Turės atsodinti pusšimtį pušelių

 Turės atsodinti pusšimtį pušelių

Nuo pat pavasario neprigijusios pušelės bus pakeistos naujomis/ Eglės Kuktienės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Pabaigta kvartalinė rekonstrukcija išties stipriai pagražino Kėdainių miesto veidą. Vis dėlto žalumą mylintys miestiečiai guodžiasi, kad nemažai dar pavasarį pasodintų medžių neišgyveno.

Norėtų naujų

Į „Rinkos aikštę“ paskambinusi moteris džiaugėsi atlikta kvartalo rekonstrukcija ir sutvarkyta aplinka, tačiau nedėkingas pavasaris ir sausa vasara pasidarbavo ir čia. 

„Kaip ir smulkmena, bet J. Basanavičiaus 142 namo kieme jau nuo pat pavasario stovi nugeltusios trys pušaitės. Jų pakeisti patys tikrai negalime, o seniūnija irgi nekeičia, ką dabar daryti? 

Pušelės buvo nuostabios, labai gražios. Dabar kaip gyvas priekaištas stovi, nugeltusios, nei vaikams, nei anūkams nėra kaip paaiškinti, kodėl tiek laiko kieme nudžiūvę medeliai stovi“, – pasiguodė namo gyventoja.

Atsodins

Kėdainių miesto seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė-Palubinskienė patikino, kad medeliai bus pakeisti naujais. Ir ne tik čia – seniūnija turės atsodinti pusšimtį pušelių.

„Minėtos pušelės nugeltonavo dėl to, kad neprigijo. 

Iš viso seniūnijos teritorijoje bus sodinamos 48 pušelės.

Pušelės bus atsodinamos artimiausiu metu, atsižvelgiant į oro sąlygas“, – žadėjo seniūno pavaduotoja.  

Suderinti su seniūnija

Kaip patikslino savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos vyresnioji specialistė Agnė Čerenkovaitė-Sinickienė, sodinti medžius ar krūmus, paisant numatytos tvarkos gyventojai gali su seniūnijos pritarimu.

„Sodinti medžių negalima kapavietėse ir kapinėse nesuderinus su savivaldybe ar seniūnija, išskyrus krūmus iki 1 m aukščio bei valstybinėje žemėje, nesuderinus su savivaldybe ar seniūnija“, – pabrėžė ji.

Medžių ir krūmų sodinimo tvarka:

Medžiai – ne arčiau kaip 10 m atstumu, krūmai, aukštesni kaip 2 m – 2,5 m atstumu, kiti krūmai – 1,5 m atstumu nuo daugiabučių gyvenamųjų pastatų sienų su langais, išskyrus teritorijas tarp pastatų ir gatvių ar kelių; ne arčiau kaip 5 m atstumu, krūmai – 1,5 m atstumu nuo pastatų; 4 m atstumu nuo apšvietimo tinklo ar inžinerinių statinių atramų; ne arčiau kaip 3 m atstumu, krūmai – 1 m atstumu nuo atraminių sienelių papėdės išorinės pusės.

MAŽIAUSI LEISTINI ATSTUMAI IKI KAIMYNINIO SKLYPO RIBOS, KAI ŽELDINIAI VEISIAMI BE ŠIO SKLYPO SAVININKO, VALDYTOJO AR ĮGALIOTO ASMENS SUTIKIMO RAŠTU

Eil.Nr.Veisiamas medis, krūmas, gyvatvorėSklypo pusė(azimutasvizuojant iš sklypocentro)Mažiausias leistinasatstumas ikikaimyninio sklyporibos, m
1.medžiai ir krūmai rūšių, kurių individai galiužaugti aukštesni kaip 3 m arba formuojamiaukštesni kaip 3 mšiaurinė pusė (tarp 315o ir 45o)5
kitos pusės3
2.medžiai ir krūmai rūšių, kurių individai galiužaugti nuo 2 iki  3 m aukščio arbaformuojami iki 3 m aukščiovisos pusės2
3.medžiai ir krūmai rūšių, kurių individai galiužaugti iki  2 m aukščio arba formuojami iki 2m aukščiovisos pusės1
4.gyvatvorė, skirianti kaimyninius sklypus,formuojama iki 2 m aukščiopietinė pusė(tarp 135o ir 225o)1
5.gyvatvorė, skirianti kaimyninius sklypus,formuojama iki 1,3 m aukščiovisos pusės1

2 Komentarai

  • Gerai išaiškino“medeliai pagelto,nes neprigijo“.O neprigijo,kodėl?Tikriausiai reikėjo kartas nuo karto palaistiti.

  • Ner kam laistyt,reik prazydusias pienes skabyt,zole sienaut kas savaite.o nuskusta pieva perdziuva dar greiciau

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video