Vandens telkiniai pasipildė lynais ir šamais

 Vandens telkiniai pasipildė lynais ir šamais

Kėdainių miesto bei rajono vandens telkiniai pasipildė tauriomis žuvimis: į penkis mūsų krašto tvenkinius buvo prileista lynų ir šamų. Įžuvinti Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos nuomojami tvenkiniai. Procesas vyko laikantis visų Aplinkos ministerijos nustatytų normų ir žuvinimo sąlygų.

Penki tvenkiniai

„Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija šiuo metu iš savivaldybės nuomojasi 15 vandens telkinių, kurių bendras plotas – 747 hektarai. Yra sudarytas žuvų atkūrimo planas, kurį turime vykdyti. Tai šiandien ir darome. Šiandien net penki vandens telkiniai pasipildys šiųmečiais lynukais ir šamukais. Šį rudenį įžuviname Bublių, du Labūnavos, Didžiojo Malčiaus, Kėdainių miesto tvenkinius “, – paaiškino Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos žuvininkė Jovita Bielskienė.

Aukšti reikalavimai

J. Bielskienė džiaugėsi, jog vandens telkiniai pasipildė gyva žuvimi bei tikisi, kad žuvys sėkmingai išgyvens, augs ir dauginsis. Moteris pabrėžė, kad telkiniai įžuvinti laikantis visų reikalavimų.

„Mes privalome laikytis visų Aplinkos ministerijos nurodytų normų, nurodyto žuvų asortimento bei žuvinimo sąlygų. Vandens telkinių vidutinė vandens temperatūra įžuvinant buvo 10 laipsnių. Įžuvinimo metu dalyvavo Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vedėja Jurgita Sadauskaitė, žvejų organizacijų atstovai: Izidorius Unikas, Vidmantas Navašinskis, Liutauras Lekečinskis“, – pasakojo J. Bielskienė.

Vykdomas sąžiningai

Žuvininkė patikino, kad mūsų vandens telkiniai, palyginti su kitų rajonų – tikrai žuvingi. Čia atvažiuoja meškeriotojų iš visų Lietuvos kampelių, vasarą, kone kiekvieną savaitgalį organizuojamos žvejų varžybos, atvyksta svečių iš užsienio šalių. Tvenkiniai žuvingi todėl, kad žuvų išteklių atkūrimas vykdomas labai sąžiningai, taip pat pastebima, kad sumažėjo ir brakonieriavimo atvejų.

Tikisi, kad nebus piktavalių

Medžiotojų ir žvejų draugijos žuvininkė vylėsi, kad nebus piktavalių ir ji neišgaudys mažų reprodukcinių žuvų, mat yra buvę, jog ką tik paleistus šamukus tuoj pat gaudė žvejai mėgėjai.

„Mes raginame ir prašome pagavus šamuką, lynuką ar kitą nedidelę žuvį, ją paleisti atgal. Tikimės, kad žmonės bus supratingi ir leis žuvims užaugti, o tada galėsime didžiuotis labai solidžiais laimikiais. Manau, artėjame prie vakarų kultūros, kur pagavę net didžiulę žuvį žvejai su ja nusifotografuoja ir paleidžia“, – vylėsi žuvininkė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video