Vainotiškiuose statys naują parduotuvę

 Vainotiškiuose statys naują parduotuvę

Projektuotojas Tomas Dirsė parengė prekybos paskirties pastato Vainotiškiuose statybos projektą. Pateikiama vizualizacija, kaip atrodys naujoji „Aibės“ parduotuvė.

Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Vainotiškių kaime netrukus prasidės statybos. Dar iki Kalėdų čia duris turėtų atverti nauja Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo parduotuvė.

Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvas įsigijo žemės sklypą

Vainotiškiuose jau daug metų sename pastate veikia Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo parduotuvė, tad dabar nuspręsta pasatyti naują pastatą.

Kooperatyvas įsigijo žemės sklypą, esantį Vainotiškių kaimo Jaunimo g. 8.

Projektuotojas Tomas Dirsė parengė prekybos paskirties pastato statybos projektą.

„Projektuojamas vieno aukšto prekybos paskirties pastatas – maisto prekių parduotuvė. Aplink pastatą numatomi pėsčiųjų takai, lankytojų aikštelė ir aikštelė aptarnaujančiam transportui. Projektuojamo pastato bendras plotas – 493,45 kv. m, prekybos salės plotas – 319 kv. m.

Vainotiškių kaime šie metai bus paženklinti statybomis – dar iki Kalėdų čia duris turėtų atverti visiškai naujai pastatyta parduotuvė.

Aut. past.

Įvažiavimas į sklypą planuojamas iš Jaunimo ir Vainotiškių gatvių. Kartu su projektu planuojama sutvarkyti gatvės prieigas, besiribojančias su projektuojamu sklypu, įrengti pėsčiųjų takus, uždengti lietaus vandens surinkimo griovį palei sklypo ribą Jaunimo gatvėje.

Priešais projektuojamą pastatą planuojama įrengti automobilių stovėjimo aikštelę su greito įkrovimo stotele elektromobiliams ir neįgaliųjų automobilių vietomis. Iš viso numatoma 16 automobilių stovėjimo vietų. Šiaurinėje sklypo dalyje, už pastato, numatoma aikštelė aptarnaujančiam transportui“, – informuoja projekto vadovas.

Aplinkai neigiamo poveikio neturės

Projektuojamas neypatingos komercinės paskirties statinys. Esami tranzitiniai inžineriniai tinklai sklype bus saugomi. Saugotinų medžių ir želdinių sklype nėra.

„Numatoma įrengti gręžtinius gelžbetonio pamatus. Termoizoliacijai bus naudojamas ekstrudinis putplastis, o pats pastatas statomas iš metalinio karkaso bei daugiasluoksnių plokščių.

Pastate projektuojamas šilumos šaltinis: šilumos siurblys oras-vanduo su integruota talpa vandeniui šildyti, kurio sezoninio naudingumo koeficientas ne mažesnis nei 4,35. Pastate projektuojamas papildomas energijos šaltinis – saulės fotovoltiniais kolektoriais, kaip pastate sunaudojama energijos dalis iš atsinaujinančių išteklių.

Statybos darbai aplinkai neigiamo poveikio neturės. Įtaka aplinkai bus minimali, kiek to reikalaus statybvietės įrengimas sklypo ribose“, – informuoja T. Dirsė.

Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo, kurio parduotuvė jau ilgus metus veikia šiame kaime, vadovas Rimvydas Rasčiauskas sako, jog kol kas viskas dar „tik popieriuose“, tačiau neužilgo prasidės ir statybos, kurios truks iki rudens.

Aut. past.

Pigiau pastatyti naują pastatą nei sutvarkyti seną

Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo, kurio parduotuvė jau ilgus metus veikia šiame kaime, vadovas Rimvydas Rasčiauskas sako, jog kol kas viskas dar „tik popieriuose“, tačiau neužilgo prasidės ir statybos, kurios truks iki rudens.

„Nusipirkome iš kaimynų sklypą, kaina mums tiko, viską sutarėme ir statysime šiame gražiame miestelyje parduotuvę. Iki Kalėdų nauja parduotuvė „Aibė“ turėtų atverti duris. Nors dabar dar tik projektavimas, viešinimas vyksta, bet žinot, šiais laikais statybos vykdomos labai greitai.

Prieš porą metų Vilainiuose naują parduotuvę pastatėme, o dabar čia pastatysime. Naują pastatą dabar pigiau pastatyti, nei seną sutvarkyti“, – kalbėjo R. Rasčiauskas.
Paliks ir senąjį parduotuvės pastatą

Šiuo metu kooperatyvui priklausanti „Aibė“ Vainotiškiuose sėkmingai veikia ir, pasak R. Rasčiausko, pirkėjų ten netrūksta.

„O mūsų senasis pastatas, esantis kitoje gatvės pusėje, kur šiuo metu veikia parduotuvė – liks. Dar nežinome, bet jis bus išnaudotas, nepaliksime jo likimo valiai, nes ir vieta strategiškai labai gera, pačiame kaimo centre. Juolab kad veikia ten ir kirpykla. Tad jis tikrai liks ir ten kažkas bus.

O mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie atsinaujinančio, gražėjančio Vainotiškių kaimo. Pastatysime ne tik parduotuvę, bet ir bus sutvarkyta aplinka aplink ją“, – apibendrino Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo vadovas.

2 Komentarai

  • Maladiec mūs Rimvydas.

  • Dėkui, kad yra tokie žmonės, kurie dar rūpinasi kaimo žmonių gerovę, o tai tik ir girdi mokyklos, ambulatorijos uždaromos, nėra darbo. Pagarba

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video