Tarptautinis miestų bendradarbiavimas: kiek tai kainuoja Kėdainiams?
Kėdainiai bendradarbiauja su Vokietijos Zemerdos miestu, Švedijos Svaliovo komuna, Estijos Kohtla Jervės miestu ir kitais įvairių šalių miestais. Tačiau turbūt retas kėdainietis žino, kokia konkrečiai jam iš to nauda, kam apskritai yra naudingas ir reikalingas toks bendradarbiavimas, kiek ir kokiu tikslu yra leidžiami biudžeto pinigai valdininkų kelionėms į draugiškus miestus ar jų delegacijų priėmimui pas mus. Kėdainių rajono mero patarėja viešiesiems ryšiams Vilija Mockuvienė aiškina, kad toks tarptautinis bendradarbiavimas nėra tik formalumas. Anot jos, kėdainiečiai taip pat iš to turi apčiuopiamos naudos. Tik ar tikrai visus ji pasiekia?
Ne tik keičiasi delegacijomis, bet ir sulaukia materialinės paramos
Seniausiai, t. y. nuo 1989 m., Kėdainiai bendradarbiauja su Vokietijos Zemerdos miestu, nuo 1991 m. Švedijos Svaliovo komuna. Pasidomėjus, kokie yra tokio ilgalaikio bendradarbiavimo rezultatai, V. Mockuvienė sakė: „Zemedros partneriai tikrai yra vieni seniausių ir aktyviausių draugų. Jie ypač draugauja ir remia Kėdainių samariečius.
Su Svalovo komuna draugystė siejama ir įvairių delegacijų apsikeitimais: pradedant mokslo žmonėmis, rajono vadovais, ugniagesiais. Iš Svalovo yra gauta materialinės paramos“.
Kelionėms jau išleista per tūkstantį eurų
Bendradarbiaujant su kitais miestais, vykstama į juos ir priimamos delegacijos iš jų. Pašnekovės teigimu, nėra tiksliai nustatyta, kiek delegacijų turi būti priimta ar į kelias keliones vykstama per metus.
„Labai skirtingai apsikeičiama delegacijomis. Pernai Kėdainiai kvietė draugus į jubiliejinį miesto gimtadienį, tai buvo sulaukta svečių iš Vokietijos, Lenkijos, Rumunijos, Švedijos. Šįmet Kėdainius lankė Zemerdos atstovai, o kėdainiečiai važiavo į Rumuniją, Feltičenį“, – komentavo V. Mockuvienė.
Bene svarbiausia ir įdomiausia paprastam rajono gyventojui, kiek pinigų iš savivaldybės biudžeto yra skiriama tokioms kelionėms ir draugiškų miestų delegacijų priėmimui. Mero patarėja skaičiuoja, kad vien šiemet įvairioms kėdainiečių kelionėms į užsienio komandiruotes išleista arti 1 tūkst. 300 eurų, o svečių priėmimui išleista dar apie 1 tūkst. eurų.
„Praėjusiais metais kėdainiečių komandiruotėms išleista 1 tūkst. 275 eurai, o svečių priėmimui išleista 1 tūkst. 330 eurų“, – pažymėjo pašnekovė.
Bendradarbiauja ir padeda Ukrainos miestui
Ji taip pat pridūrė, kad ypač subtilus bendradarbiavimas pastaruoju metu vyksta su Ukrainos Melitopolio miestu.
„Vos tik pernai prasidėjo aktyvūs karo veiksmai, Kėdainių vadovai nutraukė bendradarbiavimą su Rusijos ir Baltarusijos miestais. O Melitopoliui buvo skirta ir piniginė parama, ir parama daiktais. Su melitopoliečiais yra nuolat palaikomas ryšys, – kalbėjo V. Mockuvienė. – Visai neseniai vyko vaizdo konferencija su teisėtąja Melitopolio vadovybe. Meras Ivanas Fedorovas, padėkojęs už pagalbą ir palaikymą, pasakė, kad jie atsakingai ruošiasi grįžti į normalų gyvenimą, kai miestas bus atkovotas iš Rusijos okupantų.
Ukrainiečiai paprašė kreiptis į mūsų partnerius, kad jie galbūt rastų galimybių padovanoti būtinų daiktų, kai jų reikės. Dar buvo prašymas padėti užmegzti kontaktą su Lietuvos universitetais. Tai laiškai Kėdainių miestams partneriams yra išsiųsti, jiems perduoti ir prašomų daiktų sąrašai.“
Taip pat mero patarėja pasakojo, kad šįmet Kėdainiai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VDU, tad buvo kreiptasi į šį universitetą, kad jie rastų galimybių padėti Melitopolio universitetams: „Gavome atsakymą, kad VDU atstovus domina galima partnerystė ir perduoti tiesioginiai kontaktai“.
Partnerių yra ir tarp Lietuvos miestų
Be to, kad bendradarbiauja su užsienio miestais, Kėdainiai taip pat palaiko draugiškus santykius ir su Lietuvos miestais.
„Glaudžiausiai yra bendradarbiaujama su Raseinių rajono savivaldybe. Yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis turizmo srityje ir rezultatai – tikrai didelis skaičius abiejų rajonų žmonių lanko vieni kitus, – bendradarbiavimo pasiekimais džiaugėsi V. Mockuvienė. –
O kaimyniška draugystė sieja su visais Kauno regiono rajonais.“
Taip pat yra draugaujama su užsienio šalių ambasadomis. Šįmet Kėdainius lankė Olandijos, JAV ir Švedijos ambasadoriai.
Pasidomėjus, kokių delegacijų šiais metais dar tikimasi sulaukti ir kur dar ketinama vykti, pašnekovė sakė: „Kol kas jokių oficialių kvietimų nesame gavę, yra tik žodinis Zemerdos kvietimas atvykti aplankyti juos“.
Be jau turimų draugų, pasak mero patarėjos, yra planų ir jau ieškoma galimybių užmegzti ir naujus tarptautinius santykius, tačiau kol kas galutinio rezultato savivaldybė neturi.
6 Komentarai
Svarbu kepta žąsis ir arielkos ant stalo, ko labiausiai reikia bynui ir pensininku aplink prie baliaus stalo.
Svarbiausia įkast ant kiekvieno šūdelio… Nijolės bruožas, bynui vien oliusai, nes perspaudžia ji nuolat ir viskas. Bus trečia kadencija jei taip toliau. Kaip ji nejaučia ko savo kandžiojimo pasekmių, ar nedaeina jai?
Yra saulė ir mėnulis,
Bet yra ir mūs Tamulis,
O prieš jį ir meilė nulis,
Elenos ir Skaidrės simpatulis.
Buvo ūkiškas ir geras,
Bet pagedo samavaras,
Į seniūnus vėl jį pastatyt,
Gal šviesiau datytus ryt…
Lenkia Jonava Kėdainiuos
Dažnas pramina „smirdainius“….
Metas keisti merą mums,
Pasikviekime naują jauną žmogų mes pietums
Blogai, kai žmonės jau eilėmis apie Tamulį rašo. Blogai visai.
ir jų eilėms Zabieliškyje vieta.Perkratys šiukšlyne per ,,drobilką“,gal gatvei šluot ir tiktų.
Kažkokiais niekais RA užsiiminėja. Neturi ką parašyt, neturi kaip pasikandžiot. Visais laikais lietuviai svečius vaišindavo ir už pinigus pirkdavo. Prisimenu, kaip pati pilietė organizuodavo sutikimus su plaustais ant vandens. Jetau, jetau kaup bjauru.