Įžvalgos: Vakcinos ir egzistenciniai klausimai

 Įžvalgos: Vakcinos ir egzistenciniai klausimai

Vienas lyderystės mokytojas man yra pasakęs: „Jei darai kažkokį svarbų pasirinkimą, tai neužduok sau klausimo, ką rinktis. Užduok sau klausimą: kas tu esi, kokia tavo pozicija, kaip tu save jauti. Ir tada atsakymas ateis automatiškai“.

Taigi, spręsdama, ar verta skiepytis COVID-19 vakcina, pirmiausia klausiu savęs, kas aš esu. Galimi du variantai:

1 variantas. Esu stilistės Agnės FB profilio sekėja. O stilistė Agnė, spausdama iš akių ašaras, sako, kad skiepytis nuo COVID būtina visiems tam, kad įgytume kolektyvinį imunitetą ir jo dėka galėtume pagaliau visi apsikabinti.

Tiesa, nei stilistė Agnė, nei pati PSO (vis keičianti kolektyvinio imuniteto apibrėžimus) dar tiksliai ir nežino, kas per daiktas tas kolektyvinis imunitetas yrrr…

Bet nepaisant nieko, suprantu, kad kaip stilistės Agnės sekėja turėčiau klausyti jos rekomendacijų ir, nuleidusi galvą, slinkti link ledo arenos, kur gaučiau savąjį shot‘ą. Žinoma, kai tik ateis mano eilė.

2 variantas. Esu verslininkė, turinti finansinio-ekonominio profilio išsilavinimą, be to, dar labai gerais pažymiais baigusi aukštosios matematikos kursą. Todėl griebiu už ragų savo finansinius-matematinius smegenų centrus ir skaičiuoju. Tiksliau – naudojuosi teisininko Mozeris Alvis jau „sukramtytais“ skaičiavimais, kuriuos jis atliko pagal Valstybiniame vaistų registre paskelbtą oficialią „Moderna“ vakcinos charakteristikų santrauką.

Taigi išeina taip: nepasiskiepijus COVID-19 vakcina, rizika užsikrėsti tuo baisiu virusu tėra tik 1,3 proc.

Tuo tarpu nepasiskiepijus ir užsikrėtus, rizika papulti į ligoninę tesudaro vos 0,06 proc.

Vadinasi, net nepriklausydama rizikos grupei, turėčiau skiepytis eksperimentine ir daug šalutinių poveikių turinčia vakcina vien tam, kad „užnulinčiau“ vos 0,06 procentų tikimybę patekti į ligoninę???

Kažin, ar koks verslininkas (ekonomistas, finansininkas) sutiktų investuoti pinigus į labai rizikingą projektą, kurio atsipirkimo tikimybė siekia vos 0,06 proc.? Gal ir sutiktų, bet tai būtų paskutinė jo gyvenime investicija…

Tiesa, valdininkai tokias investicijas kartais mėgsta, bet tai – atskira tema.

Todėl kaip verslininkė (finansininkė, matematikė) sakau pati sau: dar neišprotėjau, kad griūdama bėgčiau į skiepų punktą ir pumpuočiau į save eksperimentinę vakciną vien tam, kad apsaugočiau save nuo 0,06 proc. tikimybės patekti į ligoninę.

Dabar beliko apsispręsti, kas aš esu: ar labiau stilistės Agnės sekėja, ar vis tik labiau verslininkė?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video