Tradiciniai vestuviniams žiedams naudojami taurieji metalai

 Tradiciniai vestuviniams žiedams naudojami taurieji metalai

Tarp populiariausių tauriųjų metalų, iš kurių būsimi jaunavedžiai renkasi sau vestuvinius žiedus, yra auksas, platina ir sidabras. Jeigu ruošiatės vestuvėms ir svarstote, iš kokio tauriojo metalo turėtų būti pagaminti jūsų vestuviniai žiedai, pirmiausia rekomenduojama susipažinti su įvairiais tauriaisiais metalais ir jų pagrindinėmis savybėmis, taip pat išvaizda, grynumu ir priežiūra.

Auksas

Auksas visuomet buvo vestuvinių žiedų standartas dėl savo natūraliai šilto, geltono atspalvio ir nuostabaus blizgesio. Auksiniai vestuviniai žiedai alsuoja romantika ir yra nepavaldūs laikui. Su auksu sumaišytas lydinys turi įtakos jo spalvai. Galimų mišinių yra šimtai, tačiau paprastai pasirenkama iš kelių variantų:

Geltonasis auksas: tai grynas auksas, sumaišytas su trupučiu sidabro ir vario, tokiu būdu suteikiant jam daugiau šiltumo.

Rožinis auksas: sparčiai populiarėjantys rožinio aukso variantai yra grynas auksas ir varis. Kuo daugiau lydinyje yra vario, tuo raudonesnis auksas.

Baltasis auksas: grynas auksas maišomas su paladžiu ir sidabru arba su nikeliu, variu ir cinku. Rodžio danga pagerina žiedo baltumą ir patvarumą.

Žaliasis auksas: iš tikrųjų jis yra gelsvai žalios spalvos ir tai yra grynas auksas bei sidabras.

Aukso grynumas yra matuojamas karatais, kurie dalijami į 24 dalis, todėl 24 dalys aukso, vadinamo 24 karatų auksu, yra visiškai grynos. Tačiau nors 24 karatų auksas yra gryniausias, jis taip pat yra ir labai minkštas bei lengvai pažeidžiamas, todėl tam, kad taptų patvaresnis, jis lydomas su kitais metalais. Jei vestuvinis žiedas yra gaminamas iš 14K aukso, vadinasi, jį sudaro 14 dalių aukso ir 10 dalių kito metalo.

Tuo tarpu auksinio vestuvinio žiedo priežiūra yra labai nesudėtinga. Pakanka reguliariai savo auksinį vestuvinį žiedą nušveisti minkšta šluoste, kad jis išliktų blizgus ir lygus.

Platina

Iki XX a. platina buvo labai populiarus taurusis metalas, naudojamas juvelyriniams dirbiniams gaminti, tačiau po to platina buvo pašalinta iš rinkos dėl naudojimo karo pramonėje. Tai puikiai liudija apie platinos ilgaamžiškumą ir patvarumą.

Šis metalas vertinamas ne tik dėl grožio ir blizgesio, bet ir dėl praktiškumo bei patvarumo. Vis dėlto, per pastaruosius porą dešimtmečių platina ir vėl susigrąžino savo populiarumą – tiek vestuvinių žiedų, tiek ir kitų juvelyrinių dirbinių gamyboje.

Platina turi švelnų baltą atspalvį, netamsėja ir nesioksiduoja. Ji yra net trisdešimt kartų retesnė už auksą ir 40 % sunkesnė už 14 karatų auksą. Dėl savo kietumo sudėtingai išgraviruotų platininių vestuvinių žiedų detalės paprastai atrodo ryškesnės ir tikslesnės. Platina juvelyriniuose dirbiniuose yra 90-95 % grynumo, todėl labai išryškina į platininius vestuvinius žiedus inkrustuotų deimantų grožį.

Nors platina yra labai patvari, laikui bėgant iš jos pagaminti vestuviniai žiedai dėvisi ir braižosi. Tokiu atveju reikia kreiptis į juvelyrus, kurie gali kruopščiai nupoliruoti platininį vestuvinį žiedą, kad pašalintų bet kokius ant žiedo atsiradusius įbrėžimus.

Sidabras

Turbūt jau buvote girdėję, kad sidabras buvo laikomas vertingesniu net už auksą. Tai rodo, kad šis taurusis metalas yra vertinamas daugybę amžių. Mūsų laikais sidabras yra pats prieinamiausias taurusis metalas.

Sidabras, kuris naudojamas vestuviniams žiedams gaminti, iš tikrųjų yra grynas sidabras, sumaišytas su variu ar kitu metalu, kad būtų patvaresnis. Toks lydinys yra kietesnis už gryną sidabrą, tačiau tebėra vienas iš minkštesnių metalų, todėl gali būti lengvai subraižomas ir pažeidžiamas.

Sterlingo sidabras yra nuo ryškiai baltos iki pilkšvai baltos spalvos. Jo apdaila gali būti matinė arba blizgi. Grynas sidabras yra per minkštas, kad jį būtų galima naudoti juvelyriniams dirbiniams, todėl jis lydomas su kitais metalais, pvz., variu, kad būtų tvirtesnis. Sterlingo sidabro sudėtyje turi būti ne mažiau kaip 92,5 % gryno sidabro, todėl jis žymimas ženklu .925.

Jei pasirenkami iš sidabro pagaminti vestuviniai žiedai, reikėtų nepamiršti, kad sidabras lengvai nusidažo, todėl sterlingo sidabro vestuvinį žiedą paprastai reikėtų laikyti apsauginiame maišelyje, vėsioje ir sausoje vietoje. Tokio vestuvinio žiedo nusausinimui nereikėtų naudoti servetėlių ar popierinių rankšluosčių, nes jie gali subraižyti sidabrą.

Taigi, aptarėme tauriuosius metalus, kurie išlieka populiariausi vestuvinių žiedų gamyboje. Rinkdamiesi taurųjį metalą savo vestuviniams žiedams, atsižvelkite tiek į skirtingų metalų privalumus ir trūkumus, tiek ir į savo individualų skonį.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video