Vėl plauna mokesčių mokėtojų pinigus (VIDEO, FOTOGALERIJA)

Kristina KASPARAVIČĖ

Patvinusio Nevėžio vandenys vėl plauna mokesčių mokėtojų pinigus – per 700 tūkst. eurų kainavusi poilsiavietė su paplūdimiu ties Kėdainių Skongalio užtvanka užlieta neišbrendamai. Nors šios vietovės reljefas buvo pakeltas ant jo supylus daugiau kaip 10 tonų grunto, tai negelbėja – ir paplūdimio persirengimo kabinos, ir poilsiavietėje išsibarstę suoliukai,  šiukšliadėžės bei kiti įrenginiai skęsta vandenyje. Atėjus pavasariui mokesčių mokėtojams veikiausiai vėl teks tuštinti pinigines – vandens pūdomus įrenginius gali tekti remontuoti. Ir jau nebe pirmą kartą. O rajono valdžios pažadai deramai pagerbti šioje poilsiavietėje atliekant archeologinius kasinėjimus rastus žmonių kaulus, taip ir liko tuščiais – palaikai neseniai patyliukais buvo perlaidoti. Paaiškėjus, kad tai greičiausiai ne partizanų palaikai, o palaikai iš XV–XVII a. senkapio, jie tiesiog atgulė į kunigo pašventintą duobę Daškonių kaimo kapinėse be jokio žadėto valdžios dėmesio.

Potvyniai ardo supiltą gruntą

Daugiausia aistrų ir ginčų kėlęs buvusio mero Sauliaus Grinkevičiaus vadovavimo laikotarpiu sumanytas ir įgyvendintas Skongalio paplūdimio ir poilsiavietės įrengimo projektas tapo tikru galvos skausmu dabartinei rajono valdžiai. Tokiu galvos skausmu jis bus ateityje ir visoms kitoms rajono valdžioms, nes prieš gamtą nepapūsi ir potvynių nesustabdysi.

„Esant net ir labai nedideliam ledonešiui ar potvyniui yra apsemiama nemaža dalis Skongalio paplūdimio ir poilsiavietės. Ir negelbėja net didžiulės investicijos, kurios buvo padarytos keičiant šios vietovės reljefą ir supilant papildomą grunto sluoksnį.

Arūnas Kacevičius: „Vanduo daro žalą padarytoms investicijoms“./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Vanduo jau pernai ardė, o ir šiemet ardo supilto pylimo pagrindą.

Gerai, kad bent perėmę bebaigiamą įgyvendinti projektą spėjome jį bent minimaliai pakoreguoti ir, atsisakę suplanuoto sumanymo supilti smėlio paplūdimį, palikome natūralios žolės krantą.

Jau tuomet buvo akivaizdu, kad visas smėlis būtų išplautas ir tiek investicijos į jį, tiek visas darbas jį kasmet vis vežant bei lyginant, nutekėtų su vandeniu į Nevėžį“, – sako Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Skongalio paplūdimio ir poilsiavietės įrengimo projektas tapo tikru galvos skausmu dabartinei rajono valdžiai. Tokiu galvos skausmu jis bus ateityje ir visoms kitoms rajono valdžioms, nes prieš gamtą nepapūsi ir potvynių nesustabdysi.

Aut. past.

Vanduo gadina įrenginius

Pasak A. Kacevičiaus, vanduo jau ir taip daro žalą padarytoms investicijoms. Pūva ir klaiposi persirengimo kabinų mediena, kurią jau pernai teko keisti, nors nuo kabinų pastatymo praėjo vos pora metų. Vanduo gadina ir kitą šios vietovės infrastruktūrą.

„Realiai net negali būti jokių tuščių vilčių, kad ši poilsiavietė kada nors galėtų tapti ir maudymviete, nes norint ją įrengti, pirmiausia reikėtų sutvarkyti pačią upės vagą, kuri yra ne tik užžėlusi, bet ir labai užnešta dumblu.

Išvalyti dumblą reikėtų labai daug lėšų, bet blogiausia, kad tai neduotų jokios ilgalaikės naudos, nes po kelių metų ir vėl reikėtų didelių investicijų atliekant tą patį darbą – užtvanka kaupia  dumblą ir jo valymas būtų nuolatinis procesas.

Išplauktų pinigai ne tik su smėliu, bet ir su dumblu, todėl to daryti nėra jokios prasmės“, – sako A. Kacevičius.

Romualdas Gailiūnas: „Ten paplūdimys niekada neturėjo būti įrengiamas“./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Ten paplūdimys niekada neturėjo būti įrengiamas“

Savivaldybės administracijos direktoriui antrina ir pats šias pareigas daugiau kaip prieš dešimtmetį ėjęs bei prieš Skongalio paplūdimio įrengimą griežtai ne kartą pasisakęs rajono tarybos narys Romualdas Gailiūnas: „Ten paplūdimys niekada neturėjo būti įrengiamas, nes visų pirma tai – pavojingiausia vieta, visų antra – toje vietoje pats didžiausias vandens užterštumas, o trečia – akivaizdu, kad kone kiekvieną pavasarį vieta yra plaunama potvynių.

Nevėžis ten daro posūkį ir suneša visą dumblą, be to, toje vietoje kaupiasi visos paviršinės nuotekos – lietaus kanalizacija suteka į Nevėžį iš viso miesto būtent toje vietoje iki Skongalio užtvankos.

„Išvalyti dumblą reikėtų labai daug lėšų, bet blogiausia, kad tai neduotų jokios ilgalaikės naudos, nes po kelių metų ir vėl reikėtų didelių investicijų atliekant tą patį darbą – užtvanka kaupia  dumblą ir jo valymas būtų nuolatinis procesas.

A. Kacevičius

Nesuprantu, kaip tokį klausimą anuometinė valdžia galėjo suderinti su Visuomenės sveikatos centru, kaip ši įstaiga galėjo leisti įgyvendinti tokį projektą. Jau net nekalbu apie tai, kad pirmiausia reikėjo atlikti išsamius tos vietovės tyrinėjimus, o tik tada galvoti kažką daryti – projektuoti ar statyti. Nenustebsiu, jei po kurio laiko vėl paaiškės, kad ten palaidoti žmonės, kaip kad visai neseniai taip ir atsitiko.

Ir nereikia pamiršti, kad tai labai pavojinga vieta, nes ten yra ir didžiulė „Lifosos“ siurblinė su galingais siurbliais, kurie pumpuoja vandenį – tai tik vienas žingsnis iki nelaimės. Kur garantijos, kad siurbliai neįtrauks besimaudančio?“

Idėja susidomėjimo kol kas nesulaukė

R. Gailiūnas įsitikinęs, kad atėjus pavasariui ir atslūgus potvyniui vežti smėlį ir ant Nevėžio kranto supilti paplūdimį būtų absoliuti nesąmonė.

Kaip spręsti šią problemą, jis savivaldybei jau pasiūlė: „Aš siūliau kitą variantą, panašų kaip Vilniaus Lukiškių aikštėje – toje vietoje, kur reljefas yra aukštai, arčiau daugiabučių, būtų galima atvežti nemažai smėlio, pastatyti keliasdešimt gultų, perkelti ten persirengimo kabinas ir įrengti dušo kabinas.

Tokiu atveju ilsėkitės ir mėgaukitės saule – į sveikatą.

Tai būtų gana nedidelė investicija, bet žmonės turėtų visai kitokias galimybes ilsėtis. O apie maudymąsi Nevėžyje net kalbos negali būti.

Siūliau šią idėja savivaldybei, bet kol kas palaikymo nesulaukiau“, – pasakojo R. Gailiūnas.

Stebėjosi ir palaikų perlaidojimu

Tiesa, buvęs savivaldybės administracijos vadovas stebėjosi ir rajono valdžios požiūriu į Skongalio poilsiavietėje rastų palaikų perlaidojimą, kai tai buvo padaryta patyliukais, nei visuomenei, nei rajono tarybos nariams apie tai net nepranešus.

„Labai keistai pasirodė ir palaikų perlaidojimas be mero dalyvavimo. Juk tai – jo prievolė, nepriklausomai nuo to, kieno tie palaikai“, – sakė R. Gailiūnas.

25 Komentarai

 • Jau rinka pradeda pulti ant savo mero, reikia sudirbinėti, nes reikia aukštinti Žentą, o Gailiūnui tai tik patylėti, geriau tegul Kriste parašo kaip jis valdišką kurą pykė į nuosava mašiną ir atsistatydino. O kokia šventoji Tereza Naujokienė, kaip naudojisi Skongalio darželio patalpomis ir kol nebuvo pričiupta nemokėjo.

 • Patiesė už n tūkstančių dviracių taka – kodel to nerodo??o gailiūnui tai iš viso patylet:kiek jis pinigų išplove “rekonstruodamas” upių vagas???

 • Gailiūnas Gailiūnu, Tamulis Tamuliu, bet, kad Rinka rašo teisybę, tai jau akivaizdu – kai tokie vaizdeliai tai čia ar varyk ar nevaryk, nieko ir nepakeisi. ir ne apie varymą kalba.TEISYBĖ AKIS BADO!!! Ir jau VISIEMS!!!

 • Taškomi mūsų pinigai ir jokios naudos. Ir dar liberalai gina Grinkevičių. Gėda. O Tamulio čia nekiškit. Ne jis įrengė papludimį, bet nori vis kiršint. Tai Tamulis, tai Naujokiene, Gailiūnas. Kad tik Grinkevičiaus darbelių nesimatytų. Matosi iš toli. Palaikus tai turėjo pslaidot pagarbiai.

 • Tereikejo tik zemiu daugiau, smelio i pliaza atvezti, butu buvus krantine pakelta, medziais su krumais uzsodinta ir jokie potvyniai nebaisus. Bet geriau nieko nedaryti, nebaigti pradetu darbu ir kitus kritikuoti. Balvonai visiski, del miesto nei pirsto nepajudins, jei nebus progos pasipijarinti.

  • Stasyte, nesiparink. Dar 1 milijoną nori kad nuplautų.

   • Noriu, kad Kedainiai graziai atrodytu, bet nieko nedarant, o tik pijarinantis, Kedainiai graziais netampa.

 • Sakykit ka norit, bet Kasparavice kietai raso.

 • Getas straipsnis. Nei pridėsi nei atimsi. Visada skaitau rinką. Įdomus laikraštis. Už tai ir suprantam ko opozicionieriai kelnes per galą gatavi nusimaut.

 • Kasparavičė gal ir nebloga žurnalistė, moka apdergti neblogai, puikiai tarnauja Naujokienei, bet geriausia žurnaliste Vilė, kuri yra mero padejeja, niekad neįžeis be reikalo.Kristina turėtų pasimokyti iš Vilės ir kuo greičiau sprukti iš rinkos šiukšlių lizdo, tegul Vieūnė ten vien tik apie Žentelį rašo.

  • o tai žmonių palaikus ne vilė įžeidė, ar ne jos pareiga buvo rūpintis oriu perlaidojimu? na bet jai žmonių palaikai ,, kėlė aistras“. čia normalu ?

 • niekaip nepavyksta, man ten rasti to pliažo tik žolė, takai ir aikštelės, o vaikučių geru oru mamyčių ne viena ir ne dvi, o kek senjorų vaikštinėja takais ir ne tik senjorų. Ta vietą tikrai populiari po atnaujinimo pasidarė, sunku būtų tai paneigti. O nekrofilai norėtų kapinėse prie daugiauaukščių padaryti ale Vilniaus pliažą. Keistokas požiūris.

 • Vienai babytei politikieriei Naujokienė užkliūna. Gerai ponia Nijole. Džiaukitės. Vieną dieną „garsoji “ politkomentatorė rašo, kad Nijolė valdo Lietuvą, jai visi tarnaują, kitam – valdo rajoną, o trečiam – be žento – nieko negali.:))))) . Darau išvada: durnam protingas niekada netinka ir netiks. Kristina, ačiū už gerus straipsnius. Rinkos laikraštis superinis. Mūsų ansamblyje visi skaito, pasidalinam vienu numeriu.

 • Ansambliui patinka Kristinos rašliava,o normalūs žmonės šitos pamazgų pilstytojos ir jos pakalikų tikrai neskaito,o kadKacevičius žino su Naujokiene kaip gerai upėmis pinigėliai plaukia tai tikra tiesa

 • si pisore raso 10 tonu grunto atveze, tai tas pats kaip ilasinti lasa i kibira vandens,,,,,ir taip buvo plaunami pinigai? ka rukote, ponia?

  • Kodėl braukomi komentarai.?

 • Tamulis juodai lova ne tik ant Rinkos aikštės, bet ir ant Nijolės. Ar tik neprisilos, kaimo japas..

 • Ar čia burbuliuosit ar ne, bet yra kaip yra. Naujokienė stipriausia politikė rajone, o Kasparvičė rašo geriausiai rajone. Ir joms dar nelabai kas gali prilygti. O patinka tai ar ne, nelabai ir svarbu.

  • pritariu

  • Labai svarbu, nes jei nebūtų svarbu, tai nekomentuotumėt.

 • Na va ir prasideda.Matosi ,kam tos mero kėdės labiausiai reikia.Bet daugiausiai darbų padarytų ir suplanuotu į ateitį,tai buvo mero Grinkevičiaus.Žmogus dirbo.

 • Na jo viskas čia aišku, ir aiškiau negali būti. Paplūdimys tikrai turėjo būti ne šioje vietoje, čia tik tuščiagarbio exmero ambicija ir logikos neturėjimas, bei ignoravimas EXPERTŲ išvados kurie dar projektuojant nurodė kad maudymvietė gali būti tik Biliųno gatvės gale. O kai užsispyrėlis priėmė tokį sprendimą tai dabar jie ir plaus toliau pinigus per smėlį. Tik manau gal geriau mesti iškart pinigus į Nevėžį, o ne pirma pirkti smėlį kurį išplaus.

 • Straipsnis apie pliažą, o komentarai apie teksto autorę. Va ką reiškia stiprus žurnalistas, kaimo japams net žandai nelaiko. O daugiausiai nelaiko mugytei, nes ten tai lavono pakrapymas žalia arbata 😀

 • Ir aš už tai,kaip sako :skaistė: kad geriau pinigus tiesiai į Nevėžį paleist. Kam dar žmones vargyt. Vistiek kas met iš plaus,

 • Gyvenu ten prie to pliažo, tikrai keista, kaip galėjo statyti pliažą taip arti vandens negalvodami apie kasmetinius potvynius? kas statė? kas projektavo? su kuria kūno dalimi mąstė? tegu perstato, atsižvelgami, kad nesamonę padarė, ir atsako už tai savo lėšomis, nes iš esmės tai čia gaunasi kaip brokas. O idėja atitraukti pliažą nuo kranto ir tik su gultais yra labai gera, nes ten niekas ir nesimaudo ir nesimaudys. Ten tikrai purvinas vanduo ir dar krioklys, tai proto reik turėti, kad lipti į tą vandenį, kad po to srovė nuneštų ir priburbuliuotum tu arba tavo vaikai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video