Tvarkai abejingų kėdainiečių vis dar yra

 Tvarkai abejingų kėdainiečių vis dar yra

www.rinkosaikste.lt

Vis dar fiksuojama nemažai atvejų, kai prie komunalinių atliekų konteinerių gyventojai palieka statybines atliekas, automobilių dalis ar padangas. Siekdama sudrausminti aplinkos teršėjus, rajono savivaldybės administracija prie kai kurių atliekų tvarkymo aikštelių įrengė mobiliąsias vaizdo stebėjimo kameras, kurių vietos keičiamos. Ir nors situacija gerokai keičiasi į gera, tačiau tvarkai abejingų kėdainiečių vis dar yra.

Nubausti 106 asmenys

Keisti šiukšlintojų suvokimą pastabomis, pokalbiais ar gražiais pavyzdžiais – ne visada veiksminga, todėl tenka imtis ir baudžiamųjų veiksmų. Per 2021 metų 8 mėnesius yra nubausti 106 asmenys,  kuriems taikytos administracinio poveikio priemonės.

Nesiekiama persekioti, tačiau pastebima, kad tose vietose, kur veikia kameros, atliekos išmetamos tvarkingiau ir ten nesikaupia padangų ir kitų pavojingų atliekų krūvos. Galima pasidžiaugti situacija „Užuovėjos“ sodų bendrijoje, kuri iš probleminės tapo tvarkinga.

Tikimasi, kad kiekvienas, atvažiavęs prie konteinerių su mintimi atsikratyti draudžiamomis atliekomis ir pamatęs kamerą, pagalvos, ar verta taip elgtis ir būti nubaustam.

Tikslas – ne bausti

Mobiliųjų kamerų veikimo vietos yra nuolat keičiamos ir jos įrengiamos ten, kur gyventojai dažniausiai nesilaiko atliekų tvarkymo taisyklių.

Savivaldybės tikslas nėra nubausti kuo daugiau aplinkos teršėjų – siekiama, kad visiems gyventojams būtų patogu prieiti prie atliekų konteinerių, o aplinka išliktų švari.

Tikimasi, kad vaizdo įrašai padės sudrausminti miestiečius, kurie nesilaikydami numatytos tvarkos užkrauna bendrojo naudojimo konteinerius ar šalia jų esančią teritoriją didžiagabaritėmis, statybos ir žaliosiomis atliekomis.

Padeda ne tik kameros, atsiranda ir pranešimų gyventojų, kurie nėra pakantūs netvarkai ir kurie informuoja apie pastebėtus pažeidimus. Tai didelė pagalba siekiant nustatyti pažeidėjus, kuriems taikomos baudos ir reikalavimai tinkamai sutvarkyti paliktas atliekas ir taip padėti užkirsti kelią mūsų aplinkos taršai.

Plačiau apie atliekų surinkimą www.kedainiai.lt » Paslaugos » Atliekų tvarkymas»

Apie pastebėtus atliekų tvarkymo pažeidimus galima pranešti 112.

Pasitikėjimo telefonu 8 800 41 510 arba el. paštu viesojitvarka@kedainiai.lt

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video