Tėvo Stanislovo 102-osioms gimimo metinėms – pasaulinio lygio žvaigždžių koncertas (FOTOGALERIJA)

 Tėvo Stanislovo 102-osioms gimimo metinėms – pasaulinio lygio žvaigždžių koncertas (FOTOGALERIJA)

Sekmadienio pavakarę Tėvo Stanislovo puoselėta Paberžė ir vėl suskambo muzikos garsais. 

VII tarptautiniame Paberžės muzikos festivalyje, skirtame Tėvo Stanislovo atminimui, muzikinius kūrinius atliko pasaulinio lygio žvaigždės – Kauno valstybinis choras ir dirigentas prof. Petras Bingelis. Iš visos Lietuvos į šį Kėdainių rajone esantį dvasinės traukos centrą sugužėję žmonės galėjo patirti gražiausias maldos ir muzikos dermės akimirkas.

V. Ragauskienė sako, kad Paberžė buvo, yra ir bus traukos centras.Bažnyčios šventoriuje

Šįsyk trečiasis ir finalinis VII tarptautinio Paberžės muzikos festivalio renginys, kaip ir prieš tai du buvę šio sezono renginiai, vyko lauke.

Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios šventoriuje šv. Mišias aukojo Vilniaus Dievo Gailestingumo Šventovės rektorius kun. Povilas Narijauskas. Po Mišių vyko Tėvo Stanislovo 102-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Ta proga Kauno valstybinis choras atliko šventinį koncertą „Lietuva brangi“. Koncertui buvo parinkti išskirtinai lietuviški kūriniai, atitinkantys Paberžės dvasią.

„Šiandien Paberžėje skambėjo pati gražiausia, pati geriausia klasikinė muzika. Kūrinius mes parinkome, kad jie atitiktų šios vietovės, Tėvo Stanislovo Paberžės aurą.

Čia kaskart susirenka nuostabi publika. Ypatingai šiais laikais, kai visi mus gąsdina virusais, žmones sukviesti į šventes, į koncertus yra labai sunku, bet čia, Paberžėje, jų visuomet gausu.

Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad menas ir kultūra žmogui reikalingi.

Aš manau, kad ta korona pasibaigs ir žmonės sugrįš į sales, į bažnyčias, į tokias šventas vietas kaip ši.

Svarbiausia, kad žmonės neužmirštų, kad atmintis gyvuotų, kad prisimintume“, – kalbėjo Kauno valstybinio choro dirigentas ir meno vadovas prof. P. Bingelis.

[quote author=“Prof. P. Bingelis“]Kada nors ši vieta bus pati švenčiausia, čia yra tokia nuostabi aura, visoje Lietuvoje tokios vietos neįmanoma surast. Čia tartum Vatikanas.[/quote]

Švenčiausia vieta

Prof. P. Bingelis, kalbėdamas apie Paberžę, pabrėžė jos išskirtinumą ir šventumą, kurį sukūrė vienas žmogus.

„Kada nors ši vieta bus pati švenčiausia, čia yra tokia nuostabi aura, visoje Lietuvoje tokios vietos neįmanoma surasti.

Čia tartum Vatikanas.

Visa tai padarė, visa tai sukūrė vienas žmogus, kuriam mes turime dėkoti, kurį mes turime aukštinti ir kurio garbei mes turime čia rengti gerus koncertus“, – sakė maestro.

Šįsyk trečiasis ir finalinis VII tarptautinio Paberžės muzikos festivalio renginys vyko lauke.Daugybė progų

Viena iš festivalio organizatorių VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“ direktorė maestro Liudo Mikalausko žmona Sigita Mikalauskienė pasidžiaugė visais šiais metais vykusiais ir pavykusiais išskirtinės muzikos, kurią lydėjo ir malda, ir dvasinis penas, koncertais.

„Šiemet labai daug sutapimų… Ir Kauno valstybinis choras švenčia savo penkiasdešimtąsias metines, ir Tėvo Stanislovo 102-sosios gimimo metinės, ir mūsų festivalio uždarymas. Taigi, labai daug progų šiandien susidėjo.

Pažiūrėkit, atrodo, kad šiandien ir Dievas mus laimina iš dangaus, nes gerą orą davė, tad tikrai galime pasakyti, kad šiandien įvyko tikras didysis uždarymas“, – džiaugėsi S. Mikalauskienė.

Ypatinga reikšmė

Moteris atskleidė, kad širdyje nuolat jaučia ilgesį Paberžei ir joje slypintiems dvasiniams stebuklams.

„Man Paberžė reiškia labai daug. Aš čia prieš devynerius metus prisiekiau savo vyrui amžiną meilę, čia auga mūsų pasodintas medelis, čia yra nuostabios moterys – Regina ir Alina, čia yra ta vieta, kurioje organizuojamas jau septintasis Paberžės festivalis.

Šis festivalis organizuojamas kartu su labdaros ir paramos fondu „Viltis–Vikonda“.

Atvažiavę per festivalius mes čia randame tokią ramybę, tokią atgaivą, kad net žodžiais sunku apsakyti.

Mes netgi šeimyninę tradiciją buvome sugalvoję. Prieš koncertus kartu su vyru atvykdavome penkias dienas anksčiau ir darbuodavomės: tvarkydavome kleboniją, grėbdavome lapus, tvarkydavome aplinką ir tiesiog džiaugdavomės ta ramybe, kuri yra čia.

Tokios ramybės Lietuvoje tikrai nedaug kur rasi. Čia yra ypatinga vieta“, – kalbėjo S. Mikalauskienė.

Buvo ir bus

Viena iš festivalio organizatorių labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Virginija Ragauskienė pažymėjo, kad Paberžė buvo, yra ir bus kultūrinės ir dvasinės traukos centru.

„Šiandien Paberžėje susirinko labai daug žmonių.

Šilti saulės spinduliai, puikus oras, nereali muzika, malda… Ko daugiau žmogui reikia? Paberžėje turime galimybę pasigėrėti pasaulinio lygio žvaigždėmis. Visa tai yra kultūra, kurią Tėvas Stanislovas ir puoselėjo. Paberžė buvo, yra ir bus traukos centras“, – sakė V. Ragauskienė.

Festivalio organizatoriai

Tarptautinio Paberžės muzikos festivalio mecenatas – „Vikonda“ grupė. Festivalio globėja – „Vikonda“ grupės valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė, dvasinis vadovas – Kauno arkivyskupijos Kėdainių dekanato dekanas kunigas Norbertas Martinkus, meno vadovas – Liudas Mikalauskas.

Iš dalies festivalį finansuoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybė.

Festivalį organizuoja: VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“ ir labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“. 

[#gallery=2469#]

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video