Tilto gatvėje nukentėjo neblaivus pėsčiasis

 Tilto gatvėje nukentėjo neblaivus pėsčiasis

Tilto gatvėje automobilis „Volkswagen Golf“, vairuojamas 31 metų vyro, veidrodėliu kliudė į važiuojamąją kelio dalį įėjusį neblaivų pėsčiąjį./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šaltuoju metų laiku, kuomet rytai išaušta vėliau, o ir vakaras atslenka gerokai anksčiau, pėstieji turi būti labai atsargūs. Gatvę mieste jie privalo kirsti tik per pėsčiųjų perėją, o užmiestyje, kur nėra pėsčiųjų perėjų – tik įsitikinus, kad tai daryti saugu. Tamsiuoju paros metu būtina dėvėti atšvaitą. Eismo taisyklių nesilaikymas ir prišaukia nelaimes – jau keletas jų įvyko Kėdainių mieste.

Informavo policija

Lapkričio 24 dieną, pirminiais duomenimis, Lietuvoje žmonės nukentėjo 8-iuose eismo įvykiuose. Sužeista 10 asmenų, tarp jų 7 pėstieji.

Kėdainiuose tądien nukentėjo vienas pėsčiasis.

Prieš šeštą vakaro Tilto gatvėje automobilis „Volkswagen Golf“, vairuojamas 31 metų vyro, veidrodėliu kliudė į važiuojamąją kelio dalį įėjusį neblaivų pėsčiąjį.

Nukentėjo 33 metų vyras, kuriam nustatytas 2,05 promilės neblaivumas.

Prieš keletą dienų

Priminsime, kad ankstų lapkričio 22-osios rytą, apie 06.45 val., Kėdainiuose, J. Basanavičiaus gatvėje, pirminiais duomenimis, automobilis „Nissan“, vairuojamas 1958 metais gimusio vyro, pėsčiųjų perėjoje prie „Senukų“ prekybos centro kliudė neblaivų 1967 metais gimusį pėsčiąjį. Pėsčiasis pristatytas į gydymo įstaigą.

Automobilį vairavęs vyras buvo blaivus. Pėsčiajam nustatytas 1,94 promilės girtumas.

Policijos pareigūnai primena, jog pėstieji turi būti labai atsargūs. Gatvę mieste jie privalo kirsti tik per pėsčiųjų perėją, o užmiestyje, kur nėra pėsčiųjų perėjų – tik įsitikinus, kad tai daryti saugu.

Aut. past.

Prašo supratimo

Policijos pareigūnai primena, jog pėstieji turi būti labai atsargūs.

Gatvę mieste jie privalo kirsti tik per pėsčiųjų perėją, o užmiestyje, kur nėra pėsčiųjų perėjų – tik įsitikinus, kad tai daryti yra saugu.

Pareigūnai taip pat nori atkreipti pėsčiųjų dėmesį į atšvaitų svarbą.

Jie ragina tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui pėstiesiems prisisegti atšvaitus arba neštis šviečiantį žibintą, dviratininkams – vilkėti ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, ant dviračių naudoti žibintus.

Ne visada matomi

Pareigūnai primena, kad net ir apšviestose miesto gatvėse ir perėjose tamsiuoju paros metu pėstieji ne visada matomi vairuotojams.

Jie akcentuoja, kad atšvaitus dėvėti reikėtų taisyklingai – juostinį atšvaitą reikia dėvėti ant dešinės rankos ar kojos, o pakabinamą atšvaitą kabinti ant dešinės kišenės. 

Turint daugiau nei vieną atšvaitą ar dėvint ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, ženkliai didėja tikimybė būti pastebėtam. 

Net ir dėvint atšvaitą perėjose ir sankryžose būtina įsitikinti, kad atvažiuojančio automobilio vairuotojas mato ir praleidžia pėsčiąjį.

Būtina nepamiršti, kad asmenį su atšvaitu vairuotojas, įjungęs artimąsias šviesas, pastebės iš 140 metrų atstumo, o įjungęs ilgąsias – net iš 400 metrų atstumo.

Vykdys reidus

Atsižvelgdami į tai ir siekdami, kad eismo įvykiuose nukentėtų kuo mažiau pėsčiųjų bei norėdami atkreipti dėmesį į šių eismo dalyvių netinkamą elgesį kelyje, pareigūnai vykdys prevencines priemones kaimo vietovėse, miesteliuose, užmiesčių keliuose, taip pat ir miesteliuose, gyvenvietėse ir kaimuose, kur neapšviestos gatvės.

1 Komentaras

  • Žmonės skundžiasi, kad gatvėse ne visi šviestuvai įjungti dėl to įvyksta vagystės ir auto įvykiai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video