Šviesiosios gimnazijos moksleiviai įveikė maratoną

 Šviesiosios gimnazijos moksleiviai įveikė maratoną

Šviesiosios gimnazijos moksleiviai įveikė maratoną ir nubėgo net 42 kilometrus./ Organizatorių nuotr.

Antrąjį mokslo metų mėnesį Šviesioji gimnazija pradėjo nuo  tradicinio mokyklos renginio – Sporto šventės, tačiau šįkart tradicinėje šventėje buvo mestas neeilinis iššūkis. Šios ugdymo įstaigos fizinio ugdymo pedagogai visus gimnazistus pakvietė įveikti tikrąjį maratoną ir nubėgti net 42 km. Kiek vėsoką, bet rudeniškai saulėtą rytą į renginį sugūžėję gimnazistai entuziastingai ėmėsi ilgosios distancijos.

Visi kartu 

Kėdainių miesto stadione susirinkusi gimnazijos bendruomenė Sporto šventę pradėjo, kaip ir dera tikrai sporto treniruotei, nuo apšilimo. Danguolė Chochlovienė, gimnazijos renginių organizatorė ir geografijos mokytoja, visus uždegė bei sušildė smagia, nuotaikinga aerobikos treniruote. Skambi jaunimo mėgiama muzika, uždegantys judesiai ir puiki nuotaika buvo puikus šventės startas.

Vėliau gimnazistus įsilieti į judrias veiklas pakvietė fizinio ugdymo mokytojai. Mokytojas Dainius Leikauskas mokinius supažindino su maratonais, jų distancijomis bei atsiradimo istorija. O fizinio ugdymo mokytojos Staselė Džiugelienė bei Gerda Čečkauskienė padėjo gimnazistams užimti startines pozicijas, taip pat palaikė jų sportinį užsidegimą per visą maratoną.

Renginio metu mokiniai ne tik daugiau sužinojo apie šią lengvosios atletikos rungtį, bet ir pasikeisdami  įveikė visą maratoną  – 42 km ir 195 metrus. Iš viso gimnazistai miesto stadione nubėgo 105 ratus aplink sporto aikštyną. Minėta distancija buvo įveikta  per 2 valandas ir 35 minutes. Tai tikrai puikus rezultatas, vos keliolika minučių atsiliekantis nuo šios rungties Lietuvos rekordo: vyrų kategorijoje – 2 val. ir 12 min., moterų – 2 val. ir 25 min.

Sportas vienija

Šviesiosios gimnazijos pedagogai džiaugiasi, kad tikrai nemaža dalis gimnazistų mėgsta sportuoti, lanko įvairias treniruotes bei sportu užsiima ir po pamokų. Tačiau ugdymo įstaiga ir toliau savo pareiga laiko skatinti mokinius nenustoti rūpintis savo sveikata bei fizine ištverme, pabrėždama, kad  fizinis aktyvumas teigiamą įtaką daro ne tik fizinei formai, bet ir emocinei sveikatai, kuri labai svarbi ir sėkmingai veiklai bei geriems akademiniams pasiekimams.

1 Komentaras

  • Šaunuoliai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video