Tęsia kilnią tradiciją: tvarko apleistus kapus

 Tęsia kilnią tradiciją: tvarko apleistus kapus

Kėdainiuose yra vis daugiau klubų ar organizacijų, kurios užsiima ne tik įvairiomis edukacinėmis, pažintinėmis, pramoginėmis veiklomis, tačiau ir vykdo kilnias bei prasmingas misijas. Štai buvusios Kėdainių elektros aparatūros gamyklos darbuotojų klubo „Kontaktas“ nariai prieš Vėlines tęsė kasmetinę savo tradiciją – tvarkė apleistus kapus. Nepabūgę žvarbaus ir darganoto oro šįsyk jie pasirūpino keliais neprižiūrimais Kauno gatvės kapinių kapais.

Žmogiška ir paprasta

„Šiandien čia susirinko per dešimt mūsų klubo narių. Visi savanoriškai, draugiškai, nuoširdžiai tvarko apleistus ir pamirštus kapelius. Ši idėja kilo man, kuomet ateidavau tvarkyti čia atgulusių savo tėvelių kapų, vis tvarkydavau ir juos, ir apleistus svetimus kapelius. Apie tai papasakojau savo klubiečiams, kurie mielai palaikė mano idėją, tad nutarėme sutvarkyti bent jau keletą apleistų kapų. Nors mes patys jau nesame jaunuoliai, tačiau kiek kas gali, tiek ir prisideda. Smagu daryti gerą darbą, tuomet ir ligos, ir vargai pasimiršta. O kartu tai – proga susitikti buvusiems gamyklos darbuotojams“, – pasakojo „Kontakto“ pirmininkė bei šios veiklos sumanytoja ir iniciatorė Janina Vansienė.

Nebelieka ir nebegali

„Man visuomet labai liūdna žiūrėti į apleistus kapelius. Vieni jų apleisti, nes jų prižiūrėti tiesiog nėra kam, nebeliko artimųjų, kitų mirusiųjų artimieji išvažiavę į užsienį, o treti, galbūt, ir pamiršę. Linkėčiau kiekvienam pagalvoti ne tik apie savo artimųjų kapus, bet atvykus į kapines ir pamačius ilgai apleistą kapelį, sutvarkyti ir jį. Juk rankos tikrai nenukris, o širdis džiaugsis padarius gerą darbą. Ir tai daryti turime ne tik prieš didžiąsias šventes, bet nuolat. Būtų tikrai šaunu ir gražu, kad apleistų ir visų pamirštų kapelių nebeliktų – jie visi būtų sutvarkyti“, – mintimis dalijosi  buvusios Kėdainių elektros aparatūros gamyklos darbuotojų klubo pirmininkė ir idėjos iniciatorė.

Kėdainių elektros aparatūros gamyklos darbuotojų klubo „Kontaktas“ gyvuoja jau daugiau nei dešimt metų bei kviečia prie klubo prisijungti ir daugiau narių. „Kontaktiečiai“ vyksta į įvairias išvykas, organizuoja veiklas, susitinka pasidalinti savo vargais ir džiaugsmais.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video