Tarybos nariams trūko kantrybė: mato patyčias ir mobingą

 Tarybos nariams trūko kantrybė: mato patyčias ir mobingą

„Tranparency Inernational“ Lietuvos skyriaus paskelbtų savivaldybių skaidrumo tyrimo rezultatai rodo, kad Kėdainių rajono savivaldybė – viena iš skaidriausiai šalyje dirbančių savivaldybių./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės politikams kalbantis apie Kėdainių PSPC šeimos gydytojų, slaugytojų ir registratūros darbuotojų situaciją, dėl kurios šie raštu kreipėsi į tarybos narius (apie tai buvo rašyta jau penktadienio „Rinkos aikštėje“) medikai, gavę šiokį tokį problemos sprendimą, galiausiai buvo nustumti į antrą planą. Kodėl? Dėl įprastos priežasties – mažiausios, bet garsiausiai rėkiančios rajono tarybos frakcijos narės kaltųjų ieškojimo. Tačiau paieškos apkarto – net ramiausiems tarybos nariams šį kartą trūko kantrybė.

Į tarybą kreiptis nereikėjo?

Valstiečių-žaliųjų frakcijos seniūnė Adelė Štelmokienė teigė, kad medikų prašymai sumokėti jiems priklausantį atlyginimą iki tarybos narių apskritai neturi ateiti.

„Negerai, kai gydytojai vargsta, prašo tarybos narių, rašo prašymus. Mes gi turime vicemerą, savivaldybės gydytoją ir kitus atsakingus žmones.

Galėtų neprieiti iki tarybos narių jau per pusmetį antras kreipimasis“, – sakė politikė.

Surado kaltus

Čia pat į kaltųjų paieškas įsitraukė ir jos dukra Karolina Štelmokaitė.

„Strėlės čia turėtų lėkti į vicemerą, kuris yra atsakingas už sveikatos sritį. Bet man kyla klausimas, ką veikia savivaldybės gydytoja? – skaitydama jos darbo funkcijų aprašą kalbėjo politikė. – Kodėl mes nieko iki šiol negirdėjome ir jokių pasiūlymų negavome iš savivaldybės gydytojos, kurios ir yra pagrindinė pareiga informuoti ir spręsti būtent tokius dalykus?

Kodėl medikai turi rašyti politikams?

Matau didelį, didelį, didelį neatsakingumą ir neveiklą, mane stebina, kad jos darbas taip aukštai vertinamas. Rodos, buvo ir metų darbuotoja išrinkta, už ką?

Man ne pirmą kartą kyla klausimai, noriu, kad atsakingas žmogus į juos atsakytų ir tada pažiūrėsime, ar šio žmogaus kvalifikacijos tinkamos“, – rėžė politikė, ragindama merą kitame tarybos posėdyje paskirti valandėlę laiko, per kurią, matyt, ketinta imtis kryžminės savivaldybės gydytojos apklausos.

Norėčiau pastebėti, Karolinai neleisiu tyčiotis iš darbuotojų. Tai yra patyčios, viešas šmeižimas.

R. Kabošienė

Trūko kantrybė

Tačiau tokie susireikšminusios politikės žodžiai tuoj pat sulaukė atsako. Savo darbuotojų ginti pirmiausia stojo administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

„Kaltinant vieną ar kitą specialistą reikia turėti įrodymus, kad jie kažko nepadarė. Savivaldybės gydytoją vertinu aukštai, o už įstaigos darbą atsako įstaigos vadovas.

Kaip mane prie sienos kalėt tvirtinant mano ataskaitą, taip ir už PSPC reikalus atsako jos vadovai“, – kalbėjo jis.

Ir anksčiau administracijos direktorius yra ne kartą sakęs, kad politikės K. Štelmokaitės komentarai yra peržengę visas įmanomas sveiko proto ribas.

„Šios politikės nuolatinį ir nepertraukiamą aukštos kvalifikacijos specialistų viešą žeminimą aš galiu pavadinti terorizmu arba emocine prievarta, grubiu šantažu ir gal net dar skambiau“, – anksčiau yra sakęs A. Kacevičius.

Kantrybė trūko ir savivaldybės gydytojai Ramunei Kabošienei, kuri taip pat ne pirmą kartą jaučia K. Štelmokaitės spaudimą ir nemotyvuotus kaltinimus.

„Norėčiau pastebėti, Karolinai neleisiu tyčiotis iš darbuotojų.

Tai yra patyčios, viešas šmeižimas.

Norėčiau pasakyti, kad visi sprendimai ir siūlymai derinami su administracija, meru, mero pavaduotoju.

Ne jums vertinti mano kompetenciją. Jei ji jums netinka, yra tam institucijos, kurios gali vertinti“, – kalbėjo savivaldybės gydytoja.

Mūsų kolegė (Karolina Štelmokaitė – aut. pastaba) dirba Europos Parlamente, jie ten taip išmokę įžeidinėti žmones?

J. Talmantas

Atsibodo ir politikams

Kolegės nuolatiniai išsišokimai, panašu, ėmė stipriai erzinti ir jos kolegas.

Valdančiosios frakcijos seniūnė Nijolė Naujokienė atkreipė dėmesį, kad toli gražu ne pirmą kartą kalbama apie mobingą ir patyčias – kad ir neseniai vykusio vieno tarybos posėdžio metu savivaldybės kontrolierė Zita Valiauskienė buvo papuolusi į aršiosios politikės žodinę mėsmalę, tačiau atsikirto reikalaudama netaikyti jai mobingo.

„Mes tarybos posėdyje ne pirmą kartą girdime apie vienos tarybos narės taikomą mobingą, šmeižimą ir patyčias.

Aš tą taip pat matau, tik stengiuosi nekreipti dėmesio, neaštrinti viso reikalo.

Tačiau nepriimtina, kai žmogus savo funkcija laiko kalbėjimą apie visus bet kaip ir atsakomybių, kaip kokio viršininko, užduočių dalinimą kitiems“, – sakė N. Naujokienė

Kantrybė trūko ir neutraliam, sąlyginai neseniai į tarybą prisijungusiam ūkininkui Jonui Talmantui. Paprastai visose situacijose išliekantis itin korektiškas ir ramus politikas šį kartą žodžių į vatą nevyniojo.

Savo darbuotojų ginti pirmiausia stojo rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Su visa pagarba, mere, kai kurių mūsų tarybos narių priekaištai mums visiems čia nedaro garbės.

Manyčiau, mūsų kolegė (Karolina Štelmokaitė – aut. pastaba) dirba Europos Parlamente, jie ten taip išmokę įžeidinėti žmones?

Aukštesnes pareigas užimate nei mes, tarybos nariai. Galų gale gal reikėtų kaip moteris moterį gerbti? Neturite jokių įrodymų…

Manau, tikrai reikėtų gerbiamai savivaldybės gydytojai nenusileisti, kai tokie kaltinimai sakomi.

Reikėtų kreiptis į tam tikras institucijas, ir galiausiai reikėtų atsiprašyti, arba paneigti kaltinimus“, – K. Štelmokaitei rėžė J. Talmantas. 

11 Komentarai

 • Tik Rinkos popiergaliui taip atrodo,kad išrinktuosius puola,o iš tikrųjų patys yra tokie mobinguotojai?

 • Ten tokias sroviu zurnalistes su mama neprognozuojamos reik i pedzius isvest pas bratucha

  • Tau ne gėda tokias rašliavas – bajerius skaldyti. ,, super,, gal nelaižyk

 • Už ką Kabošienei mokamas atlyginimas visai neaišku. N metų PSPC vyksta bardakas, o jinai nemato ir negirdi. Ponia dirbt pradėkit, o ne sėdėkit ant nesąžiningai suteiktų laurų.

  • Siūlau savivaldybėje įsteigti dar vieną savivaldybės gydytojos papildomą etatą.

 • Nieko nėra baisiau kai politikai elgiasi kaip gatviniai. Draskos, šmeižia vieni kitus. O turėtų pavyzdį rodyti mums visiems . O dabar meluoja, kerštauja. Nu kam tokių reikia. Galvokim.

 • Manau tai ne puolimas o tiesiog drąsus viešas nuomonės išsakymas su tuo mūsų politikai nenori ir negali susitaikyti bet deja vienas lauke ne karys jei niekas nepalaikysite Karolinos galėsime vadovautis sena patarle kad karavanas judės į priekį…

 • Šventoji karolinka. Sėdi Briuseli, gauna tukstančius ir peza nesamones.

 • Ot tai rado ,,šventasis,, talmontas ką papežėti, tegul prisimena savo trąšų istorija- labai idomi būtų.

 • O Karolina matyt labai drąsi ir spėju, nes nepažįstu, kad iš vidaus matydama savivaldybės senbuvių vangų atsinešimą į rimtus darbus, palankius tik kai kurioms pusėm ir dar pridengiant blogai dirbančius kolegas, kada išsakoma kritiška nuomonė tai faktas, kad bus puolama ir administracijos direktoriaus ir vienos rankos kolegų. O tai labai pažįstama. Beje žmonių nuomonės ar kas klausė kaip tie medikai persidirbę, kai koridoriai tušti, o su ligoniais bendrauja tik slaugytoja (mano per 2 metus tikrai) ir turi drąsos prašyti atlyginimų kėlimo. Ar bandė kas iš šalies neoficialiai pastebėti bent savaitę jų tuos didžiuosius krūvius? Bet geriausia, kad įtikti, patenkinti pagrįstus, nepagrįstus norus, tai pamaloninti pinigais. O išvada: kiekvienas turi nuomones išsakyti, nedarant priešpriešos susiblokuojant, pilant vieniem ant kitų purvo, nuomonių sprendimams patvirtinti yra balsavimas.

 • Tai gal savivaldybėje dar vieną savivaldybės gydytojos papildomą etatą?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video