dėl savo kaltės“, – piktinosi A. Petrulis.

Paklausus, dėl kokių priežasčių kilo ginčai su valstybės institucijomis, verslininkas tikino, kad tai ne jis, o valstybės tarnautojai privėlė klaidų išduodami leidimus, esą vieniems žemės paskirtis tiko, o kitiems – jau ne.

Pateikė prašymą

„Čia kažkieno interesai pasimaišė, kažkas kažkur nesutiko, o jauku tapo Petrulis. Tos instancijos, kurios užsakė turėtų pirmiausia kryžiumi gultis ir neleisti valstybinėms dirbti nepriduotuose pastatuose. Gaila, tačiau šiai instancijai užkliuvo Petrulis, kuris labai daug Kėdainiams padarė ir daro“, – piktinosi verslininkas.

Jis pripažino – sulaukęs nemalonumų iš Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, teko sumokėti baudą.

„Galiu pasakyti tiek, jog po švenčių visi dokumentai bus padėti ant stalo“, – tikino verslininkas (interviu buvo daromas prieš šv. Velykas).

Iš tiesų, Statybos inspekcijos duomenimis, šių metų gegužės 18 dieną informacinėje sistemoje „Infostatyba“ jau buvo užregistruotas statytojo prašymas patvirtinti deklaraciją apie statybos užbaigimą.

„Balandžio 26 dieną ši procedūra dar nebuvo baigta“, – patikslino Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos atstovė Vida Aliukonienė.

1 Komentaras

  • Taip tau ir reikia.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video