Užsemto daugiabučio gyventojai šaukėsi tarnybų pagalbos

 Užsemto daugiabučio gyventojai šaukėsi tarnybų pagalbos

Su įjungtais garso signalais ir švyturėliais į įvykio vietą išskubėjo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrasis skyrius/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS 

Penktadienio popietę prie vieno Kėdainių mieste esančio daugiabučio namo skubėjo ne tik avarinės, bet ir specialiosios tarnybos. Buvo pranešta, kad skęsta daugiabučio namo rūsys, kyla pavojus gyventojų ir jų turto saugumui. 

Skambino visais varpais

Reikėtų pažymėti, kad daugiabučio namo rūsys Juodkiškio gatvėje vandens neprisipildė per dieną. Šis procesas truko bent porą dienų. Daugiabučio gyventojai skambino visai pavojaus varpais: ir į „Kėdainių butus“, ir į „Kėdainių vandenis“. Tarnybų specialistai atvyko į įvykio vietą, ieškojo priežasties, kodėl vanduo bėga ir kaupiasi rūsyje. Galų gale, matant, kad padėtis tik blogėja, pagalbos buvo kreiptasi į ugniagesius gelbėtojus.

Ugniagesiai įvykio vietoje dirbo net keletą valandų. Specialiu galingu benzininiu vandens siurbliu vanduo buvo išsiurbiamas iš rūsio į šalia plytinčius laukus/ Dimitrijaus Kuprijanovo  nuotr.

Skubėjo ugniagesiai

Prieš 15 valandą buvo gautas pranešimas, kad reikalinga skubi ugniagesių pagalba. Su įjungtais garso signalais ir švyturėliais į įvykio vietą išskubėjo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrasis skyrius.

„Buvo gautas pranešimas, kad užsemtas namo rūsys. Atvykus į įvykio vietą ir atlikus žvalgybą nustatyta, kad daugiabučio rūsyje yra apie 1,2 m vandens“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Keletą valandų

Ugniagesiai įvykio vietoje dirbo net keletą valandų. Specialiu galingu benzininiu vandens siurbliu vanduo buvo išsiurbiamas iš rūsio į šalia plytinčius laukus.  Rūsyje liko apie 10 cm vandens, daugiau vandens išpumpuoti nebuvo galimybės.

Vietos gyventojai pasikalbėjo tiek su gelbėtojais, tiek su avarinių tarnybų darbuotojais, reiškė jiems ir priekaištus, ir padėkas, ir prašė pagalbos.

Žmonės pasakojo, kad anksčiau šios problemos nebuvo, o pastaruosius keletą metų rūsys užliejamas vis gausiau ir gausiau. Taip stipriai rūsys esą užlietas pirmą kartą/ Dimitrijaus Kuprijanovo  nuotr.

Anksčiau neskendo

Žmonės pasakojo, kad anksčiau šios problemos nebuvo, o pastaruosius keletą metų rūsys užliejamas vis gausiau ir gausiau. Taip stipriai rūsys esą užlietas pirmą kartą.

„Mes ir savo siurblį pastatėme. Siurbdavome, gelbėdavomės. Trys siurbliai jau vien šiemet sudegė. Skęstam ir skęstam. Iš gatvės vanduo subėga, ir laukai aplink namą pelkėmis virtę, tai ir bėga pas mus vanduo. 

Ar čia užsikišę kas, ar koks gedimas, nesuprantame“, – dėstė vietos gyventojai.

Įvykio vietoje problemą ir jos sprendimo būdus aiškinosi bendrovių „Kėdainių butai“ ir „Kėdainių vandenys“ specialistai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video