Tikrins apleistus sklypus

 Tikrins apleistus sklypus

Tikimasi, kad rajono gyventojai ir šiemet be papildomo pranešimo bus aktyvūs, susitvarkys savo teritorijas, už kurias yra atsakingi./Kėdainių rajono savivaldybės nuotrauka

Vasarą rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai tikrins apleistus sklypus. Patikrinimų tikslas – nustatyti neprižiūrimus ir apleistus sklypus įspėti ir jų savininkus, o nesitvarkantiems taikyti administracinio poveikio priemones. Laiku nesusitvarkiusiems sklypų gali tekti mokėti ir keliskart didesnį žemės mokestį.

Žemės sklypas yra apleistas, kai yra vienas iš šių požymių: sklype formuojamas sąvartynas, sklype laikomos (išskyrus tam tikras vietas) statybinės ir  (ar) teršiančios aplinką medžiagos ir daiktai, kaupiamos šiukšlės, padrikai išpiltas statybinis laužas, sklypas apaugęs krūmais, sumedėjusiais augalais (išskyrus želdinius), avarinės būklės medžiais, nešienaujamas ir pan.

Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kiekvienais metais fiksuoja po keliasdešimt apleistų sklypų. Dalis savininkų po įspėjimo susitvarko, tačiau dalis jų ir toliau lieka apleisti, kadangi savininkai yra išvykę gyventi į užsienį, mirę arba vyresnio amžiaus, nebepajėgiantys prižiūrėti savo turto. Gyventojai taip pat suteikia naudingos informacijos, pranešdami apie neprižiūrimus sklypus.

Tikimasi, kad rajono gyventojai ir šiemet be papildomo pranešimo bus aktyvūs, susitvarkys savo teritorijas, už kurias yra atsakingi.

Apleistų sklypų savininkai turėtų žinoti, kad apleistas sklypas – ne tik darko estetinį vaizdą, bet ir gali prišaukti administracinę atsakomybę. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nustatyta, kad už tokį nusižengimą gali būti paskirta bauda iki 600 eurų, o už invazinių augalų platinimą (pvz. Sosnovskio barščių) – ir iki 1500 eurų bauda.

Kėdainiečius Kviečiame bendradarbiauti, pastebėjus neprižiūrimą, apleistą sklypą – informuoti Viešosios tvarkos skyrių. Galite rašyti el. paštu viesojitvarka@kedainiai.lt ar skambinti telefonu 8 671 42716 arba 8 603 70988.

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.

3 Komentarai

  • už sosnovskį seniūnijoms priklausančiuose plotuose?

  • O kaip apleistas babenu sile toks kaip svirnelis? Kodel jo savininku nebauduoja? Siukslynas amzinas

  • Laba diena rašau prasyma kad savininkai namo Šalčininkuose g,Nepriklausomybes 16 sutvarkitu savo sklipa nes viska taip baisiai užaugta kad netgi namo nesimato uz tu krumo nieko nepjauna nieko netvarko viskas krenta kaimynams per tvoras nusibodo jau tvarki eigu netvarko tai bausti reikia tokiu žmoniu

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video