Tryliktoji „Agrovizija“: daugiau su mažiau

 Tryliktoji „Agrovizija“: daugiau su mažiau

„Dotnuva Baltic“ stende ūkininkų laukė karščiausi šio sezono technikos hitai, geriausio traktorininko konkursas, daugybė pramogų visai šeimai, akcijų bei dovanų./Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Po trejų metų pertraukos Kėdainių rajone, Akademijoje, vyko žemės ūkio technologijų ir inovacijų paroda „Agrovizija 2022“. 30 hektarų plote lankytojų laukė gausi šviečiamoji programa, eksponatai ir bandomieji laukeliai, buvo pristatoma žemės ūkio technika, technologijos ir inovacijos, aptariamos aktualiausios žemdirbystės temos.

36 dalyviai

Šiųmetės, tryliktosios, žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodos pagrindinė tema „Daugiau su mažiau“ puikiai atspindi nūdienos aktualijas – taupyti darbą, laiką, išteklius, bet gaminti tiek pat ar net daugiau.

Šią temą ir bandė atliepti ir parodos organizatoriai, ir dalyviai, kurių šiemet – net 36. Diskusijų forume „Daugiau su mažiau“ buvo kalbama apie žaliojo kurso įgyvendinimą, atsakingą išteklių naudojimą, dirvožemio ir bioįvairovės išsaugojimą. 

Proga pasikonsultuoti

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba kvietė ūkininkus pasikonsultuoti tiek su augalininkystės, tiek su gyvulininkystės specialistais, kurie dalinosi ir tiksliojo ūkininkavimo naujienomis.

Šiais metais tarnybos stende buvo galima pasigrožėti skirtingų veislių mėsiniais galvijais, čia vyko įvairios diskusijos ir seminarai apie šiuolaikišką mėsinę gyvulininkystę.

Šiais metais tarnybos stende buvo galima pasigrožėti skirtingų veislių mėsiniais galvijais./Organizatorių  nuotr.

Įspūdinga technika

Didmenine ir mažmenine prekyba nauja ir naudota žemės ūkio technika bei grūdų sandėliavimo įranga Dotnuvoje užsiimanti bendrovė „Dotnuva Baltic“ pristatė technikos naujoves.

Bendrovės stende apsilankė ir daug garbingų svečių, kurie galėjo netgi pasimatuoti viduramžių sostą sargybos priešakyje.

Šiųmetės, tryliktosios, žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodos pagrindinė tema „Daugiau su mažiau“ puikiai atspindi nūdienos aktualijas – taupyti darbą, laiką, išteklius, bet gaminti tiek pat ar net daugiau.

Aut. past.

Daug pramogų

Tądien Akademijoje startavo geriausio Lietuvos traktorininko konkursas, kuriame jėgas išbandė drąsiausi traktorių operatoriai, apsilankę „Dotnuva Baltic“ stende. Čia ūkininkų laukė ir karščiausi šio sezono technikos hitai, daugybė pramogų visai šeimai, akcijų bei dovanų.

Na, o bendrovės vykdomasis direktorius Dangis Valaitis dalyvavo diskusijų forume tema, skirta skaitmeninės ir tiksliosios technologijos ir dirvožemio išsaugojimui.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos stende vyko įvairios diskusijos ir seminarai apie šiuolaikišką mėsinę gyvulininkystę./Organizatorių  nuotr.

Purkštuvų šou

Bendrovė „Ivabaltė“ parodoje paruošė įspūdingą purkštuvų šou – ūkininkai turėjo galimybę susipažinti su įmonės vizitine kortele tapusiais „Fendt“ purkštuvais ir su naujai atstovaujama technika „Dammann“. 

Bendrovė pristatė savaeigius ir prikabinamus purkštuvus bei su traktoriumi sujungtą purkštuvą.

Ūkininkavimo įdomybės

Šiųmetė „Agrovizija“ užėmė net 30 ha plotą. Tai tris kartus daugiau nei pirmojoje parodoje 2005 metais, kurioje visi dalyviai tilpo 10 ha plote. 

Parodoje buvo įrengti 636 bandomieji laukeliai, iš jų daugiausia skirta žieminių kviečių ir žieminių rapsų auginimo technologijoms, atitinkamai 165 ir 153 laukeliai.

Nemažai dėmesio skirta pristatyti vasariniams kviečiams – 43 laukeliai, kukurūzams – 33 laukeliai, žirniams ir pupoms – 18 ir 19 laukelių.

Ypatingas dėmesys skirtas sideraliniams mišiniams ir žydinčioms žolėms – 24 ir 30 laukelių. Parodoje taip pat buvo įrengti peliuškos, garstyčių, sojų, sorų, lęšių, bolivinių balandų, burnočių, avinžirnių laukeliai. 

Per visas tris parodos dienas vyko seminarai ir diskusijos, kuriose daugiau kaip 60 savo srities ekspertų ir mokslininkų pristatė projektų arba atliktų mokslo tiriamųjų darbų rezultatus. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video