14-ąjį kartą bus rašomas Nacionalinis diktantas

 14-ąjį kartą bus rašomas Nacionalinis diktantas

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

Kėdainių M. Daukšos viešoji biblioteka ir jos padaliniai jungiasi prie vėl organizuojamo ir Lietuvoje didžiulio populiarumo sulaukusio Nacionalinio diktanto. Konkurso rengėjas VšĮ Pilietinės minties institutas bei šio projekto partneriai kovo 15 d. 11 val. (penktadienį) kviečia lietuvių kalbos mylėtojus rašyti Nacionalinį diktantą, kuris bus transliuojamas per LRT radiją bei portale LRT.lt.

Kėdainiečiai ir rajono gyventojai šiandien taip pat 11 val. kviečiami atvykti į M. Daukšos viešąją biblioteką, adresu Didžiosios Rinkos aikštė 5, diktantas bus rašomas trečiojo aukšto mokymų klasėje. Jums tereikia užsiregistruoti el. p. kultūra.krvb@gmail.com ir ateiti į šią kalbos mylėtojus suvienijančią šventę!

Taip pat savo skaitytojus rašyti diktanto kvies ir bibliotekos padaliniai, kurie apie tai paskelbs savo socialinių tinklų paskyrose.

Jeigu rašyti diktantą nusprendėte spontaniškai ir nesiregistravote, dalyvauti vis tiek galite.

Atviras visiems kalbos mylėtojams diktantas ir šiemet skatins dalyvius atskleisti savo prieraišumą lietuvių kalbai bei siūlys nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis – „Rašyk. Klysk. Išmok“.

Dalyvavimas neapsiriboja konkrečia vieta – prie kalbos šventės kviečiamos prisijungti bibliotekos, savivaldybės, įstaigos, įmonės, mokyklos ir užsienio lietuvių bendruomenės. Įmonės ir organizacijos diktantą galės rašyti savo patalpose, o užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir konkurse galės dalyvauti kovo 16–17 d. sau patogiu metu.

Nacionalinis diktantas tradiciškai išrinks raštingiausią mokinį, raštingiausią suaugusįjį ir raštingiausią užsienio lietuvį.

Diktanto finalas bus rengiamas gegužės mėnesį Vilniuje.

Specialiai Nacionaliniam diktantui tekstus kuria lietuvių rašytojai. Pastarąjį kartą Nacionalinio diktanto dalyviai rašė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės Birutės Jonuškaitės sukurtą tekstą „Milinė“.

Nuo 2006 m. organizuojamas Nacionalinis diktantas jau 14 metų nuosekliai bendradarbiauja su Valstybine lietuvių kalbos komisija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Užsienio reikalų ministerija, AB Lietuvos paštu, Kultūros ministerija ir Valstybine kalbos inspekcija.

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video