Vasaros stovyklos: kas pasirūpins vaikų saugumu?

 Vasaros stovyklos: kas pasirūpins vaikų saugumu?

Prasidėjus vasarai tėvai atžaloms ieško turiningo laisvalaikio, todėl daugelis jų renkasi vaikų vasaros stovyklas. Kol mažieji atostogautojai leidžia laiką stovyklaudami, už jų saugumą yra atsakingas stovyklos personalas. Draudikai įspėja, kad vasarą, kai vaikai gyvena aktyviau, rizika jiems patirti traumą išauga kelis kartus.

„Šiltuoju metų laiku vaikų traumų skaičius gerokai išauga. Batutai, dviračiai, riedučiai bei pastaruoju metu ypač išpopuliarėjusios elektrinės riedlentės skatina vaikų aktyvumą, tačiau ir didina galimybes rimtai susižeisti“, – sakė draudimo bendrovės „Gjensidige“ Asmenų žalų skyriaus vadovė Giedrė Krasauskienė.

„Gjensidige“ duomenimis, vaikams vasarą dažniau lūžta kaulai, jie nukenčia nuo šunų ar kitų naminių gyvūnų, patiria nudegimus. Ikimokyklinukų traumos ar kiti nelaimingi atsitikimai dažniausiai įvyksta namuose ir kitoje jiems artimoje aplinkoje. Mokyklinio amžiaus vaikai susižeidžia stovyklaudami, sportuodami, besikarstydami medžiais, plaukiodami, pramogaudami gamtoje ar net nukenčia eismo įvykių metu.
Tėvams, kurių vaikai rengiasi stovyklauti, draudikai pataria būtinai pasidomėti, ar stovyklos organizatoriai turi civilinės atsakomybės draudimą. / Egidijaus Jankausko, 15min.lt nuotr.
Lietuvoje kiekvienais metais užregistruojama po kelis šimtus naujų vasaros stovyklų. „Vaikų draudimas nuo nelaimingų atsitikimų stovyklose pagal mūsų šalies įstatymus nėra privalomas, todėl dažniausiai stovyklautojų niekas neapdraudžia. Tuomet, vaikui patyrus traumą, tėvams tenka iš savo kišenės padengti visas patirtas išlaidas. Rečiau, tačiau pasitaiko atvejų, kai stovyklos organizatoriai pasirūpina vaikų draudimu nuo nelaimingų atsitikimų, įskaičiuodami jį į stovyklos kainą.  Atkreiptinas dėmesys, kad tik maža dalis Lietuvos tėvų, savo atžalas palikdami stovyklose ar išveždami ilsėtis pas giminaičius, apdraudžia juos nuo nelaimingų atsitikimų“, – kalbėjo G. Krasauskienė.

„Gjensidige“ atstovės teigimu, draudimo išmokos taip pat dažnai būna pagalba, kuri sumažina vaikui dėl traumos patirtą stresą. „Pavyzdžiui, jeigu lūžus kojai atžala yra priversta visą likusį atostogų laiką leisti patalpoje, gautos draudimo išmokos suteikia tėvams galimybę panaudoti jas vaiko gerovei – nupirkti knygų, žaidimų ar pagerinti jam buities sąlygas. Svarbu nepamiršti, jog kur bebūtų vaikas, už jo saugumą atsako tėvai“, – tvirtino G. Krasauskienė.

Tėvams, kurių vaikai rengiasi stovyklauti, draudikai pataria būtinai pasidomėti, ar stovyklos organizatoriai turi civilinės atsakomybės draudimą. Jei vaikai patirtų nelaimingą atsitikimą dėl netinkamos priežiūros ar užsiėmimų metu naudotos įrangos, tuomet jiems žalą atlygintų šis draudimas. „Patikėdami savo vaikus kitų globai, turėtume būti tikri, ar šios įstaigos turi tinkamą kvalifikaciją, gerą reputaciją ir draudimą“, – akcentavo „Gjensidige“ asmens žalų ekspertė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video