Vaikams uostyti prezervatyvų tikrai neduos?

 Vaikams uostyti prezervatyvų tikrai neduos?

BNS Andriaus Ufarto nuotr.

Kas Kėdainių rajono vaikus mokys gyvenimo įgūdžių ir lytinio ugdymo?

Gyvenimo įgūdžių pamokos, kurios jau po trejų metų turės būti vedamos akredituoto specialisto, sukėlė didelę audrą visuomenėje. Apie lytiškumo ugdymą pasklido nemažai ne tik pagrįstos informacijos, bet ir daug skandalingų melagingų gandų, tad tėvai į mokyklas suskubo nešti prašymus, kad jų vaikai gyvenimo įgūdžių pamokų galėtų nelankyti. Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tokios galimybės nesuteikia nė vienam – gyvenimo įgūdžių pamokos yra privalomos kiekvienam moksleiviui. O štai mokyklos susiduria su nauja problema – surasti mokytojus, galinčius vesti tokias pamokas.

Jau prieš keletą metų buvo siūloma vaikams uostyti prezervatyvus

Dotnuvos pagrindinės mokyklos direktorius Rimantas Urbonavičius sako, kad tai, kaip per gyvenimo įgūdžių pamokas su vaikais bus kalbama apie lytiškumą, priklauso tik nuo paties mokytojo. Jis pasakojo pats jau gerokai seniau baigęs sveikos gyvensenos mokytojų kursus, tačiau pasirinkęs vaikus apie lytiškumą šviesti kitaip nei tuo metu siūlė užsieniečiai dėstytojai.

„Aš pats prieš jau nežinia kiek metų baigiau sveikatos mokytojų kursus, kuriuos užsieniečiai vedė ir davė į rankas prezervatyvus, liepdavo pauostyti, perduoti kitiems, dalijo ir rodė moteriškus higienos paketus.  

Žinau, kad kiti mokytojai mokyklose viską taip pat parodė, tai sakė, kad vaikai išmėtė viską, berniukai tuos prezervatyvus išdraskė, bet aš tai vaikams tokių dalykų net nerodžiau ir pasirinkau mokyti kitaip.

Tad, žinoma, jei ateis mokytojas, kuris linksta į tą pusę, tai ir pasakos, kad yra gėjai, lesbietės ir kiti dalykai, nors dabar, manau, vaikai patys labai gerai viską žino“, – sakė direktorius ir pridūrė, kad mokyklos vadovas kiekvienoje pamokoje negali sėdėti ir sutikrinti, ką visgi mokytojas iš tiesų kalba su vaikais.

Žinoma, jei ateis mokytojas, kuris linksta į tą pusę, tai ir pasakos, kad yra gėjai, lesbietės ir kiti dalykai, nors dabar, manau, vaikai patys labai gerai viską žino.

R. Urbonavičius

Šėtos gimnazijoje gyvenimo įgūdžių mokys vaikų mėgstamas pedagogas

Gyvenimo įgūdžių pamokos Šėtos gimnazijoje kaži kokio nerimo taip pat nesukėlė.

„Iki 2026 metų gyvenimo įgūdžių programą gali dėstyti bet kuris mokytojas, ir tai atsispindės darbo užmokestyje. Nuo 2026 metų šį dalyką turės dėstyti specialistas, baigęs ne trumpesnius nei 250 valandų kursus.

Tad mes siunčiame savo technologijų mokytoją, kuris labai mėgstamas mokinių, į tuos kursus, o kol juos baigs, jis vaikams ir dėstys šią programą“, – sakė M. Danilevičius.

Šviesioji gimnazija programos nekeis

Jam antrina ir Šviesiosios gimnazijos vadovė Violeta Liutkienė, kuri sakė, kad ar šiaip, ar taip gimnazijoje buvo lytiškumo pamokos, tad kažko naujo ugdymo programoje nė neatsiras.

„Kai visi kalba apie lytiškumo programą, tai nėra gyvenimo įgūdžių programa, tai tik vienas iš komponentų. Mes turėjome lytiškumo ugdymo programą, tad gyvenimo įgūdžių programoje ta pati pedagogė naudosis jau turimais šaltiniais, kuriuos naudojo ir iki šiol. Kitas gyvenimo įgūdžių pamokas ves pedagogas, iki šiol mokęs civilinės saugos.

Nemanau, kad pas mus kažkas pasikeis“, – sako V. Liutkienė ir priduria, kad reikalingus kursus baigs ir programą mokyti vėliau galės mokyklos pavaduotoja ugdymui.

„Aš pats prieš jau nežinia kiek metų baigiau sveikatos mokytojų kursus, kuriuos užsieniečiai vedė ir davė į rankas prezervatyvus, liepdavo pauostyti, perduoti kitiems, dalijo ir rodė moteriškus higienos paketus.

R. Urbonavičius

„Atžalyno“ gimnazijoje taip pat nėra problemos

„Atžalynas“ taip pat gyvenimo įgūdžių pamokoms kažkokio išskirtinio dėmesio neskiria, mat panašaus turinio mokymai vaikams vykdavo ir seniau.

„Panašią programą mes turėjome visada, jau daug metų. Vaikus pažindindavome su dokumentais, socializacija, civiline sauga ir pan. Lytiškumo programos atskirai nebuvo, ji buvo integruota į biologiją, kitus dalykus.

Dabar ji taps gyvenimo įgūdžių programos dalimi, nematau tame problemos. Manau, viskas priklauso nuo mokyklos ir mokytojo, ką ten reikės dėstyti.

Tikrai nebus taip, kad vaikus ten mokys nežinia ko“, – tikina Gintaras Petrulis ir priduria, kad mokytojai galės lankyti kursus, o socialinis pedagogas, kuris ves programą, rinksis mokomąją medžiagą iš ministerijos pateiktų rekomendacijų.

Ramina tėvus: vaikų nemokys, kaip santykiauti

Tuo tarpu kai kurių savivaldybių merai imasi papildomų žingsnių ir ramina tėvus, kad gyvenimo įgūdžių pamokose vaikai tikrai nebus mokomi lytiškai santykiauti ir panašių dalykų.

Pavyzdžiui, Širvintų merė Živilė Pinskuvienė apie tai paskelbė socialiniame tinkle.

„Mūsų rajono mokyklose gyvenimo įgūdžiais NEBUS nei lytiniai santykiai tarp vienos lyties vaikų, nei oralinio sekso barjerinės plėvelės naudojimas.

Širvintiškių mokinių tėvai gali būti ramūs.

Gyvenimo įgūdžių pamokas ves jau anksčiau mokyklose dirbantys įvairių sričių mokytojai, mažiesiems darželinukams, pradinukams šis dalykas, kaip ir anksčiau, bus integruotas į mokomuosius dalykus.

Gavau direktorių patikinimą, jog gyvenimo įgūdžių pamokose bus koncentruojamasi į sveikos gyvensenos, higienos, žalingų įpročių ir smurto prevencijos problemas, mokiniams aktualius klausimus“, – rašė ji.

15 Komentarai

 • Įdomus tas Pinskuvienės požiūris. Toks dalykas kaip prezervatyvų naudojimas ir yra sveikatos bei higienos klausimas. O kalbant apie smurtavimą ir patyčias, ar nebus jų daugiau iš nežinojimo, kad gali taip pasaulyje būti, jog dvi moterys gali būti daugiau nei draugės. Nediskriminuosiu, arba du vyrai. Tos pamokos visada buvo ir vyksta, todėl nelabai supratau, kas pasikeitė sudėjus lytinį ugdymą, etinius dalykus, šiek tiek psichologijos ir sociologijos į vieną vietą. Programa tai juk ta pati. Tik neišmėtyta per visus dalykus, o vienoje vietoje.

  • Tik nepradėk čia aiškinti, jog labai puiku, kad dvi moteris arba du vyrai gyvena savo pederastišką gyvenimą
   ir dar lįsdami į mokyklas bei darželius įkalinėja vaikams į galvą, kad tai yra gyvenimo norma ir sektinas
   pavyzdys.
   Tegul tokie individai pirmiausia kreipiasi į gydytojus ir sužino, kodėl jie tokie, taip kaip daunai, autistai …
   Tačiau jie lenda į viešumą, demonstruojasi savo iškrypimais ir ištvirkimu, finansuojami iš neaiškių užsienio
   fondų siekia per vaikus atlikti vakarų pederastų užsakymus, kad sužaloti vaikų sąmonę ir sumažinti jų norą
   turėti palikuonių.
   Bet to pederastiško, šūdino gyvenimo ir taip pilnas internetas,
   Taip kad geriau pederastai tegul nelenda prie vaikų!
   Kas labai domisi lytiniu gyvenimu ir apsauga taip pat yra pakankamai specialistu išaiškintos informacijos ir
   filmų apie tai. Kiekvienas asmeniškai gali su tuo susipažinti.
   Ir dar, o kaip dabar bus su lenkų, vengrų, slovakų. rusų bei musulmoniškų kraštų vaikais, pas kuriuos
   pederastai nepateks?
   Labai įdomu, o kaip tavo pederastų nemokyti tėvai padarė tave?

   • O kodėl jums atrodo, kad mano tėvų jie nemokė? Ar ne tarybinis požiūris, kad sekso nėra, o vaikus kopūstuose randam? Nežinau, kokią programą jūs skaitėte, bet manojoje tikrai nėra jokio propagandos. Turėtumėt pasitikslinti, ar tikrai oficialią turite, nes visokie celofanistai dabar rašo bet ką.

 • Visi koloborantai ir kgbistai turi buti isvaryti is seimo, antai pats masiulis sako nieko tokio kad buvau toks

 • aušonus lietuvius kur kalbomis,kur vadinama ,,parama“,kur dar kokiomis tai ,,vertybėmis“papirko ir dabar jie iš mandagumo tyliai uostys po nosimis pakištus jauropinius kandonus.Briukselis be ypatingų jėgų ir didelių pastangų švariau reikalus tvarko nei moskovija.

 • Straipsnio autorius skambiu pavadinimu kviečia paskaityti šūdiną straipsnį. Nieko geriau parašyt nesugalvojo.. Užklupo svetima gėda

  • pritariu, gyvenimo įgūdžių, tekstų suvokimo mokytis reikia daugumai iš komentuojančių. Na, o apie straipsnio antraštes nėra net ką kalbėti, gėda, kaip ir svetima gėda apima paskaičius kai kuriuos pasisakymus.

 • Aš brolio triusikus ir dabar dar pauostau….

  • Lietuvai tapus jaurokolchozo nare dabar visi kažką tokio uosto.Turintys pinigų kokainą ,biednesni -mergų prie ,,stoikių“ nusimautus stringus,na ,o visiški ubagai savo brolio triusikus…

  • Kai ivede kanalizacija gal jau su prisiktom kalgotkem nebevaisktai?

   • Jam tai įvedė, bet rusiškai neužrašė kaip naudotis, o tas lietuviškai nemoka, tai vis dar eina ant long dropo.

   • Rinkos aikšte – negėda tokio lygio straisnius publikuot? Mugė bet kažkokį lygį išlaiko. Gėda ir dėl straipsnių, ir dėl leidžiamų protiškai atsilikusių komentarų.

    • Bet Mugėje ,,laikų“ nėra ir skaitomumo labai mažai. Rinkos dauguma straipsnių patenka į respublikinius, nes nuotraukos tikros būna, o ne iš interneto paimtos

     • vos nepagarbinau mugės.Susilaikiau pamatęs Elenutės pastabas.

 • Mokiniai uostys mano byrką kaip uostė jų tėvai per sveiką gyvenseną ir kaifavo

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video