Termostatai užtikrina komfortą ir padeda taupyti

 Termostatai užtikrina komfortą ir padeda taupyti

kambario termostatas

Net ir įsirengus efektyvią ir ekonomišką šildymo sistemą galima pasiekti dar didesnio komforto. Patalpų termostatas gali tapti nedideliu šildymo sistemos patobulinimu, užtikrinančiu maksimalų komfortą bei leidžiančiu dar labiau sumažinti šildymo kaštus. Verta susipažinti su keletu rekomendacijų, į ką verta atkreipti dėmesį, renkantis patalpų termostatą.

Namų temperatūra gali prisitaikyti prie jūsų dienos ritmo

Pagrindinė termostato funkcija yra reguliuoti šildymo katilo veikimą, namuose palaikant nustatytą temperatūrą. Tai reiškia, kad keičiantis orams ar poreikiams, norint nustatyti bei palaikyti optimalią vidaus temperatūrą nereiks vaikščioti į katilinę ir reguliuoti katilo nustatymų – patalpų termostatas tai atliks už jus.

Sveikatos specialistai rekomenduoja miegoti kiek vėsesnėje aplinkoje, tačiau išlipti iš lovos maloniau šiltesnėje aplinkoje. Dienos metą leidžiant ne namuose vėlgi nėra poreikio komfortiškai temperatūrai palaikyti, tačiau vakare neabejotinai maloniau sugrįžti į šiltus namus. Įsirengus pažangų programuojamą termostatą atsiras galimybė nustatyti skirtingas temperatūras skirtingu paros metu. Siekiant užtikrinant maksimalų komfortą bei efektyvumą naudojami keli paros šilumos režimo intervalai. Naktį bei dienos metu temperatūra gali būti sumažinta 2-3 °C, o ryte bei vakare nustatyta tokia, kurioje visi namiškiai jaučiasi geriausiai. Toks temperatūros valdymas leis sumažinti šildymo kaštus neatsisakant komforto.

Įsirengti patalpų termostatą niekada ne vėlu

Jeigu įsirengiant šildymo sistemą kyla dvejonių dėl termostato reikalingumo – atidėkite šį pirkinį. Suteikite sau laiko įsitikinti, ar tikrai yra poreikis tiksliau bei patogiau valdyti namų temperatūrą. Išties, būna žmonių, kuriems neaktualus šildymo kaštų taupymas, o komfortui užtikrinti pakanka stabiliai veikiančio katilo. Na, o pastebėjus, kad ima varginti pernelyg dažni vizitai į katilinę, siekiant nustatyti optimalią namų šilumą, būsite užtikrinti dėl poreikio įsirengti termoreguliatorių. Patalpų termostatą įrengti nesudėtinga tiek montuojant šildymo sistemą, tiek ir vėliau.

Bene paprasčiausia įrengti belaidį patalpų termostatą. Toks įrenginys yra sudarytas iš dviejų elementų – patalpoje įmontuoto siųstuvo ir prie katilo pritvirtinto imtuvo. Savo ruožtu pasirinkus laidu su katilu susietą termostatą teks ieškoti sprendimų, kaip nepažeidžiant apdailos nuvesti laidą iki katilinės. Šį sprendimą vis tik patogiau rinktis namų įsirengimo etape.

Termoreguliatorius tinka visoms šildymo sistemoms

Patalpų termostatas puikiai „sutaria“ su skirtingomis šildymo sistemomis – dujiniais katilais, šilumos siurbliais bei elektriniu šildymu. Verta žinoti, kad termostato veikimo efektyvumui įtakos turi šilumos nešėjai. Radiatoriai itin greitai reaguoja į nustatytus temperatūros pokyčius, o grindinis šildymas yra kur kas inertiškesnis. Tai, kad šildomų grindų įšilimui arba atvėsimui reikia kelių valandų, neužkerta kelio nustatyti skirtingus šildymo režimus. Aukštesnę ryto ar vakaro temperatūrą reikia „užsakyti“ dviem ar net trimis valandomis anksčiau. Pavyzdžiui, norint septintą ryto nubusti maloniai šiltuose namuose, termostatas gali būti nustatytas pakelti temperatūrą ketvirtą ryto, tuomet iki septintos ryto patalpos jau bus maloniai įšilusios. Toks pats „vėlavimo“ principas galioja ir nustatant grindinio šildymo vėsesnį naktinį bei dieninį režimą.

Patalpų termostatą rinkitės pagal funkcijas bei kainą

Patalpų termostatų pasirinkimas labai platus ir įvairus, todėl nesunku rasti įrenginį, geriausiai atitinkantį lūkesčius bei šiam pirkiniui skirtą biudžetą.

Patys pažangiausi patalpų termostatai gali skirtingu režimu reguliuoti temperatūrą atskirose namų zonose. Tai itin patogus sprendimas dideliam namui, kuriame gyvenantys šeimos nariai turi skirtingus poreikius. Vis tik, daugelį vartotojų, svajojančių apie tokį komfortą atbaido itin aukšta programuojamo termostato kaina. Ženkliai populiaresni termostatai, kurie reguliuoja viso būsto temperatūrą. Jį sumontavus patalpoje, kurioje šeima praleidžia daugiausia laiko, visame name bus palaikoma vienoda šiluma.

Kaip jau minėta, paprastas termostatas patalpoje nuolat palaikys nustatytą temperatūrą. Savo ruožtu pažangus programuojamas termoreguliatorius leis nustatyti skirtingą patalpos temperatūrą skirtingu paros metu. Paprastesnis, o taip pat mažiau kainuojantis termostatas gali būti tobulas pasirinkimas sodybai arba šeimos poilsiui skirtame būste.

Apsilankę tinklalapyje rasite platų patalpų termostatų asortimentą, kuriame bus lengva išsirinkti jūsų būstui tinkamiausią patikimą ir funkcionalų patalpų termostatą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video