Už neapykantos ir smurto kurstymą kėdainiečiui skyrė areštą

 Už neapykantos ir smurto kurstymą kėdainiečiui skyrė areštą

Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų inf.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje dėl kurstymo prieš lietuvių, ukrainiečių ir romų tautybės žmones E. D. teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta galutinė 60 parų areštas ir 364,76 Eur bauda bei baudžiamojo poveikio priemonė – mobiliojo ryšio telefono konfiskavimas.

Byloje nustatyta, kad E. D. laikotarpiais nuo 2022 m. kovo 2 d. iki 2022 m. kovo 4 d. 23.00 val., ir nuo 2022 m. balandžio 5 d. iki 2022 m. balandžio 7 d. 17.16 val., būdamas Kėdainių r., pasinaudodamas savo mobiliojo ryšio telefonu ir savo paskyromis socialiniame tinkle „Facebook“, vykdė gyvas transliacijas, kurių metu viešai grupių vartotojams transliavo savo pasisakymus, vartodamas necenzūrinius žodžius ir žeminančias frazes bei rodydamas vulgarius gestus.

Kaltę pripažino

E. D. kaltę pripažino, paaiškino, kad filmuodamas save darė tiesioginius vaizdo įrašus, kuriuose jis, vartodamas įvairius necenzūrinius žodžius, niekino ir tyčiojosi iš Lietuvos bei Ukrainos tautų žmonių, šlovino Rusijos prezidento Vladimiro Putino agresiją, žmonių žudymus Ukrainoje, teigdamas, kad ant Ukrainos reikia užmesti atominę bombą, ragino Putiną užpulti Lietuvą, kad jis sunaikintų lietuvius, pusę jų iššaudytų.

Prie savo sukurtos grupės jis prisijungti nebegali, nes, kiek suprato, daug žmonių pranešė socialiniam tinklui apie neapykantą kurstančius tiesioginius jo vaizdo įrašus, ir socialinis tinklas jo sukurtą grupę užblokavo.

Teistas 8 kartus

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis padarė du nesunkius tyčinius nusikaltimus, į jo asmenybę: teistas 8 kartus (tarp jų už vagystes, smurtinius nusikaltimus – smurtą prieš sutuoktinę, sugyventinę, viešosios tvarkos pažeidimus smurtaujant prieš pašalinius žmones, kt.), paskutiniu nuosprendžiu paskirtos subendrintos bausmės neatlikęs – nesumokėjęs visos baudos, daug kartų baustas administracine tvarka (tame tarpe už viešosios tvarkos pažeidimus, narkotinių medžiagų vartojimą, melagingus policijos pareigūnų iškvietimus, necenzūrinių žodžių vartojimą filmuojantis ir tiesiogiai transliuojant socialiniuose tinklapiuose, kt.), baudų nemoka, todėl tos nuobaudos galioja, nedirba (nuo 2014 m.), Užimtumo tarnyboje neregistruotas.

E. D. paskirta su ankstesniu nuosprendžiu paskirta ir neatlikta baudos bausme subendrinta galutinė bausmė: 60 parų areštas ir 364,76 Eur baudą bei baudžiamojo poveikio priemonė – mobiliojo ryšio telefono konfiskavimas.

„Kadangi kaltinamasis E. D. taip niekina Lietuvos valstybę, teismas jam išaiškina, kad kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę atsisakyti Lietuvos pilietybės ir ši jo teisė neturėtų būti varžoma, jis gali pasirinkti gyventi toje valstybėje, kurios įstatymus gerbtų, taip pat išaiškina, kad valstybė nieko jam – suaugusiam, sveikam ir darbingam, tačiau nuolat darančiam nusikaltimus ir nusižengimus, kurie kenkia Lietuvoje gyvenantiems žmonėms, duoti neprivalo,“ – pažymėjo teismas.

Nesutikdamas su baudos paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, asmuo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

6 Komentarai

  • 60 parų areštas ir 364,76 Eur baudą 8 kartus teistas, čia kaip be logikos nuosprendis.

    • Na čia,tai pridurkas.Bet ar negalima turėti savo nuomonės?Biški kas,tuoj“jei čia nepatinka-važiuik,kur patinka“.Blogiau,nei prie ruso.

  • Silpnaprotystė, alkoholio vartojimas ir amfetamino, taip ir gaunasi tokie proto ūbagai, šiaip gaila tokių silpno proto žmonių, nesupranto ka jis kalba, kaip proto visai nėra ir dar alkoholis su amfetaminu…

  • 8 kartus teistas ir dar laisvėje? Kiek dar tokių tarp mūsų?

    • Vartodamas žodi ,,Biski,, pasirodai , kad ,,Biski,, nedasutes, susimastyk.L

  • O kiek čia tokių komentatorių yra, kad ? Gal kada visus išviešins. Dabar labai keičias technologijos. Tai pamatytumėt kokius politikus renkant ir kokie kaimynai gyvena šalia. Griutum negyvas, kaip sakoma, nes negalėtum patikėt.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video