Valdžia žmones bandė apkvailinti už jų pačių pinigus

 Valdžia žmones bandė apkvailinti už jų pačių pinigus

Netikėtai daug dėmesio įtakingame britų portale „Financial Times“ gavusi Lietuva, kaip paaiškėjo, buvo „Investuok Lietuvoje“ už mokesčių mokėtojų pinigus užsakytas publikacijų ciklas.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Konservatorių lyderė Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė nuo visų Lietuvos mokesčių mokėtojų gavo „kuklią“ gimtadienio dovaną, kuri kainavo nei daug, nei mažai „tik“ beveik 60 tūkst. eurų. Beveik už tokią sumą pinigų nupirkta straipsnių serija apie Lietuvą ir pačios I. Šimonytės veiklą viename įtakingiausių ir labiausiai skaitomų britų naujienų portalų „Financial Times“, už kuriuos sumokėjo Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldi organizacija „Investuok Lietuvoje“. Be kita ko, toks įspūdingas pirkinys, privertęs daugelį aikčioti iš nuostabos, kad Lietuvą „pastebėjo“ toks įtakingas pasaulio leidinys kaip „Financial Times“, sutapimas ar ne, bet dienos šviesą išvydo kaip tik tomis dienomis, kai I. Šimonytei skriejo gimtadienio sveikinimai.

Nežinojo ar nenorėjo žinoti?

Gal ši istorija ir nebūtų virtusi tokiu skandalu, kokiu virto, jei iš pat pradžių valdžia nebūtų pūtusi burbulo ir konservatoriai nebūtų aiškinę, kaip Europa neva seka Lietuvos valdžios pėdomis, o būtų iš karto prisipažinę, kad straipsnių serija buvo nupirkta už solidžią sumą pinigų.

Tačiau net ir pačios Vyriausybės Strateginės komunikacijos skyriaus vedėjas Marius Gurskas, „Facebooke“ besidžiaugdamas tiesiog „byrančiais“ „Financial Times“ straipsniais apie Lietuvą, o vėliau sulaukęs viešųjų ryšių specialisto Roberto Pogorelio replikos, jog tai panašu į užsakytą kampaniją, jis tikino, jog tai tik sutapimas, o „Financial Times“ žurnalistas Richardas Milneris jau seniai esą planavo publikaciją.

Tiesa M. Gursko įrašas kartu su visais po juo buvusiais komentarais, kuriame jis džiaugiasi publikacijų apie Lietuvą gausa „Financial Times“, jo „Facebook“ paskyroje buvo pašalintas, bet trečiadienį atsirado kitas, kuriame Vyriausybės atstovas neva pripažįsta savo nežinojimą ir už jį atsiprašė.

Lietuvis žurnalistas jaučiasi apgautas

Tarp straipsnių autorių buvo ir lietuvis Saulius Jakučionis, kuris jaučiasi apgautas tiek „Financial Times“, tiek ir Lietuvos politikų. Visą istoriją žurnalistas nuosekliai aprašė savo „Facebook“ paskyroje.

Istorijos esmė ta, kad S. Jakučionis, gavęs „Financial Times“ pasiūlymą parašyti straipsnį apie Lietuvos krepšinį, nežinojo, jog tai būtų vienas iš „Investuok Lietuvoje“ užsakytų ir apmokėtų straipsnių ciklo. Galiausiai, informacijai iškilus į viešumą, žurnalistas atsisakė atlygio už parašytą straipsnį. Jo teigimu, jei būtų iš anksto žinojęs, jog publikacijų ciklas yra apmokėtas „Investuok Lietuvoje“, būtų atsisakęs prisidėti prie straipsnių ciklo.

A. Širinskienė „Financial Times“ publikacijas vadina gimtadienio dovana

Nepaisant netylančių pasipiktinimų, Vyriausybė savo „Facebook“ paskyroje džiaugiasi ir didžiuojasi, jog premjerės komentarą spausdina toks įtakingas britų portalas:

„Specialioje „Financial Times“ publikacijų serijoje apie Lietuvą – dėmesys šalies užsienio politikai, saugumo padėčiai regione ir sprendimams, kurių Lietuva ėmėsi vaduodamasi iš energetinės priklausomybės nuo Rusijos, visa tai leidiniui pakomentavo ir Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. „Financial Times“ taip pat pastebėjo sparčiai augančią Lietuvos startuolių ekosistemą ir vieną jos pažibų, pirmąjį vienaragį „Vinted“, Lietuvos fotografiją ir aistrą krepšiniui“.

Vyriausybės Strateginės komunikacijos skyriaus vedėjo Mariaus Gursko įrašas kartu su visais po juo buvusiais komentarais, kuriame jis džiaugiasi publikacijų apie Lietuvą gausa FT, jo „Facebook“ paskyroje buvo pašalintas.

Tačiau už tokias žinias Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė Vyriausybę ir jos vadovę savo „Facebook“ paskyroje lengvai patraukė per dantį:

„Panašu, kad už 56,8 tūkst. eurų Lietuva nusipirko krūvą Šimonytės nuotraukų „Financial Times“. Įdomu, o tas straipsnis „Financial Times“, kuris Lietuvoje buvo pristatytas, kaip jos skrydis į NATO generalinius sekretorius – taip pat užsakomasis? Gimtadienio proga iki galo nepavykusi dovana? Kas tikrai labai nestebintų, nes teksto originale, o ne lietuviškose antraštėse, tas vietinei rinkai pristatytas „skrydis“ labiau panašėjo į pigų siūlymąsi, kad kažkas tą kandidatūrą NATO bent jau pasvarstytų“.

23 Komentarai

 • Tuoj reks cia visi konservatnikai kaip nafanafas, kad viskas gerai cia

 • Aš irgi įstojau į koncervatoeius eisiu į tarybą komentuoju nesamones esu pridurkas. Gal šimonytę pakabinsiu nors esu girdėjęs kad ji yra ONO 😀 homolesbians…

  • Tokių komentuojančių debilų, kurie nemoka nei išsireikšti, nei sovokti apie ką šneka, galėtų būti ir mažiau.

   • Laima, slepkis po pernyksciais lapais, kaimiete tu jobana 😉 eik traktorista koki nujunkyk 😀

 • Pažiūrėkit ką Krakių usaitė rašineja apie Blažytę, kaip žada rauti blogį su šaknimi. Ar nereiktų tai šlepia biški parodyt kur jos vieta? Užjurint reikia tą kultūrkę, užsiundyt STT.

 • Tai krakių kulturkė dabar yra nuosavas uabas. Tik giminės ir nieko daugiau.

 • Yra ten gerai dirbančių, bet „savų“ tikrai per daug. Ar gali dirbti vienoj įstaigoj vyras, žmona, dukra, žentas ir t.t. iš kurių vienas yra direktorius? Abejoju. Žmonės mato ir vertina.

 • Kas ta uaba sukure ir iteike?

 • Dumbinkas. Visa sutve ju

 • Valdžia pareklamavo Lietuvą pasauliui, o reklama aišku pinigus kainuoja, nes niekas už dyką nedirba, net runkeliai. Bet runkeliams opozicija viską išverčia savaip, runkeliams gi dzin kaip koks Skvernas, Prietaisas ar Karbo storbobė švebeldžiuoja laužyta anglų kalba apie Lietuvos pasiekimus, nes jie patys tik rusiškai supranta. O dar runkeliams geriau kaip Uspyzdiuiskis palaiko fašistinį Rusyną savo balsavimu ES parlamente.

 • Padlos is krakiu krasto dar vaziuosit ant Blazytes? Dirbti atsibodo? Pries pencija eisit pas Barca gatviu sluot.

 • Svajok apie10 vietą sąraše ir toliau lok,bet šunys loja o karavanas eina,tikrai bus įvertintas žento kojinių mezgimas fedios kritika ir uzpiskikų verslai rusyne-net nemokamai!

 • Sekančiose „Financial Times „publikacijose bus aprašyta Kėdainių ligoninė, kaip naujoji direktorė sovietinį griovė,tvarką padarė, tinginius išjudino, visas eiles pas gydytojus sutvarkė, lovas pakeitė, sienas padažė … Visa ES norės tokios „specialistės“ , kuri žaibiškai “ išsprendžia“ medicinos problemas. Ne veltui save su Šimonyte lygina, juk metodai tie patys: sutrypti, išniekinti, įbauginti… Ir susimokės už straipsnius iš ligoninės biudžeto, nes ligoninė labai turtinga, o tomografą už visų mokesčių mokėtojų pinigus lai savivaldybė perka. Svarbiausia konservatorių ir Kėdainių mero palaikymą turi, tai ir pinigėlius su malonumu kartu taško.

 • Nusivyliau konservatorių valdžia, labai nusivyliau. Kėdainius į savo rankas turėtų perimti rimtas ir jaunas Lyderis Viktoras Fiodorovas! Palaikom visi

  • Užtenka jau Kėdainiams tų Viktorų. Du jau buvo, pakaks. Mažai dar aferų Darbo partija pridarė?

 • Tik už Paulių Aukštikalnį, jauną, neparsidavusį, už tradicines vertybes pasisakantį liderį!

 • Svarbu kad konservstoeiu valdzioje nebutu o daugiau nors ir sustauskas gali buti dzin dzilin

 • Kad prisivogusių darbiečių ir nijolieciu nebūtų,kuo daugiau konservų kidainiams!

 • Nenusiminkit,jei konservantai sekančiame straipsnyje dar įkels ir žinias apie vištgaidišką jos orientaciją,tai matysit,pateks ji ne tik į kokias jauropines struktūras ,bet ir patį NATO klozetą.

  • Tave, kacape, pisa kas, kad orientacija svarbi? Va, tavo Putinas labai myli mažus vaikus, bučiuoja jiems pilva, nes pedofilas, su žmona dziudo girtas būdamas užsiima, ir tau viskas gerai? Mauk į kacapyną kol nevėlu.

   • Vai vai vai kokia jautrute temute iaudrino tave, galu varomus issigymelius reikia priverstinai gydyti!!!

   • O kaip turi būt nesvarbi,kai va tokie kaip tu peredastai dabar raunatės į valdžią pamindami vadinamąją toleranciją šeimai,kuri ,kaip ten jūs bešmeižtumėte ją,yra valstybės pagrindas?

 • Tiesa,kad užpiskikas taip mušė neščią jolka kad gime negyvas vaikas?cia ne pyderai?cia alitas

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video