Veido odos priežiūra

 Veido odos priežiūra

Unsplash.com

Norint turėti skaisčią odą, reikia ne tik ją valyti, tonizuoti ir drėkinti; odos kokybė ir sveikata priklauso nuo daugybės veiksnių ir įpročių, apie kuriuos niekada nesusimąstote. Vis dėlto, norint turėti sveiką švytinčią odą, nebūtina laikytis intensyvių odos priežiūros patarimų! Teisingai įsisavinkite pagrindinius dalykus, atsisakykite tam tikrų įpročių ir būsite pakeliui į gražią odą.

Pakankamai pailsėkite

Ne veltui tai vadinama grožio miegu! Kol miegate, jūsų kūnas užsiima įvairiais būdais, įskaitant ir odos atstatymą. Jūsų oda atsikrato negyvų odos ląstelių ir pakeičia jas naujomis, taip pat kaupiasi kolagenas, elastinas ir hialurono rūgštis, padedantys išlaikyti ją putlią ir minkštą. Be to, padidėjęs miego hormono melatonino kiekis padeda kovoti su smulkiomis linijomis ir raukšlėmis, senatvinėmis dėmėmis ir odos vėžiu.

Dėl nepakankamo miego gali padidėti streso hormono kortizolio kiekis organizme. Tai gali sukelti uždegimą, kuris turi įtakos odos kokybei, ir padidinti tokių odos ligų, kaip aknė ar psoriazė, sunkumą. Miego trūkumas taip pat dehidratuoja odą ir mažina kraujo tekėjimą į veido sritį, todėl teršalai ir laisvieji radikalai neišplaunami. Todėl pasirūpinkite, kad kiekvieną naktį ramiai miegotumėte 6-8 valandas.

Teisingas miegas

Tai, kaip miegate, turi įtakos ir jūsų odos kokybei! Miegojimas ant šono ar pilvo ir veido spaudimas į pagalvę gali lemti ankstyvą senėjimą, nes pagalvė traukia odą ir gilina miego raukšles bei raukšles. Vietoj to miegokite ant nugaros, kad oda nesiliestų. Arba naudokite šilkinį ar atlasinį užvalkalą, kad sumažintumėte trintį tarp užvalkalo ir odos ir išsaugotumėte sveiką bei lygią odą.

Atkreipkite dėmesį, kad miegant pagalvės užvalkale kaupiasi nešvarumai, bakterijos ir negyvos odos ląstelės. Miegant ant visų šių nešvarumų gali atsirasti spuogų, odos uždegimų ir kitų ligų. Kad jūsų oda neskaudėtų, du kartus per savaitę keiskite užvalkalą arba savaitės viduryje apverskite pagalvę. Be to, pagalvę skalbkite kartą per 3-6 mėnesius.

Saugokite odą nuo saulės

Saulės šviesa reikalinga vitamino D gamybai didinti, cirkadiniam ritmui reguliuoti, endorfinams stimuliuoti ir kt. Tačiau šią naudą galite gauti iš 5-30 minučių buvimo saulėje. Venkite būti saulėje nuo 11 iki 15 val., nes tuomet saulės spinduliai yra stipriausi.

Būdami saulėje visada dėvėkite apsauginius drabužius. Naudokite gerą apsauginį kremą nuo saulės – SPF 15 ir aukštesnis apsaugo nuo ultravioletinių spindulių, o SPF 30 ir aukštesnis rekomenduojamas, kad apsauga būtų patikima. Tolygiai tepkite apsauginį kremą nuo saulės ant visų saulės veikiamų odos vietų ir ištepkite, kad jis visiškai įsigertų. Tai atlikite likus 30 minučių iki išėjimo į saulę.

Jei naudojate makiažą, pirmiausia pasitepkite apsauginiu kremu nuo saulės, nes makiažo priemonės neapsaugo odos nuo kenksmingų UV spindulių. Vandens pagrindo apsauginiai kremai nuo saulės neleidžia odai riebaluotis; juos taip pat rekomenduojama rinktis, jei turite jautrią arba į aknę linkusią odą.

Fizikiniai saulės kremai, kurių sudėtyje yra cinko arba titano oksido, veikia kaip sienelė ir praleidžia šviesą bei šilumą, atsispindinčią nuo odos, todėl ji išlieka vėsi. Kita vertus, cheminiai apsauginiai kremai nuo saulės, kurių sudėtyje yra oksibenzono, avobenzono ir panašių medžiagų, sugeria saulės spindulius ir kaitina odą. Naudojant mineralinį pagrindą ant plataus spektro apsauginio kremo nuo saulės, galima sustiprinti SPF karštį blokuojantį poveikį.

Venkite tiesioginio karščio poveikio

Tyrimai rodo, kad odai kenkia ne tik UV spinduliai; reguliarus karščio poveikis gali padidinti melanino gamybą ir sukelti oksidacinę žalą, kuri kenkia odai taip pat, kaip ir UV spinduliai. Fiziologiniu požiūriu karštis sukelia kraujagyslių išsiplėtimą, didina uždegimą ir skatina melanocitus gaminti daugiau pigmento. Tai viena iš priežasčių, kodėl kai kuriems asmenims po lazerio procedūrų pasireiškia hiperpigmentacija.

Odą žalojantis karščio poveikis taip pat pasireiškia gaminant maistą arba sėdint per arti šildytuvų. Taip pat saugokitės karšto dušo, karštų jogos užsiėmimų, saunos ir garinės pirties. Tyrimo duomenimis, vos 30 minučių karščio poveikio tris kartus per savaitę per du mėnesius gali pakeisti jūsų odą, nes sumažėja antioksidantų kiekis ir suardomas kolagenas. Ilgas karštas dušas taip pat atima išorinį odos sluoksnį ir eterinius aliejus, dėl to oda sudirgsta, pleiskanoja, sausėja ir niežti.

Sveikai maitinkitės

Tai, ką valgote, matosi ant veido, todėl maitinkite odą iš vidaus. Vartokite daug vaisių ir daržovių; juose yra galingų antioksidantų, kurie apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos ir lėtina senėjimo padarinius. Suvalgydami bent penkias porcijas spalvotų vaisių ir daržovių, sukurkite sveiką odą ir tolygų odos atspalvį. Pasirūpinkite, kad gautumėte pakankamai vitamino C, kuris gamina kolageną, kad oda išliktų elastinga ir stangri.

Baisūs jūsų odai dalykai yra pieniškas šokoladas arba bet kas, kas turi daug cukraus, aukšto glikeminio indekso maisto produktai, pavyzdžiui, balta duona ir balti ryžiai, greitas maistas, aštrus ir perdirbtas maistas, alkoholis ir gėrimai su kofeinu. Šių maisto produktų atsisakymas – dar ne viskas, taip pat turite laikytis griežtų dietų, nes dažnai didėjantis ir mažėjantis svoris sukelia strijas ir suglebimą.

Daugiausia dėmesio skirkite subalansuotam maistui, kad gautumėte visų būtinų vitaminų ir mineralų, reikalingų sveikai ir skaisčiai odai išlaikyti. Venkite praleidinėti valgį, kad oda neatrodytų dėmėta, išblyškusi ar su dėmėmis.

Salonams.eu – El.parduotuvė profesionaliems grožio meistrams

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video