Veiklą atnaujinančios „Lifosos“ vadovė: laukia daug iššūkių

 Veiklą atnaujinančios „Lifosos“ vadovė: laukia daug iššūkių

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Po beveik keturių mėnesių Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ atnaujinant veiklą laikinoji jos direktorė Regvita Ivanovienė teigia, jog įmonė susiduria su įvairiais iššūkiais, tačiau tikisi, kad juos pavyks įveikti.

„Mes turim daug iššūkių, tiek su realizacija, tiek su žaliavų pirkimu, turėjome labai greit persiorientuoti, vis dar ieškome pirkėjų ir kuriam savo naują istoriją su tiesioginiais pardavimais ir žaliavų tiekėjai taip pat. Nėra vienos dienos klausimas, kada atstatomas tiekimas, taip kad iššūkių dar laukia daug“, – LRT radijui pirmadienį sakė bendrovės vadovė.

„Lifosos“ profsąjungos pirmininkas Kęstas Šlama teigė, kad įmonė labai svarbi Kėdainių rajonui, todėl tikimasi, kad didelei daliai darbuotojų grįžus į darbą, galės grįžti ir likusieji, esantys prastovose.

„Viliamės, kad šitas procesas bus tvarus ir ilgalaikis, kad neteks stoti po kelių mėnesių darbo. Kėdainiams tai yra labai reikšmingas įvykis, puikiai visi suprantame, kaip šitas rajonas priklausomas nuo šios įmonės“, – sakė K. Šlama. 

Anot jo, pastarasis laikotarpis darbuotojams buvo nelengvas, ypač tiems, kur abu šeimos nariai dirbo įmonėje arba šeimoje buvo vienas dirbantis asmuo. Prastovų išmokas, pasak pirmininko, gavo visi, o nuo liepos 1 dienos jos buvo padidintos. 

Anot įmonės vadovės, šiuo metu prastovose liko 93 darbuotojai, tačiau atleisti jų neplanuojama. 

„Iki mėnesio pabaigos 58 ketiname susigrąžinti, 35 darbuotojams ieškosime galimybės persikvalifikuoti, perskirstyti į kitus cechus, kalbų apie atleidimus nėra“, – sakė R. Ivanovienė.

Anot jos, įmonė, kaip ir kitos, patiria iššūkių ir dėl didelių dujų kainų. 

„Ne paslaptis, kad Europa ir Amerika įsileido rusiškas trąšas, kurios pigesnės, bet šitie iššūkiai būna metai iš metų. Trąšų verslas nėra toks paprastas, mes šiame versle pakankamai seniai. Valstybės pagalba turėdami administratorių su jo priežiūra vykdysime ekonominę veiklą nepažeisdami sankcijų“, – teigė vadovė. 

Laikinojo administratoriaus prižiūrimoje įmonėje rugpjūčio 7-ąją pradėjo veikti sieros rūgšties cechas, o nuo pirmadienio atnaujinama diamonio fosfato trąšų gamyba.

Veiklai taip pat paruošti amofoso cechas ir pašarinių fosfatų, monoamonio fosfato bei karbamido fosfato cechai. Tikimasi, kad rugpjūtį gamykla veiks 60-70 proc. pajėgumu, joje dirbs 80 proc. darbuotojų, o ilgainiui grįš ir likusieji.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 947 darbuotojai, iki sankcijų taikymo jų buvo 1030.

8 Komentarai

  • kodel kedainiu ūkininkams neparduodate trąšų, o orą teršiate, o ponas Šlama, kaip dirbote rusiškoje įmoneje, juk koncervatoriams nepriiimtina.

    • Matyt Kėdainių ūkininkai nori trašu ant skolos o lifosa neturi noro tapti lietuvos žemės ūkio finansuotoja. Dar neteko girdėt kad turėdamas pinigų kažko negalėtum nusipirkti.

  • Silpnapročio komentaras!

  • Parsidaveliui lietuviui nesvarbu is kokios rankos est. Rusas numeta kaula ir griauzia koncervatorius. Ziauru. O tokie teisuoliai primetam slisktynes edat is ruskio delno.

    • O tu bideno subinlaižis!
      Jankiai dar visko pridarys čia ir net kaulo negausi pagraužt

  • Is kokio delno kura piliesi? Asilo berete

  • Kam dabar krausim pelną?

    • Melničenko žmonai. O tai vienas ir tas pats.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video